dövme yada kalıcı makyaj(vitiligo için)

Kalıcımakyajın dövme ile hiçbir alakası yok.Fakat ne yazık ki dövme tabiri çok kullanılıyor.Dövme ile farkları şunlar:
1-Kalıcımakyaj boyaları bitkisel ve su bazlıdır,% 100 su geçirir,abdest geçirir.
2-Kalıcımakyaj kullanılan teknik,makine,işlem itibariyle de dövmeden ayrılır.Şöyle ki;kalıcımakyaj derinin en üst tabakası olan dermise uygulanır (dermis,epidermis ve subkutan yağ tabakası olarak en dıştan içe doğru deri 3 tabakaya ayrılır)Makinesi farklıdır;genellikle küçük ,ucu ince uçlu bir kalem makine ile işlem gerçekleştirilir.
3-Kalıcı makyaj estetik bilgi,deneyim ve tecrübe gerektirir.Çünkü bir insanın yüzüne hangi kaş gider,varsa hataları nasıl düzeltilir vs estetik bilgi işidir.Oysa dövme siz modeli seçersiniz vücudunuzun herhangi bir bölgesine önce bunun kopyası çıkarılır ve boyanır.Kalıcı makyaj dövmecilerin işi değildir.Dövmecilere kalıcı makyaj yaptırmayınız.
4-Kalıcı makyaj adı itibariyle bir makyaj olarak anılsa da aslında makyaj değil,hatların belrginleştirilmesi ve yüzdeki kusurların yok edilmesidir.Yüzde bağıran ve ben buradayım dercesine yapılmış kalıcı makyaj tabii ki kişiyi memnun etmez ve bunun da nedeni işlemi yapan kişinin bilgi,deneyim ve becerisinin önceden araştırılmadan tercih edilmiş olmasıdır.

Kadınlar kulübüne girdiğimde bazı arkadaşların kalıcımakyajdan o kadar çok gözünün korktuğuna tanık oldum ki bu durum bu mesleği 7 senedir hiç sorunsuz bir şekilde yapan beni inanılmaz üzdü.Keşke daha iyi araştırıp öncesinde doğru karar verip uzman kişileri bulsalardı.Ne yazık ki her sektörde iyiler olduğu kadar işini kötü yapanlar da var.Bu kaçınılmaz bir durum.Burada sonuçtan memnun kalmayan arkadaşların hatayı biraz kendilerinde aramaları gerektiğini düşünüyorum.Bu iş acele karar verip her önüne gelene yaptırılacak bir iş değil.Kendimizi kime teslim ettiğimize biraz dikkat edersek sonuçtan memnun kalmamak gibi bir durumda mümkün olmaz diye düşünüyorum.Hele hele dövmecilere bu iş asla yaptırılmaz.Bu işi yaptıracağınız yerin adının sanının biliniyor olması da önemli değil.Bu işi yapacak olan kişiyle öncesinden kurduğunuz diyalog,aldığınız enerji ve kişinin yetkinliği üzerinde sizlerin yaptığı gözlem aslolandır.Sevgiler...:KK9:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Slm ben antalyadayım 1defa kaşımı ve gözüme yaptırdım şimdi soldu sizinle nasıl görüşebiliriz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

antalya'da profesyonel kalıcı makyaj konusunda uzmanım ..tum ıstedıklerınızı sorabılırsınız ..
Ben kalıcı makyajla 5 yılık dövme yapılıyormus onlardan yaptırmak istiyorum ama kalıcı makyajla dahi olsa vücuttan cıkmadığını gercek dovme gibi hep kaldıgını duygum doğru mu ?

bende vitiligo hastasıyım daha dogrusu hastasıydım yaklasık 2 aylıkolursadaviden sonra hiçbirseyim kalmadı yaklasık 10 yıldır tek bir beyazlama bile yok ilgilenen olursa yardımcı olabilirim
Merhaba benim esimde vitiligo hastasi nasil bir tedavi gordun nerde oldun ve ne kadar bir ucret odedin bize yardimci olursan cok sevinirum cnm neredeyse bes yik olmus bu konuyu konusali insallah hala siteyi kullaniyorsundur cevap bekliyorum senden

merhabalar arkadaslar,
vitiligo hastasıyım tanıdığınız dövme yada kalıcı makyaj yapan yerler varsa yardımcı olur musunuz.
lütfen benim ve benim gibi olan arkadaşlara yardımcı olabilir misiniz

bende vitiligo hastasıyım daha dogrusu hastasıydım yaklasık 2 aylık bir tedaviden sonra hiçbirseyim kalmadı yaklasık 10 yıldır tek bir beyazlama bile yok ilgilenen olursa yardımcı olabilirim
bana yardımcı olurmuun bende vitiligo hastaıyım yaklaşık 1 senedir..nasıl geçti..

Merhaba arkadaslar bende senelerdir vitiligo hastasiyim denemedigim sey kalmadi ama hic bi sekilde ilerleme kaydedemedim sizde bilgilerinizi aktarirsaniz cok sevinirim

Vitiligo kalıcı makyaj malzemesi ve açıklama buldum

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyzacik yazalı uzun zaman olmuş ama bende vitiligo hastasıyım yardımcı olursan sevinirim..

Merhabalar arkadaşlar hepinize öncelikle acil şifalar diliyorum. Benim kuzenimde vitiligo hastası ve hangi doktora gittiyse çözümünü bulamadı. Ve tavsiye ettiğim iş ortağı olduğum firmanın ürünlerini denemeye karar verdi. Kullanmaya başlayalı henüz 2 hafta oldu yüzünde gözle görünür değişiklik var. Size bu ürünleri kullanın hastalığınız biter demiyorum ilaç değil çünkü Aleo Vera ürünler ben bunu iş olarak yapıyorum hem ürünlerini kullanıyorum hem de tavsiye ediyorum. Denemek isterseniz (herhangi bir yan etkisi olmayan ürünler sağlık bakanlığı izni olan dermatest onaylı) seve seve yardımcı olmaya hazırım. 0543 914 83 60 whatsup tan yazabilirsiniz.

merhaba,
Vitiligo için benim de bir önerim var. Bir arkadaşım kullandı. İlgilenenlere yardım etmek isterim. :)

bende vitiligo hastasıyım daha dogrusu hastasıydım yaklasık 2 aylık bir tedaviden sonra hiçbirseyim kalmadı yaklasık 10 yıldır tek bir beyazlama bile yok ilgilenen olursa yardımcı olabilirim
Merhaba nasıl bir tedavi 2 yakın tanıdığımda a var

beyza benim arkadaşımda vitiligo hastası nasıl bir tedavi önerebilirsin çok üzülüyo nu durumuna tabi bizide üzüyo cevabını beklicem:Saruboceq:

yalnız benım sorunum vıtılıgo degıl amelıyat ızı ten rengını yakalamak mumkun mu?
Bende bu sıkıntıyı yaşıyorum çözüm bulduysan banada yaxabilirmisin

Merhabalar,
Bir yazınızı okudum şimdi vitiligo hastalığı ile ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.. sizden sönüş bekliyorum

X