Demir ilacı kullanan var mı?

humerus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2009
50
0
45
Kızlar doğumdan sonra doktor bana demir ve vitamin ilacı yazmıştı. Oğlum 3.5 aylık oldu hala kullanıyorum. Sizlerde kullanıyomusunuz? Ben süt verdiğim için yazdı diye düşünüyorum. Acaba bıraksam sütümün besleyici değeri azalırmı?Bırakmak istiyorum çünkü demir ilacı bende kilo yapıyo:KK43:

canım doktorun verdiyse devam etmen senin için iyi olur çünkü sütten bebeğine geçer demir ve demir eksikliği çok ciddibir sorun...ben hamileyken kullandım şuanda kullanmıyorum,benimde 6 aylık oğlum var doktor bana değil bebeğime yazdı demiri vitamini ,,sendeki demir eksikliğinden ötürü sana yazmıştır..en iyisi doktoruna danış canım..

bende kullanıyorum en hamileykende demir ilacı kullandım halada vitaminlerimi ve demir ilacımı kulanıiyorum bebeği emzirdiğimiz için biz vitaminsiz kalıyoruz bunun için takviye şart sütünle bir alaksı yok tamamiyle senin vücudun için veirlen bişey

canım kesinlikle bırakma benim bebeğim 17 aylık hala emziriyorum ben demir ve vitamin kullanmadım doğumdan sonra bacaklarım çürüdü çok halsiz kaldım ve doktora gittim demir eksikliği çıktı bebek annenin bütün demirini emiyor hem saçların falanda dökülür benim tırnaklarım bile semsert oldu şimdi 2 aydır yine kullanıyorum kendimi çok iyi hissediyorum ve sütümde gayet iyi

Bana doktorum 3 ay kullan dedi. 3. ayda bıraktım ben, sonra tahlil yaptırdım normal çıktı. Ama sen kendini halsiz hissediyorsan devam et yada kan değerlerine bir baktır. Saç dökülmesi 5. aya kadar devam ediyor.

hamileliğimde demir hapı kullanamadım midem çok hassas olduğu için zor geçti bu dönem şuanda kullanmam gerekiyor ama haplar midemi kaldırıyor internette Floradix demir besin takviyesi diye birşey buldum doğal demir şurubu eczanelerde bulamadım kullanan veya duyan varsa bilgi verebilir mi??

16 haftamda başladım...emzirme dönemi bitene kadar da kullanıcam demir eksikliği hem bebek için hemde anne için çok önemli

X