Bebek Beslenmesi günde 6-7 kez kaka normal mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

eyss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
3
0
43
Merhaba arkadaşlar, ek gıdaya başladıktan sonra günde 6-7 kez kaka yapmaya başladı kızım. 6. ayımız 5 gün sonra bitecek. Anne sütü yetmediği için ek gıdaya başladık. Yoğurt ve meyve yerken sorun yoktu. geçen hafta doktor kontrolunden sonra doktorumuz çorba ve kahvaltıya başlamamızı söyledi. Başladıktan iki gün sonra Elif günde 6-7 kez kaka yapar oldu. Bu konuda fikri olan var mı?:uhm

yediklerinden kaynaklanıyor demek ki,oglum ne zaman meyve yese arkasından kakasını yapar.ilk gıdaya basladıgında dedıgınız kadar kadar yapmadı,şu an bile 4ü geçmez.dışkısı ishal gibi mi acaba?

Tam ishal gibi değil, sanki yedikleri kakasında geri çıkıyor.Bazende çok sulu oluyor. Bebeğimin keyfi yerinde aslında başka bir sıkıntısı yok.Ama kafama takılıyor işte

Aynı aylarda (demir damlasının etkisiyle sanırım) kızımda acayip kabızlık vardı. 5 günde bir fitille hem de bağıra bağıra ağlayarak yaptı aylarca. Bence yapması değil yapmaması kötü canım.

benimki 2 yasina geldi nerdeyse ne yese arkasindan kesin kaka yapiyor bende normalmi diye merak etmiyo degilim yedikleri icinde kalmiyo cocugun sanki.en azindan saglikli:))

vallahi bu materbolizmayla ilgili ben kaka tahlili dahi yaptırmama rağmen maalesef aynı dert başımda ve bu yüzden çocuğum kilo alamıyor benim şu anda en büyük sorunum bu

benim oğlum da öyleydi,ne yese hemen yapardı,şuan 21 aylık ve günde 2-3 kez yapıyor

çocuğunuz sağlıklıysa yapacak bir şey yok. bebeğiniz ishal de değil üzülmeyin. kakasını yapamıyor olsaydı işte o zaman kahrolurdunuz. hareketli çocuktur yakıyordur yediğini metabolizmayla alakalı bir şey ben 25 yaşındayım ben de yediklerimi çok hızlı öğütüyorum kilom da 47. bebeğinizin doğası böyle üzülmenize gerek yok.

arkadaşlar ben bu yüzden çocuğuma kaa tahlili de yaptırdım bir şey çıkmadı matebolizma hızlı teşhisi konuldu ama problem çocuk kilo alamıyor nolur fikri olan varsa cevaplasın

benim kızım 1.5 yaşında ama günde en az 6 kere kaka yapar. ne yese anında alttan çıkarır. zaten minyon miniminnacık çok tatlı kızım :)) bende boyunda kilosunda bi problem olur mu diye merak ediyorum ? ama kayda değer bi cevap bulamadım netten. büyük kızım bebekken hep kabızdı. kabızlık çok daha kötü gerçekten.

çocuğunuz sağlıklıysa yapacak bir şey yok. bebeğiniz ishal de değil üzülmeyin. kakasını yapamıyor olsaydı işte o zaman kahrolurdunuz. hareketli çocuktur yakıyordur yediğini metabolizmayla alakalı bir şey ben 25 yaşındayım ben de yediklerimi çok hızlı öğütüyorum kilom da 47. bebeğinizin doğası böyle üzülmenize gerek yok.
evet aynen katılıyorum. benim kızım 1dk oturmaz. çok ama çok hareketli. galiba bu kadar kaka yapması da bundan.

X