2010 da Özel Hastanelerde Doğum,Kontrol ve Tahlil Ücretleri Paylaşımı (İstanbul)

heroine

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
1.512
288
Öncelikle tüm anne adaylarına sağlık ve sıhhatle bebeklerini kucaklarına almalarını temenni ediyorum.Önce sağlık tabiki ama bir diğer sorunda maddi olanaklarımızın elverişliliği... Malum SGK da yapılan son değişikliklerde her şey allak bullak oldu... Özel hastanelerin katkı payı , eczanelere ödenen katkı payı ,doktorun ayrıca parası vs... Keşke zamanında Sağlık sigortası yaptırsaydım diye düşünmüyor değilim. (Şu an hamile olduğum için hiçbir sıgorta benı karşılamayacak) ..
Her neyse çok uzattım, sizlerden ricam,2010 yılına girdikten sonra, Doğum ,kontrol,tahlil ve tabiki kalite olarak araştırma yapan ,öğrenen tüm arkadaşlarımızın bu bilgileri bizimle paylaşması , henüz bende bir araştırma yapmadım ama en kısa zamanda bilgileri toplamaya başlayacağım.
Sağlıcakla kalın....:

2010 un ilk gününde güneşlideki medıcıne hastanesine gittim ilk defa ve hastaneyi çok beğendim doğumu orada yapmaya karar verdim nasip olursa ve hastanenin girişinde yazı asmışlardı 2010 da fiyatlarımız değişmiyor diyor bilginiz olsun arkadaşlar muayne ve doğum fiyatları da gayet uygun geldi bize..

2010 un ilk gününde güneşlideki medıcıne hastanesine gittim ilk defa ve hastaneyi çok beğendim doğumu orada yapmaya karar verdim nasip olursa ve hastanenin girişinde yazı asmışlardı 2010 da fiyatlarımız değişmiyor diyor bilginiz olsun arkadaşlar muayne ve doğum fiyatları da gayet uygun geldi bize..

rakamlarıda yazarsan daha iyi olur..
bende Ethica incirli ye sordum..muayene ssk için
25.TL olmuş..bide ilaç yazaRsa ecz.15.tl.

bahçelievler yaşam hastanesi muayene ssklıya ücretsiz.normal doğum ücretsiz,sezaryen500.neden ücretsiz olduğunu sordum devletin verdiği katkı payı yeterli dediler.

bahçelievler yaşam hastanesi muayene ssklıya ücretsiz.normal doğum ücretsiz,sezaryen500.neden ücretsiz olduğunu sordum devletin verdiği katkı payı yeterli dediler.

Bu hastane nasıl , çok mu kalabalık ... yenidoğanı varmı..ben 5 haftalığım ve acilen bir doktora gitmem lazım...çünkü inanılmaz mide bulantıları yaşıyorum ve maalesef hiç bi doktora danışmadan Emedur adlı ilacı kullandım..

Ayrıca ilk muayenede nasıl bir prosedür izlenıyor , (tahlil, muayene ,ilaç falan veriliyormu) genel olarak soruyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu arada 16/01/2009 da eczanelerle protokol son buluyor ilaçları nasıl alıcaz bilmiyorum sizede bilgi vereyım dedım...

çamlıca medicana hastanesi normal 1250 sezareyn 2250 oldu.
mecidiyeköy çevre hastanesi değişmedi normal 1750 sezaryen 2500tl

heroine bildiğim kadarıyla doktora danışmadan ilaç kullanmak çok zararlı.benimde bulantılarım var dayanıyorum.çok kalabalık değil.haftasonu daha kalabalık.yenidoğan ünitesi yeni kuruluyor.tavsiye ederim.ama bence ilaç kullanma.

ilk muayenede ultrasona alıyorlar.keseye bakıyor.vrsa kalp atışlarını gösteriyor.bazı tahliller veriliyor.

ben 5 haftalık hamileyim ve dr. arıyorum avcılar civarı bana dr. tavsiye edebilirmisiniz? avcılar hospital nasıl?

heroine bildiğim kadarıyla doktora danışmadan ilaç kullanmak çok zararlı.benimde bulantılarım var dayanıyorum.çok kalabalık değil.haftasonu daha kalabalık.yenidoğan ünitesi yeni kuruluyor.tavsiye ederim.ama bence ilaç kullanma.[/QUO
Teşekkür ederim bilgiler için ,en kısa zamanda doktora gitmeliyim... Ethica yı istiyorum ama orasıda resmen para tuzağı, herşeye tahlil istiyor....
Bu arada bugün mide bulantılarım daha iyi... ilaç kullanmadım.

Senin hastaneyide arayacağım belkide oraya giderim. belli olmaz.

Biraz önce Doktordan geldım, Beşiktaş tarafında oturan veya çalışan varsa tavsiye ederim...
Sait Çiftçi Polikliniği var, sadece kan testi için gittim ,(gebelik testi )ve doktor isimlerinde Hakan Topalismailoğlunu (hani şu meshur karısı olan DR.Nevra) gördüm ve hemen aldım bı randevu, hiç beklemedim.. çok güler yüzlü ve ilgili bir doktor, bana hepatit testlerıne varana kadar bütün gerekli testleri yaptırdı, yalnız hepatıt testleri sadece çarşamba bakılıyormuş o yüzden gidecekler beklememeleri adına salı-çarşamba tecih etsinler..
Ben uzun süre devam etmeyi düşünmüyorum ama bu tahlillerin aradan çıkması işime geldi doğrusu...
bu arada kolumdan 5 tüp kan aldılar... ne varsa bu kadar ...

kızlar bende bayrampaşada oturuyorum eşim memur 5 aydır burdayız ve hamileyim burdaki hastaneler hakkında hiç bilgim yok bilen varsa banada bilgi verirmisiniz

Biraz önce Doktordan geldım, Beşiktaş tarafında oturan veya çalışan varsa tavsiye ederim...
Sait Çiftçi Polikliniği var, sadece kan testi için gittim ,(gebelik testi )ve doktor isimlerinde Hakan Topalismailoğlunu (hani şu meshur karısı olan DR.Nevra) gördüm ve hemen aldım bı randevu, hiç beklemedim.. çok güler yüzlü ve ilgili bir doktor, bana hepatit testlerıne varana kadar bütün gerekli testleri yaptırdı, yalnız hepatıt testleri sadece çarşamba bakılıyormuş o yüzden gidecekler beklememeleri adına salı-çarşamba tecih etsinler..
Ben uzun süre devam etmeyi düşünmüyorum ama bu tahlillerin aradan çıkması işime geldi doğrusu...
bu arada kolumdan 5 tüp kan aldılar... ne varsa bu kadar ...

ewet cnm hakan by meşhur bir drdur sitesi war, benim ewim hemen sait çiftçinin aşağısında bnde gittim hakan beye tek kötü yönü ultrasonu yok ultrason için başka bir kata yönlendiriyor o ultrasondada bi kuyruk war sadece hamieleler değil yaşlısı çocuğu bekle babam bekle ultrason dru bakıyo notlarını alıyo we hakan beye yönlendiriyo o yüzden gitmedim bir daha..

ewet cnm hakan by meşhur bir drdur sitesi war, benim ewim hemen sait çiftçinin aşağısında bnde gittim hakan beye tek kötü yönü ultrasonu yok ultrason için başka bir kata yönlendiriyor o ultrasondada bi kuyruk war sadece hamieleler değil yaşlısı çocuğu bekle babam bekle ultrason dru bakıyo notlarını alıyo we hakan beye yönlendiriyo o yüzden gitmedim bir daha..

Evet o konuda haklısın ama bende beklemdım işyerım yakındı oraya 1,5 da tekrar (bıraz önce yanı ) gıttım ve kımse yoktu , özürlü bir kadın doktor var, çok şeker bana herşeyı anlata anlata baktı ve raporumu 15 dk içinde yazıp verdı..

bende medicine gittim fiyaları degişmemiş 22 muayene ücreti ssklı sezeryan 1200 müş hastaneyi ve doktoru begendim odaları geniş üçlü tarama testinede 19 lira verdim ssklı benim özel sigortam var ama orda geçmiyo dogumda parasını ödeyip kurumdan alıcam pardon yanlış yazmışım brüt fiyat 1200 kişiye düşen 400-500 olması lazım zaten daha aşşagıda zor bana dogan hastanesinde 3750 fiyat verdilerdfeakannehir

bende medicine gittim fiyaları degişmemiş 22 muayene ücreti ssklı sezeryan 1200 müş hastaneyi ve doktoru begendim odaları geniş üçlü tarama testinede 19 lira verdim ssklı benim özel sigortam var ama orda geçmiyo dogumda parasını ödeyip kurumdan alıcam pardon yanlış yazmışım brüt fiyat 1200 kişiye düşen 400-500 olması lazım zaten daha aşşagıda zor bana dogan hastanesinde 3750 fiyat verdilerdfeakannehir

meidcine nerdeydi? madem özel sigortan war farklı çok güzel hastaneler war bnce florance nightingale, american, memorial... neden düşünmüyorsun ben özle sigortam olsa gideceğim adres belliydi memorial... bu alanda süper

bende geçen muayene için avrupa florance'a gittim. şimdki fiyatlar;
muayene 60 tl
normal doğum doktor hariç 1200 tl.

meidcine nerdeydi? madem özel sigortan war farklı çok güzel hastaneler war bnce florance nightingale, american, memorial... neden düşünmüyorsun ben özle sigortam olsa gideceğim adres belliydi memorial... bu alanda süper
süperde benim dogum limitim 1000 tl bitek dogum için böyle muayene ve dogum dahil bu para zaten muayeneye yetmiyor canım senin edigin hastaneler 7-8 milyar gidemem yani o parayla ihtiyaçlarımızı alırız güneşli bagcılarda medicine güzel hastane temiz güzelde ilgilendiler İNŞAALLAH hep böyle olur

bende medıcıne gittim geçenlerde ilk defa,hastaneyi bizde çok beğendik fiyatları da uygun doğumu orada yapmaya karar verdim,sen hangi dr a gittin acaba o hastanede..

X