Aptamil

H

hiliba

Ziyaretçi
arkadaşlar ben hem emziriyorum hem mama veriyorum.verdiğim mama ise aptamil pre.
aptamil 1 geçeyim mi ?
pre ise fazla doyurucu değil emziren anneler icin.acaba 1 verirsem doyarda bana sık sık emmek istemezse.yorumlarınızı bekliyorum

canım ben daha öncede yaziştım mamalr ile ilgılı.bence SMA GOLD kullan irlandanın maması çok eskı bı marka ve butun doktorların onayladı bımama bıde ben aptamıl ve onu karşilaştırdımda gerçekten o çok daha yoğun ve anne sütünü en yakın mamaymiş.sadece bıraz zor bulunuyo.oda eczacıya siparişla gelır.

bende aptamil pre veriyorum sütüm olmadigi icin dr a sordum 1 e geceyimmi diye 6 aya kadar bunu vet dedi yoksa degistirsen gaz yapar dedi kendiside cocuklarina 6 aya kadar pre vermis

valla ben sırf mama verdiğim için 2. aydan sonra doktorum 1 e geçmemi söyledi çünkü gerçekten de doyurucu deyil pre. ama doktoruna sormadan deyiştirme derim ben. aptamille başladım doktor onu söylemişti onu almıştık deyiştirmeye kalkmıştım ilk ay benim kız sma yı beyenmedi mesela öyle bi durumda var alıştımı deyiştiremiyosun yani benimki öyle bişeyden asla vazgeçmiyo o yüzdden zorlana bilirsin deyiştirdiğin zaman.

kızlarr ya emzrmeye çalışın gelmio die pes etmeynn ya noluurrr.onlar çektkçe gelcek ben göğslerm boşboş sarkıo resmen ama doruk doyuyo sanırsamki ağlamıo:S:S
allah sizlere kolaylık versnn mama hazrlamk geceleri zor olsa gerk allahm herkese emzrmeyi nasp etsnn..bende sigara içiom die içim içimi yiyo evt emziriorum ama sağlıklı bir sütle değil tabi:KK43:((

ben ilk bebeğimde humana verdim.şimdikini ise aptamil, severekte içiyor.bende doymadığını düşündüğüm için 1 e geçmek istiyorum.

kızlarr ya emzrmeye çalışın gelmio die pes etmeynn ya noluurrr.onlar çektkçe gelcek ben göğslerm boşboş sarkıo resmen ama doruk doyuyo sanırsamki ağlamıo:S:S
allah sizlere kolaylık versnn mama hazrlamk geceleri zor olsa gerk allahm herkese emzrmeyi nasp etsnn..bende sigara içiom die içim içimi yiyo evt emziriorum ama sağlıklı bir sütle değil tabi:KK43:((

canım ben çok denedim 2 gün mama vermemeye denedim ama olmadı.kızım çok ağlamaya başladı.en sonunda dayanamayıp mama verdim.ağlamayıda kesti.ben istemezmiyim sırf anne sütüyle beslensin kızım.stilltee içiyorum.eczanelerden vita malt sipariş veriyorum onlardanda içiyorum.ama yok yok yoksenağlama

valla mama hazzırlamak gerçekten zor :KK43: biberon temizliği temiz suylamı kaynar suylamı yoruldum formundada yazmıştım pratik yöntemlerimi :) biraz pratikleştirdim ben. keşkeee sütüm olsada emzirebilsem bebeğimi. bende içtim hep ama sütümü 2 ay verebildim 2 ay hiç içmedim ama kızım 1 hafta yeni doğduğunda küvezde kaldı bana hemşireler kıyameti kopardı kızım nikotin krizine giriyomuş devamlı öyle söylediler :S hep benim suçum ama içtim işte şu laneti :KK43:

canım ben çok denedim 2 gün mama vermemeye denedim ama olmadı.kızım çok ağlamaya başladı.en sonunda dayanamayıp mama verdim.ağlamayıda kesti.ben istemezmiyim sırf anne sütüyle beslensin kızım.stilltee içiyorum.eczanelerden vita malt sipariş veriyorum onlardanda içiyorum.ama yok yok yoksenağlama

aynı durum bendede vardı benim sütüm yetmediği için bebeğim 2500 gr dı hastanedden çıkardığımızda bikaç gün sora kontorle götürdük 2,200 kalmıştı doktor kıyameti koparmıştı ben hırs yapmıştım çünkü gelcek sütüm sütümle besliycem die doktor kızdı bu şekilde olmaz sağma makinası al önce sağ sütünü ver sonra mama ver arkasından demişti bende sağıyodum 30 cc geliyodu arkasından 30 ccde mama yapıyodum öyle öyle gidiyoduk 2 ay böyle gitti sonra benim sütüm azaldı bende napmadımki stell-tee lerden günde 6 bardak içiyodum her gün 1 tane vita malt içiyodum ısırgan otu çayı çoğaltıyo dediler her gün içiyodum ağzım hiç boş kalmıyodu helva ye dediler her gün yarım helva yiyodum 3 ltden fazla su içiyodum, kabağı hayattımda ağzıma sürmedim kabak süt yapar dediler mecbur yedim kola sigara hiçbişey içmedim kaysı suyu dediler içim çıkıyodu artık çaylardan sulardan kaysı suyundan. komposto dediler her gün 1 kase komposto içtim ne çoğalması tam tersi azaldı 30 cc ken 15 e düştü sonra 10 a sonra 5 e sonrada hiç gelmedi ama 5 cc bile gelse veriyodum ilaç niyetine diyodum keşke 5 cc bile gelseydide verseydim çok üzülüyorum çabalarımı hiç bırakmadım sütüm gitti die ama gelmedi bidaha :KK43:

aynı durum bendede vardı benim sütüm yetmediği için bebeğim 2500 gr dı hastanedden çıkardığımızda bikaç gün sora kontorle götürdük 2,200 kalmıştı doktor kıyameti koparmıştı ben hırs yapmıştım çünkü gelcek sütüm sütümle besliycem die doktor kızdı bu şekilde olmaz sağma makinası al önce sağ sütünü ver sonra mama ver arkasından demişti bende sağıyodum 30 cc geliyodu arkasından 30 ccde mama yapıyodum öyle öyle gidiyoduk 2 ay böyle gitti sonra benim sütüm azaldı bende napmadımki stell-tee lerden günde 6 bardak içiyodum her gün 1 tane vita malt içiyodum ısırgan otu çayı çoğaltıyo dediler her gün içiyodum ağzım hiç boş kalmıyodu helva ye dediler her gün yarım helva yiyodum 3 ltden fazla su içiyodum, kabağı hayattımda ağzıma sürmedim kabak süt yapar dediler mecbur yedim kola sigara hiçbişey içmedim kaysı suyu dediler içim çıkıyodu artık çaylardan sulardan kaysı suyundan. komposto dediler her gün 1 kase komposto içtim ne çoğalması tam tersi azaldı 30 cc ken 15 e düştü sonra 10 a sonra 5 e sonrada hiç gelmedi ama 5 cc bile gelse veriyodum ilaç niyetine diyodum keşke 5 cc bile gelseydide verseydim çok üzülüyorum çabalarımı hiç bırakmadım sütüm gitti die ama gelmedi bidaha :KK43:
anlıyorum seni.elinden geleni yapmışsın.

hilba cnm,ilk 1 ay-45 gün pre aptamil,bebişin 2 ayı geçmiş aptamil 1e geçebilirsin.

Ya kızlar bende mama vermeyi hiç istemiyorum herkez gibi sütüm artsın die her yolu her şeyi deniyorum 3 aydır ama olmayınca olmuyo aslında benim gündüz oluyo biraz biraz ama akşama doğru saat 6 gibi kalmıyo 1 kere sağıyorum o saate kadar 120-150 arası çıkıyo ama akşama mama vermeyip sağmayı da denedim anca 10 cc yani mecbur kalıyorum takviye yapmaya yoksa uyumuyo gece çocuk :çok üzgünüm:
O yüzden 4 bitince takviyelere geçicem emzirmeye de devam hiç sütüm kalmayana dek :Saruboceq:

canım aptamil 1 meme emmeyen bebekler için.eğer bebeğin seni emiyorsa ve ek olarak veriyorsan pre yeter.ama bana sorarsan sma s26 yada sma gold kullan.ben onu kullanıyorum .çok eski bir mama.

canım aptamil 1 meme emmeyen bebekler için.eğer bebeğin seni emiyorsa ve ek olarak veriyorsan pre yeter.ama bana sorarsan sma s26 yada sma gold kullan.ben onu kullanıyorum .çok eski bir mama.

bende önermiştım gerçekten guzel.

benimde bebeğim memeyi reddetti:KK43: 10-15 gün emzirebildim o da yarım yamalak sonra kilosu düşük çıkmaya başladı. mecburen biberon vermek zorunda kaldık. o zaman da biberona alıştı. memeyi almıyor. zatn göğüs ucum hiç yok. o yüzden emzirirken de silikon uçla veriyordum yarısı dışarı akıyor, gaz yapıyordu kaşıkla verdik olmadı olmadı çok üzüldüm çok ağladım ama olmayınca olmuyor. ben ilk ay pre aptamil verdim sonra 1 e geçtik. ama işin entersanı benim sütüm var. ama hiç pes etmedim, sürekli sağdım bebeğim emmemesine rağmen. şu anda günde 1 kez mama veriyorum sadace, onun dışında hep süt. ama çok zor bir hayatım var. 3 saat arayla gece gündüz sürekli sağım yapıyorum...

X