Kızlar hamilelikte sarımsak yemek bebek için yararlı mı zararlı mı?

glupglup

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.236
22
48
İnternette araştırdım ama ne zararlı ne zararsız olduğuna dair herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Ben hamileliğimin başından beri bol sarımsaklı yiyecekler yiyorum grip yada hasta olmamak için. Acaba iyi mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum. Yorumlarınızı ve bildiklerinizi paylaşmanızı bekliyorum

bişey olacağını sanmam ama abartma fazla yine de herşeyin fazlası zarar çünkü

sarımsağın içindeki allicine maddesi çok etkili bir maddedir fazla tüketme tabiki herşeyin fazlası zarar ayrıca senin yediğin besinler amnion sıvısının tadını değiştiriyor bunu unutma ona göre beslen çok acılı çok ekşi çok baharatlı yeme dili yanmasın tatlı kuzucuklarımızın

kuzucum hamilelikte sarımsak yemek çoook faydalıdır hatta hergün bir diş mutlaka yutun derler banada hep diyolar ama unutuyorum yemene devam et afiyet olsun :)

Arkadaslar ben 5 haftalık hamileyken boğazlarım kaşiniyordu ve hap yutamadığım icin sarmisak yutayım dedim. 3 dış yuttum. Gerçi bende abarttım biraz ama. Ertesi gun kasıklarımda bir agri anlatamam. Disaridayim o ara. Hemen oturdum bir yere. Gözlerim karardı, soğuk ter döktüm. Sanırım tansiyonum yerlerdeydi. Eve bi gittim kanamam olmus. Doktor igne yaptırdı hemen. O gece kanamam devam etti. Ayağa kalktıkca kanamam geliyordu bu sefer koyu kirmizi. Sanki adet oluyordum. Kendi kendime acaba hamile degilmiydim de adet oluyorum diye düşündüm. Aklımdan bin bir şey gecti. Bir daha kanamam olmadı cok sukur. Hamileliğim devam ediyor. Dr dedi ki gerekirse antibiyotik veririz ama sakın bitkisel birşeyler alma. Çünkü onların etkisini bilmiyoruz. Ahududu cayı falan içiyordum onu bile içme dedi. Sarmisagin soğanı yemeklere bol bol koyun arkadaslar. Ama sakın yutmayın. Sarmisagin sokturcu etkisi var sanırım. Beni mahvetti anlayacağınız.

Hergün 1diş yutmak tavsiye ediliyor rahmi güçlendirdiği için.ben faydalı biliyorum ama çiğnemeden yutmak faydalı sanırım diğer türlü pişirmeden yemeklere katmak değil

Hergün 1diş yutmak tavsiye ediliyor rahmi güçlendirdiği için.ben faydalı biliyorum ama çiğnemeden yutmak faydalı sanırım diğer türlü pişirmeden yemeklere katmak değil

Canım ben çığ yuttum 3 diş. O yüzden artık korkuyorum. Yutmam herhalde hamileliğim süresince.

canım bişi oldu mu sarımsak yediğin için bende yoğurtlun sarımsaklı makarna yedim bilmeden korkuom şimdi :KK43:( 2,5 aylık hamileyim
Kızlar merhaba..5,5 haftalık hamileyim..Canım cok istedi az evvel yedim valla tuza batırıp batırıp ıspanak yemeginin yanında siyah zeytin esliginde. Yedikten sonra geldi aklıma bakmak..Bisey olmayacagını dusunmek istiyorum..Her bunye farklıdır herhalde.. :-(

Ben her akşam yiyorum :) avakado salatasına, yogurda, cacığa ya da salataya koyuyorum.Kışı hastalanmadan atlatmak için

X