Nohut yemeği pişirme yöntemi.

ayseova

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2009
337
2
41
kolay gelsin arkadaşlar..
ya ben bişey soracaktım..sabah işe gelirken nohut ıslattım ama nasıl pişireceğimi bilmiyorum..
genelde yemek yapabiliyorum ama hiç kuru şeyler pişirmedim:):):):)
yardım ederseniz..ne kadar pişirmem gerektiği konusunda..kaç dakikada pişer?

Canım eğer düdüklü tenceren varsa 15-20 dakikada pişer normal tencere ile pişireceksen ilk önce nohutları suyla haşla ben haşlama suyunu döküyorum (yediğin zaman şişkinlik yapmıyor bana göre)
sonra soğan salça yağını ayarlayıp nohutları tencereye ilave et en son sıcak su koyup güzelce nohut ve salça özleşene kadar pişir inşallah anlatabilmişimdir

Canım eğer düdüklü tenceren varsa 15-20 dakikada pişer normal tencere ile pişireceksen ilk önce nohutları suyla haşla ben haşlama suyunu döküyorum (yediğin zaman şişkinlik yapmıyor bana göre)
sonra soğan salça yağını ayarlayıp nohutları tencereye ilave et en son sıcak su koyup güzelce nohut ve salça özleşene kadar pişir inşallah anlatabilmişimdir

çok teşekkür ederim canım..anladım...
dün anneme ulaşamamıştım dedim size sorayım burdan..ama baktım kimse yazmıyor..işten çıkınca annemi aradım
o da seninki gibi anlattı...tekrar teşekkür ederim sana...
bu arada azcık yapmışım..bitti bile akşam.sinir oldum:)
bu gece yine bişeyler yapmam lazım...

akşamdan nohutları ıslatırım düdüklüde 35 40 dk pişer 15 dk az değilmiCADIARZU

bende 40 dakika haşladım..15 dakika da soganlı salçalı kaynattım...
hiç dağılmamışlar çok güzeldi ama..bana sanki çok zaman gibi geldi...
ama herhangi bi dağınıklık yoktu nohutlarda..
bi de kişi başı ölçünüz falan varmı arkadaşlar ya..

geceden ıslatılmış nohutu 40 dk düdüklüde pişirsem dağılır, humus olur o artık ya:KK53:

bende 15-20 dk pişiriyorum

belkide düdüklüden düdüklüye değişiyodur pişme süresi

ben akşamdan ıslatmam hiç sabah tencereye alırım yıkadıktan sonra koyarım suyunu bi taşım kaynatırım 5 dk yani kaparım altını akşama şişer zaten sonra pişiririm hem böle gazıda çıkmış oluyo bi abladan öğrenmiştim böle yapıom ben ve içine mutlaka accık kimyon atarım gazını alsın diye

Merhaba
Konu başlığı içeriği yansıtacak şekilde değiştirildi,bilginize...

Ama ben ögrenci evinde kalıyorum ve düdüklü tencerem yok.Nasıl yapıcam??

muhtemelen normal tencerede pişireceksin,akşamdan ıslattığın nohutları pişirirken biraz yemek sodası ilave et [ çok değil ama az bişey ] o zaman çabuk pişer....

ben akşamdan ıslatmam hiç sabah tencereye alırım yıkadıktan sonra koyarım suyunu bi taşım kaynatırım 5 dk yani kaparım altını akşama şişer zaten sonra pişiririm hem böle gazıda çıkmış oluyo bi abladan öğrenmiştim böle yapıom ben ve içine mutlaka accık kimyon atarım gazını alsın diye
Hadi bakalım normalde hep akşamdan ıslayıp düdüklüde yaparım ama bugün böyle deniyorum inşallah güzel olur ☺

X