Ayrıntılı ultrason hakkında bilgi?

semami

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2010
357
17
arkadaşlar ayrıntılı ultrason 2,3 veya 4 boyutlu ultrasondan hangisiyle oluyor? doppler sadece kan akışını izliyor değil mi?
kaçıncı haftada ayrıntılı ultrasona girdiniz?
bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

ayrıntılıda bebegın herseyıne bakıyorlar kalp bobrek beyın vb. ben 3 ve 4 boyut arasındakı farkı bılmıyorum ben gırdıgımde 3 boyutlu yazıyordu. 22. haftada gırdım sanırım o zamanlar gırılıyor..dopler dedıgın gıbı bebekle anne arasındakı kordonda hersey yolunda mı kan akısı falan ıyı mı dıye bakılıyor.. ayrıntılı ultrasonda ona da bakıyorlar..

arkadaşlar ayrıntılı ultrason 2,3 veya 4 boyutlu ultrasondan hangisiyle oluyor? doppler sadece kan akışını izliyor değil mi?
kaçıncı haftada ayrıntılı ultrasona girdiniz?
bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıntılı ultrason 2 boyutludur, 3 ve 4 boyutlu ile sadece bebeğinizi daha net görmeniz sağlanır, ama tıbbi incelemeler, ayrıntılı ultrason mutlaka 2 boyutlu ile yapılmalıdır diye biliyorum.

Doppler ile bebeğe giden kan akışına bakılıyor genelde 6. aydan sonra buna bakılmaya başlanıyor diye biliyorum, en azından ben de öyle oldu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ücretleri ne kadar bunların? Bende girmek istiyorum

Canım ben 21. haftamda yaptırmıştım.
Ankara da Eyüp Ekici'ye gittim, 260 lira ücret ödedim.
Ama bildiğim kadarı ile ayrıntılı ultrason devlet hastanelerinde de yapılıyor, benim doktorum istersek hastanede de yaptırabileceğimizi söylemişti.

Ama ayrıntılı ultrasonda gerçekten bebeğin tüm iç organlarına bakılıyor, kontroller mm lik ölçümlerle yapılıyor bu nedenle de gerçekten araştırıp işin uzmanına yaptırmakta fayda var derim.

ben kontrollerimi özel hastanede yaptırıyorum. dr un 2 boyutlu ulrasonu var. ayrıntılı ultrason için randevu al dedi. ona da hastanenin 3 boyutlu ultrasonunda radyoloji uzmanı bakıyor. ücreti 120 tl.

ayrıntılı ultrasona ben de 22. haftamda gittimm eüp ekiciye. son derece tatlı bi dr. herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıyor.fiyatı 280 lira.mustafa salih var 435 lira. acar koç da 475 lira.

ben salı günü randevu aldım eşim sigortalı onun üzerinden özel bi hastanede ayrıntılı ultrason için gün aldım fiyatıda sadece 50 tl. sizin neden o kadar pahalı anlayamadım medical park bursa benim dediğim bu fiyat doktorumda orda olduğu için orda yaptırıorum 20 haftalık benim inşallah güzel sonuçlar alırız hepmiz iii günler

bende özel hastanede yaptırdım 19. haftamda kendi sigortamdan yararlandım normalde fiyatı 170 tl söylediler sigortam olduğu için 23 tl verdim ve gayet güzel her yerine baktılar bende dedim en az 200 tl vercem heralde burda okumuştum 23 diyince çok şaşırdım medical parkda yaptırdım istanbulda

kızlar bende 19 haftalık hamileyim doktor yaptırmamı söyledi peki alttanmı yapıyolar yoksa normal ultrason gibimi onuda söylermisiniz...

Sigortalıya fiyatlar uygunmuş aslında. Ama acaba doktor istersemi baktırabiliyoruz yoksa kendi isteğimizle yaptırabiliyormuyuz? Yarın muayenem var doktoruma bir danışayım.

abdominal yani karından bakılıyor canım.. zaten 3 aydan sonra vajinal bakmıyorlar asla

Gözdecim özel sigortanmı var yoksa ssklımısın? Çünkü orası lüks hastane. 23 lirada çok ucuz. Bende senin gibi en az 200 vercem diyodum ama şimdi kafam karıştı. Eğer sigortan özelse doğal ama sskysa ilginç.

ben özel kadın dogum hastanesinde sigortamla 12 milyona yaptırcam fiyatını sordum.söylediginiz fiyatlar cok fazla neden öyle

ssk lıyım ama bende anlamadım bende burda okuduğum kadarıyla biliyodum gittim fiyatı ne kadar dedim 23 dediklerinde şaşırdım ssk lılara böyle ssklı değilsen 170 falan heralde tam bilmiyorumda o civarlarda

ssk lıyım ama bende anlamadım bende burda okuduğum kadarıyla biliyodum gittim fiyatı ne kadar dedim 23 dediklerinde şaşırdım ssk lılara böyle ssklı değilsen 170 falan heralde tam bilmiyorumda o civarlarda

Medicalparkda ssklıya muayene bile 22 iken nasıl ultrason 23 oluyor şaşırdım doğrusu. Bende önümüzdeki hafta gidicem Hospitaliuma orda muayene 12 Ayrıntılı ultrason 73 TL Ssklıya.

X