Kamburluk korsesi?

gulçehre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
448
1
41
selam kızlar
bilgisayar başında çalışmaktan artık kamburum çıktı
arkadaşladım benim mutasyona uğradığımı düşünmeye başladı

kamburluk korsesi diye bişey buldum netten
kullanan varmı hiç aranızda
ona göre alayım

herkese sevgiler

Bizim evde var ama ben düzenli kullanamadım. Öylece duruyor. Genel anlamda doktorlar sırt kaslarını zayıflatıyor diye tavsiye etmiyorlar. Fiyatı 60-70 tl falandı galiba. Ssk büyük bir kısmını karşılayabiliyor. Aslında hareket yapmak daha sağlıklı ve daha faydalı a.s

Uzmantv diye bi yerde doktorun bu konuyla ilgili konuşmasını dinledim, kesinlikle egzersiz şart her akşam evinizde egzersiz yapın ayrıca dr'un size vereceği korseyi kullanın ikisini birlikte uyguladığınızda çözüme ulaşceğınızı düşünüyorum bende hergün bu yüzden egzersiz yapıyorum yetersiz görürsem dr ile görüşcem.

yaaa ben de az önce farkettim... ben de iyice noturdama dönüyorum bilgisayar başında...
nasıl egzersizler yapmak lazım?

arkadaşlar bende otururken özellikle cok kambur duruyorum..(omuz bölgemden)bi arkadaşta vardı bana denemem için verdi..1 gün kullandım ama ben yine kambur durdum...yani sizin dik durmanızı sağlamıyo..yine kendimi salarsam kambur duruyorum...açıkcası bende işe yaramadı...
benimki şundandı
product_WM-120.jpg

ayy bende çok kambur duruyorum ya
ve aşırı derecede ağrı yapıyo
nasl egzersizler yapmalı

uzman tvye baktım ben ama masabaşı iş için egzersizler görebildim...

ben artık dik durduğum zaman sırtım ağrıyor... dik durmak için güç sarfetmem lazım...
sanırım ben de kifoz oldum :bbo:

Bir de gün içinde şu anlatacaklarımı yapabilirsiniz:

iki elinizi arkaya kalçanızın biraz üzerine koyun, hani sinirlenince yaparız ya onun gibi ama biraz daha arkaya doğru.sonra sanki kollarınızla kalçanızı öne itmeye çalışıyomuş gibi yapın ve 15'e kadar sayın.şimdi biraz dinlenin ve aynısını 4-5 kez tekrarlayın.

bi tane daha:

iki elinizi başınızın arkasında kenetleyin, başınızı öne itmeye çalışıyomuş gibi yapıp 15'e kadar sayın ve dinlenin,sonra bunu 4-5 kez daha tekrarlayın.

gün içinde aklınıza geldikçe yapın, her an yapabilirsiniz bunları, kolay gelsin..alkisalkisalkis

Son düzenleme:
Bir de gün içinde şu anlatacaklarımı yapabilirsiniz:

iki elinizi arkaya kalçanızın biraz üzerine koyun, hani sinirlenince yaparız ya onun gibi ama biraz daha arkaya doğru.sonra sanki kollarınızla kalçanızı öne itmeye çalışıyomuş gibi yapın ve 15'e kadar sayın.şimdi biraz dinlenin ve aynısını 4-5 kez tekrarlayın.

bi tane daha:

iki elinizi başınızın arkasında kenetleyin, başınızı öne itmeye çalışıyomuş gibi yapıp 15'e kadar sayın ve dinlenin,sonra bunu 4-5 kez daha tekrarlayın.

gün içinde aklınıza geldikçe yapın, her an yapabilirsiniz bunları, kolay gelsin..alkisalkisalkis

Ben geceleri yatarken kullandım bir kac hafta, ve fark etmeden durus bozuklugumun duzelmeye basladı, araya dugu telaşı falan girdi, 7 aydır kullanmıyorum. korseyi nereye koydugumu bulursam tekrar kullanmaya baslayacagım

selam kızlar
bilgisayar başında çalışmaktan artık kamburum çıktı
arkadaşladım benim mutasyona uğradığımı düşünmeye başladı

kamburluk korsesi diye bişey buldum netten
kullanan varmı hiç aranızda
ona göre alayım

herkese sevgiler

Bende kullanıyorum çok oturmak zorunda olanlar için kesinlikle tavsiye ederim öyle pahalı bişeyde değil

bu korseden bende aldım onu gunde 1 saat takmak gerekıyormus ben tum gun takardım ve kolaltlarımda lastık izi olmustu sonuc alamadım
uzman tv dekı egzersızler eksık bence
ebsu sallının pılates yaparken yaptıgı sırt hareketlerı varya ondan yapmak lazım yatmadan önce ve kalktıktan sonra ama o hareketlerde yuz ustu yatmak lazım ben 8 aydır yapamıyorum gebelıgımden oturu dogurunca yapmaya baslıcam
o hareketlerı yapınca sırt arım ve tutlmam olmuyordu hareketı kestım agrıular basladı helede 3-4 ayda bı tutulunca nefes bıle alamıyorum
spor her gun sart bıse

yemek yemeyı unutmuyorsak hergun 1 saat sporuda ıhmal etmemelıyız aslında ama tembellık ıste

her akşam mutlaka yere uzanın kesinlike yastık vs... olmadan dümdüz sırt üstü uzanın ve 15-20 dk durun... faydasını göreceksiniz.

Ben de çaktırmıyorum ama kambur duruyorum hep bilgisayar başında durmaktan artık normal hayatta da o hareketleri alışkanlık haline getiriyoruz dik oturmak çok zor geliyor

arkadaşlar bende otururken özellikle cok kambur duruyorum..(omuz bölgemden)bi arkadaşta vardı bana denemem için verdi..1 gün kullandım ama ben yine kambur durdum...yani sizin dik durmanızı sağlamıyo..yine kendimi salarsam kambur duruyorum...açıkcası bende işe yaramadı...
benimki şundandı
product_WM-120.jpg

kızlar aynı sorun bende de var da bu korseyı gıymek zor olmuyo mu ya ????

Uzmantv diye bi yerde doktorun bu konuyla ilgili konuşmasını dinledim, kesinlikle egzersiz şart her akşam evinizde egzersiz yapın ayrıca dr'un size vereceği korseyi kullanın ikisini birlikte uyguladığınızda çözüme ulaşceğınızı düşünüyorum bende hergün bu yüzden egzersiz yapıyorum yetersiz görürsem dr ile görüşcem.

Offf beni de mahvediyor bu olay!!!! Kesinlikle spor diyor doktorlar

X