Bebek Beslenmesi 7 aylık bebeğe şekerli gıda verilir mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozihamis

Guru
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
32
0
arkadaşlar bebeğim 10 gün önce 7 ayını bitirdi.geçen ay ek gıdalara geçtik. bu ay da doktorumuz kendi ettiğin kahvaltıdan besleyebilirsin dedi. yani iki üç sabahtır yumurta sarısı, tuzsuz peynir ve zeytin veriyorum.yanında da sulandırılmış pekmez içiriyorum. bugün fiskobirliğin fındık ezmesini tattırdım. bayıldı. aslında çok doğal bir yiyecek ama şeker var içinde. siz bebeklerinize şekerli gıdalar veriyormusunuz. neler veriyorsunuz

:eek:lmaz: aşırı şeker ve tuz kesinlikle ilk 2 yıl yasak.tattırmışsın o ayrı ama tamamen öğün içinde yer almasın.bağışıklığı olumsuz etkiliyor,bir de dişlere zararlı.dişleri varsa su içir üzerine...

zaten dişhekimiyim .dişler kontrolümde ama işte şekerli gıdayı doktorumuza sormayı unutmuşum. o da anlatmadığına göre şimdilik vermemekte fayda var. reçel yedirenleri falan okudum da o yüzden acaba doktorları izin vermiş mi merak ettim.

ewet en az 1 sene yok şekerli we tuzlu gıdalar.doğal olanlar hariç tabi meywe v.s...şekeri,doğal olan şeylerden alsın.tuzsa hiç yok maalesef.tattırmak farklı..sürekli olmasın da..sağlıcakla...

bence şekerli şeyler verme gerek yokki pekmez ver enerji ihtiyacını ordan karşıalr zaten

kesinlikle vermeyin
Hele öyle sarelle ,fındık ezmesi gibi şeyleri

2 sene ne tuzlu ,ne de şekerli vermedim

şuan 3 yaşındalar

çikolatayı ,şekeri çok sevmezler ,marketten alırlarsa sakız alırlar
tuzlu yemezler

yani sağlıklı beslenmeyi küçücükken öğrendiler
Ve sanırım hayatları boyunca böyle devam edecek

Bizim zamanımızda doğan bebeklere şeker verilirmiş ,tuz atılırmış
şimdi şeker hastaları ,tansiyon hastaları ne kadar çok
Hatta mutlaka 1 tanesi mevcut

Doktorların tuz ve şeker vermeyin demelerinin nedeni de bu
Alışmadıkları için ,sevmiyorlar

evet sağolun. benim doktorum da aynı şeyleri söyledi.ama forumda kahvaltıda reçel verdiğini bile anlatanlar olunca acaba başka doktorlar daha mı esnek bu konuda demiştim. şu ara normal yumurta sarılı ve peynirli kahvaltısının ardından ,haşladığım organik kuru kayısıyı eziyorum içine ceviz tozu koyuyorum.biraz da pekmez damlatıyorum. çok severek yiyor. hem sağlıklı, hem tatlı.

X