ocukların yaşlarının 7 den fazla olması çokmu kötü ?

CennetKokulum

kuzusu'nun kuması
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
2.451
36
kızlar kızım 6 yasında ıhmalden ve yasımın genclıgıne guvemmemden dolayı ıkıncıyı henuz yapmadık (21 yasında dogurdum) ama kaynanam v annem dahıl herkes morelımı bozuyor araları cok acılırsa kotu olur anlasamazlar felan fılan cevremde hadı ınıcının zamanı geldı dıyor ama ben hala hazır hıssetmıyorum kı bu senede yaoarsam seneye kızım 1 e baslayacak cok zor olur dıye bu senede dusunmuyorum nereden baksan 8-9 yas olacak aralarında oyle olumsuz dusunmeye basladımkı bu kadar yas olacagına yapmasam daha ıyı dıyorum ama kızım cok ısıtoyor sevgı dolu bır cocuk

bızde 4 kardesım ılk benım 2. ile aramda 1 yas 3 ay var dıgerlerı 7 sene arayla oldu bıryle 7 bıryle 13 fark var evet uzagız ama yınede kardesız 2. kardesımle cok yakın yasımız onla daha cok paylasımımız oldu lıseye kadar beraber oynadık eglendık hatalar yaptık dıgerlerıyle kusaklarımız farklı sızce cok cıddı problemler olurmu

Son düzenleme:
yaş farkının az olması daha iyi aslında ama kızının büyük olması avantaj olur bazı açılardan

sana yardımcı olarak, sorumluluk alır

ama dediğin gibi kızın 1. sınıfa başlarken yapma bence de ,onun en çok ilgiye ihtiyacı olduğu yıl okulda

bende seningibi düşünüyordum ama doktorum dogum yapmam gerektigini söyledi benim kızımda 6 yaşında ben doktorumu dinledim şuan 21 haftalık hamileyim ama çokta mutluyum ve kızım bir kardeşi olcagını duyunca cok mutlu oldu ara ara kıskançlık hissediyorum ama daha şimdiden kardeşine kıyamıyo benim hiçbir iş yapmama izin vermiyo kardeşine bişiy olurdiye ve eskiye göre daha çok sorumluluk aldı daha şimdiden kardeşinin bakımına nasıl yardımcı olucagını anlatıyo benim sana tavsiyem şu olur aynı durumda biri olarak eşin veya ailenden sana yardımcı olucak biri varsa düşün ama eger yoksa arayı daha uzatmak istemiyosan kızın 1 sınıftayken hamileligini geçir çünkü ara açıldıkca kıskançlık artıyo busefer bunun zorlugunu yaşarsın allah kolaylıgını varir unutma bence hayırlısını iste

cnm benim çocuklarımın arasında da 5 yaş fark var
oğlum anasınıfına başladı ilk gümlerdi kızım dünyaya geldiğinde
çok zorlandım anasınıfı olmasına rağmen
seninki 1. sınıfa başlıyacaksa ilk sene çok zor geçiyo belirtmeliyim
hakkınızda hayırlısı olsun diyorum cnm

X