Bebek Beslenmesi bebek kilosu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

emelertesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
6
0
arkadaşlar ben 21 mayısta doğum yaptım.bebeğim (kızım)3 kilo doğdu.fakat 2700 e düştü..hamileleğim boyunca 22 kilo almıştım.yediklerim malesef bana yaramış.işin ilginci ben 1 73 boyunda 72 kiloyum eşimde 187 boy yani iri bir çiftiz fazlamız bile var.sülalede 2 taraftada minyon kimse yok.
şimdi kızım 7 ay 20 günlük ve 2 hafta önce 7700 gr idi.belki 8 kilo olmuştur.kilosu ortalamanın altında biraz.boyu 71 cm di.boyu uzun ama çok zayıf görünüyor.
benim sütüm başından beri yaramadı ,yani doktorlarda hep aldığı kiloya bakıp mama tavsiye ettiler 5 günlükken mama başladık 5 aylıkken mamayı bıraktı ve bidaha asla içmedi biberonuda bıraktı kaşığa erken geçince anne sütü ve kaşığı tercih eti..genelde anneyi bırakırlar ya oda şaşırttı bizi..çok kusan bi bebek bu arada.denemediğim mama kalmadı o dönemde aptamil,sma plus,humana ar,milumil..hepsini bıraktı gerçi

bu toplumda bebek büyütmek gerçekten çile gibi.çok cılız çok zayıf gibi yorumlar beni kanser edecek gerçekten çok kafama takıyorum.3 ana öğün 2 ara öğün şeklinde besliyorum kızımı.sabah kahvaltı yumurta labne peyniri pekmez..iştahı fena değil ama pütürlerden hoşlanmıyo sonra meyve püresi ,öğlen tarhana yada sebze çorbası içine ekmek ,akşamüstü yoğurt ,yatmadan muhallebi şeklinde..çorbaları çok çeşitlendiremedim henüz yani şehriye yayla vs veremedik..ben öğretmenim ve onu beslemek için ücretsiz izin aldım 8 aydır ewdeyim..çok yıprattım kendimi
tavsiye bakliyorum balı yağı falan verilebilirmi destek olarak?kızım çok hareketli sağlıklı maşallah neşeli bir bebek ama derdimiz kilo

canım öncelikle sağlıklı bir kızın var Allah bağışlasın. pütürtülüye alışması zaman alır,9 aylıkken rahatlarsın...anlattığın kadarıyla yumurtasını,pekmezini..vs yiyormuş.gerekli vitamin ve mineralleri alıyor demek ki.endişelerin var kilo alımıyla ilgili,doktoruyla konuş belki tahlil ister.idrar tahlili gibi.biberon maması yemiyor demişsin,ya tadını beğenmemiştir ya da alerjisi olabilir süte...bunları da bir danış bence cnm.Bence bişeyi yok 6 ayda iki katına çıkmış maşaallah doğum kilosunun..

iyide canım kızının kilosu az değilki
ortalamanın altında demissin
iyi ama ortalama şişkosaysa senin kızının suçu ne
benim kızımda ayni seniniki gibi ince uzun
yemesi içmesi maşallah iyi
ama çok hareketli ve çok az uyuyor
ee doğal olarak kilo almiyor
zaten ben çok memnunum bu halinden hiçde şöyle tos tombul bi çocuğum olsun istemiyorum
ki dr.umuzda gelişiminden çok memnun
banada ilk başlarda bazıları ay çok zayıf ay çok ciliz diyordu ama ben gereken cevapı verdikten sonra asla birdaha öyle bişey duymadım
ne yani milletin çocuğu obez diye benimkidemi öyle olmalı
kilo sağlık değildir bunu lütfen anliyalım artık

sağı solu boş konuşanı boşver canım benim. benim kızımın da kilosu ortalamanın altında (%10) boyu üstünde (%75) o nedenle oldukça çiroz gözüküyor:) ama sağlıklı ya gerisi boş. 17 günlüktü zatürreden hastaneye yattı ve 10 gece kaldı. o gün bugündür kilosu değil sağlığı önemli benim için. balık yağını 1. yaşından önce tavsiye etmedi doktorumuz. şimdi başladım ama öyle mucize bişi değil inan.

sağolun kızlar yorumlar için.birde 8 aylık bebek gün içinde kaç kez emzirilmeli sizce?benim kızım günde 4-5 kez kaka yapıyor.uykuya dalmadan önce emziriyorum.budaa genelde yemeğin üstüne oluyor .acaba çocuğa fazla geliyo sığınamıyoda hemen kakamı yapıoo ?böylecede yedşkleri yaramıyomu acaba

X