gebeliğin ilk haftalarındada iç kanama yaşayan varmı?

ayse.20

cenneteki meleğime kardeş
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2009
3.775
7
34
Meraba hanımlar 6 haftalık hamileyim....
bugün kalp atışlarını görmek için doktora gittim,
kesenin içinde bebek var,kalp atışıda var.
Fakat içerde bir miktar kanama varmış doktor şu an tehlike arzetmiyo ilişki yasak,ıstırahat et ve iş yapma dedi bide progestan verdi vajinal kanamam yada lekelenmem yok bu kanama dışarı çıkarmı dedim çıkabilirde çıkmayabilirde dedi bu durumu yaşayan varmı?

evet canım ben yaşamıştım ama dışa kanama olmadı gönlün rahat olsun. bebeğe zararı olmuyor..
ağır kaldırma karın kaslarını zorlama ve öksürüğe tutulmamaya dikkat et canım.. öksürük iç kanama geçirirken zarar verebiliyor geçmiş olsun endişe etme Allaha emanetsin

saol cnm rahatlattın biraz...
yatıp dinleniyorum hiç iş yapmıyorum dediklerinede dikkat edicem
Allah razı olsun.

canim benimde 8.haftada gorulmustu senin ki gibi bir kanama, teshisten 5-6 gun sonra kahverengi leke olarak cikti birkac gun, benim doktorum yat falan demedi, bende yatmadan ama kendimide yormayarak gecirdim. insallah seninkide gecer.

canim benimde 8.haftada gorulmustu senin ki gibi bir kanama, teshisten 5-6 gun sonra kahverengi leke olarak cikti birkac gun, benim doktorum yat falan demedi, bende yatmadan ama kendimide yormayarak gecirdim. insallah seninkide gecer.

aslında benimkide yat demedi,sadece ıstırahat et ve kendini yorma dedi
demekki önemli bişey değilmiş leke gelirse endişe etmemem gerekiyo dimi?

aslında benimkide yat demedi,sadece ıstırahat et ve kendini yorma dedi
demekki önemli bişey değilmiş leke gelirse endişe etmemem gerekiyo dimi?

endise edip etmemek degil de cunku cogu hamilelin basina gelen bir durum yatman tabiiki de gerekiyor. beni iki doktor ayni anda gormustu teki "korkma cok hareketli olma" dedi iceri gitti digeri "kesinlikle yatak istirati kanama odagi tamamen gecene kadar" dedi. ikisi ayni ofiste yillardir calisan doktor.
demek istedigim biri kesin yat derken digeri dikkat etsen yeter derse bence biz yat diyeni ciddiye almaliyiz.
ama kesinlikle kanamanin boyu ve yeri cok onemli diyorlar. bence doktorunla bunu aynen verdigim ornegi soyleyerek konus. yalniz lutfen emin ol ben cok cok arastirdim inanilmaz cok hamile kadin bu durumu yasayip atlatiyor birkac haftaya. sana yazmamin tek nedeni olabildigince uzanarak bir hafta gecirmenin onemli oldugunu farkettigimi soylemek. lutfen dedigimden morel bozma sadece tedbirli ol. Insallah bir daha gittiginde tamamen gecmis olacaktir. bir de bana o donem cok su ic demislerdi.

endise edip etmemek degil de cunku cogu hamilelin basina gelen bir durum yatman tabiiki de gerekiyor. beni iki doktor ayni anda gormustu teki "korkma cok hareketli olma" dedi iceri gitti digeri "kesinlikle yatak istirati kanama odagi tamamen gecene kadar" dedi. ikisi ayni ofiste yillardir calisan doktor.
demek istedigim biri kesin yat derken digeri dikkat etsen yeter derse bence biz yat diyeni ciddiye almaliyiz.
ama kesinlikle kanamanin boyu ve yeri cok onemli diyorlar. bence doktorunla bunu aynen verdigim ornegi soyleyerek konus. yalniz lutfen emin ol ben cok cok arastirdim inanilmaz cok hamile kadin bu durumu yasayip atlatiyor birkac haftaya. sana yazmamin tek nedeni olabildigince uzanarak bir hafta gecirmenin onemli oldugunu farkettigimi soylemek. lutfen dedigimden morel bozma sadece tedbirli ol. Insallah bir daha gittiginde tamamen gecmis olacaktir. bir de bana o donem cok su ic demislerdi.

canım ben şöyle söyleyeyim
durumun ciddiyetnin farkındayım doktorumda zaten yatmam gerektiğini söyledi
doktorumu ve bebeğimin sağlığını göz önünde bulundurarak yatıyorum
hatta ben dahda abartarak,ihtiyaçlarım dışında ayağa bile kalkmıyorum
fakat durum benim abarttığım ve endişe ettiğim kadar abartılı değil
sonuçta vajinal kanamam yok sadece içerde var oda çok az dedi
ve şimdilik tehlike arzetmiyo dedi,bende bol su içmeye çalışıyorum
yardımlarınız için teşekkürler.....

gecmıs olsun. benımde ılk haftalarda kanamam wardı 13-14 hafta gıbı normale dondum. doktorun verdıgı ılacları ıhmal etme ama asıl onemlı olan yatıp dınlenmek. azcık sık dısını yat su gunlerı atlatana kadar. Allah ın ıznıyle sende atlatırısın ınsallah.

gecmıs olsun. benımde ılk haftalarda kanamam wardı 13-14 hafta gıbı normale dondum. doktorun verdıgı ılacları ıhmal etme ama asıl onemlı olan yatıp dınlenmek. azcık sık dısını yat su gunlerı atlatana kadar. Allah ın ıznıyle sende atlatırısın ınsallah.

sağol canım...
benim kanamam yok içerde varmışş
Allahın izniyle atlatırız

sağol canım...
benim kanamam yok içerde varmışş
Allahın izniyle atlatırız

Ablamda hamileyken içten kanaması vardı, ama sağlıklı bi bebiş doğurdu.Şimdi o bebiş 4 yaşına giricek neredeyse.Progestan vermiş ona da doktor.İnşallah sende hayırlı bi doğum yaparsın.Geçmiş olsun. :1hug:

Ablamda hamileyken içten kanaması vardı, ama sağlıklı bi bebiş doğurdu.Şimdi o bebiş 4 yaşına giricek neredeyse.Progestan vermiş ona da doktor.İnşallah sende hayırlı bi doğum yaparsın.Geçmiş olsun. :1hug:

tşkr ederim cnm gerçekten rahatlattınız

canım ben de var düşük tehdidi progestan kullanıp yatıyor heyecanla bekliyorum günlerin geçmesini inşallah bende de bir sorun çıkma

bende aynen heyecanla geçmesinni bekliyorum
perşembe randevum var inşallah iyi şeyler söyler doktorum

canım aynı durum bendede oldu doktorum bana yatak ıstırahatı verdi sadece tuvalete gitmeme izin verdi

iki gün hastenede yattım bir kaç hafta sonrada dışarda oldu kanamam
yatıp ıstırahat et canım ben yattım hçbir işte yapmadım çok şükür şuan 6,5 ayı geçtim

allah bebeklerimizi bize bağışlasın

ben ben bennnn bende yaşadımmmm aynı dedğin gibi...
ve çok şükür 22.haftama giriryorummm dışa kanamam olmadı onu rahim duvarı emebilirde akıntı şeklinde dışarıya da atabilir yada idrarınla gider hissetmezsin demişti ama gerçekten hissetmedim bi şeyyy Allah ıma şükürler olsun korkma rahat ol bende 3 gün iğne vurunmuştıummmm...

ben korkudan tuvalete gidemiyorum kanama ya da leke görcem diye ya da hapşırcam öksürcem diye ödüp kopuyor, yatıyorum ben de bolca. Ama bakacak kimsem yok mecburen aralarda kalkıyorum sağolsun akşamları kocam herşeyi yapıyor gündüzleri yalnızım ve tersi gibi canım da sürekli bişey istiyor.Az önce krep istedi mecburen 25 dakika kadar ayakta kaldım.Ne yapayım neyse büyük gün yarın bakalım ne diyecek doktor.

canım aynı durum bendede oldu doktorum bana yatak ıstırahatı verdi sadece tuvalete gitmeme izin verdi

iki gün hastenede yattım bir kaç hafta sonrada dışarda oldu kanamam
yatıp ıstırahat et canım ben yattım hçbir işte yapmadım çok şükür şuan 6,5 ayı geçtim

allah bebeklerimizi bize bağışlasın

benimki öyle yat hiç kalkma fln demedi
tehlike arzeen bişey yok ama önlem için dinlen dedi
bende fazla yatmadıım oturdum bazen ama iş hiç yapmadım
sürekli yatmam gerekiyormuydu

ben ben bennnn bende yaşadımmmm aynı dedğin gibi...
ve çok şükür 22.haftama giriryorummm dışa kanamam olmadı onu rahim duvarı emebilirde akıntı şeklinde dışarıya da atabilir yada idrarınla gider hissetmezsin demişti ama gerçekten hissetmedim bi şeyyy Allah ıma şükürler olsun korkma rahat ol bende 3 gün iğne vurunmuştıummmm...

heh işte yaa bende onu merak ediyorum
nasıl ataacam o kanı ?
dışarı vurmadı demekki idrarla attım yada rahim emdi
çünkü benm akıntılarım var bu aralar

ben korkudan tuvalete gidemiyorum kanama ya da leke görcem diye ya da hapşırcam öksürcem diye ödüp kopuyor, yatıyorum ben de bolca. Ama bakacak kimsem yok mecburen aralarda kalkıyorum sağolsun akşamları kocam herşeyi yapıyor gündüzleri yalnızım ve tersi gibi canım da sürekli bişey istiyor.Az önce krep istedi mecburen 25 dakika kadar ayakta kaldım.Ne yapayım neyse büyük gün yarın bakalım ne diyecek doktor.

aynen bende öyleyim,bi akıntı gelince kan geldi sanıyom
gündüz yatıyom akşam eşim işleri hallediyo
aksilikya bende alerjik astım hastasıyım sürekli hapşurup öksürüyorum
ama korkma bence Allahtan gelen şeyler onlar zararıı olmaz inşallah
senin büyük gün yarın benimkide perşembe günü :)
bak şimdi krep istedi cnm yapayım bende hemen :roflol:

aysecım gecmıs olsun canım aynı sorun bende de oldu ve kanamam içerde cogaldı düşük tehlıkesı yasadım.aylarca yattım bu yuzden aman dınlen yatıp.ki kanama cogalmasın içerde.

X