dövme yada kalıcı makyaj(vitiligo için)

Honest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
509
7
arkadaşlar merhaba.ben vitiligo hastasıyım.istanbulda tanıdığınız dövme yada kalıcı makyaj yapan yerler varsa yardımcı olurmusunuz.beyaz lekelerimi kapattırmak istiyorum.mümkünse ben ve benim gibi arkadaşlara yardımcı olabilirmisiniz.

geçmiş olsun öncelikle var cnm kalıcı makyajımı yaptırdığım yeri öneririm kadın hep makul ücretlerle yapıyor hem de çok hijyenik ve profesyonel isterseniz özel den mesaj atarım

sayın honest yapdırdınızmı kalıcı makyajınızı bende yapdırmayı dusunuyorumda memnun kaldınızmı

bende vitiligo hastasıyım daha dogrusu hastasıydım yaklasık 2 aylık bir tedaviden sonra hiçbirseyim kalmadı yaklasık 10 yıldır tek bir beyazlama bile yok ilgilenen olursa yardımcı olabilirim

arkadaşlar merhaba.ben vitiligo hastasıyım.istanbulda tanıdığınız dövme yada kalıcı makyaj yapan yerler varsa yardımcı olurmusunuz.beyaz lekelerimi kapattırmak istiyorum.mümkünse ben ve benim gibi arkadaşlara yardımcı olabilirmisiniz.

canım benim ablam kalıcı makyaj yapiyor.eğitimini aldı sertifikası fln var yani kendisi ebil de çalişiyor suadiyede fakat evde de yapiyor daha makul fiyata .dşünürsen yardımcı olabilirm

Antalya ya gelebilirseniz ben yaparım.Kalıcı makyaj uzmanıyım ve bu şekilde çok hastaya yardımcı oldum.

bende vitiligo hastasıyım daha dogrusu hastasıydım yaklasık 2 aylık bir tedaviden sonra hiçbirseyim kalmadı yaklasık 10 yıldır tek bir beyazlama bile yok ilgilenen olursa yardımcı olabilirim

beyza benim arkadaşımda vitiligo hastası nasıl bir tedavi önerebilirsin çok üzülüyo nu durumuna tabi bizide üzüyo cevabını beklicem:Saruboceq:

Canım özelden benide bilgilendirirsen çok sewinicem ya :KK43:(

beyzacık merhaba.oğlum vitiligo.psikolojisi kötü zor durumdayız.lütfen benimle iletişime geçer misin? elif398@h...

kalıcımakyaj bu operasyon yani kalıcı makyaj dövme gibi değil mi ben kaşlarımı ve göz üstüne aylaynır yaptırmak istiyorum tek sorun bu yapılan yerlerin altına su geçirmemesi öle mi yani bu kafama takılıyo lütfen yardımcı ol

merhaba bu hastalıktan nasıl kurtuldunuz acaba kalıcı makyajlamı yada tavsiye edeceğiniz bir doktormu var ne olur en yakın zamanda detaylı bir şekilde cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

nasıl kurtuldunuz tedavisi yok diyorlar bana acil cevap gönderirimisiniz nolur özel mesajda gönderdim size hoşçakalın

Arkadaşlar güneş koruyucu kullanarak kendi teninizi bronzluktan uzak tutun... böyle olunca renk farkı da azalır... yüz için hangi ton daha fazlaysa o tonlarda bi fondöten uygulayın ve kafanıza takmayın. çevremde birinde var ve hiç dikkat çekmiyor, sadece kendisi dert ediyor. ama güneş koruyucu kullanmazsanız koyu teniniz daha da koyulaşacğından belli olur...
ayrıca kalıcı makyajla koyulaştırmak açıkcası bana saçma geldi ve biraz da ticari... göz ve dudak boyarken bile rengi tutturamıyorlar yüzünüzde nasıl güveneceksiniz? üstelik o kadar geniş bi alanda zarar da verebilir teninize... zaten rengi açılmış deri hassas, onu korumanız gerekir..

ama isterseniz hastanelerde koyu kalan kısımların da rengini açıyorlar ve bence daha sağlıklı bi işlem. sadece yüz ve boyun için hafif ton açma uygulatabilirsiniz.

Benim kız kardeşimde vitiligo hastası 7-8 yıldır bir çok tedavi yöntemleri denedi ama sonuç yine aynı sizin nasıl geçti bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim..

kalıcımakyaj bu operasyon yani kalıcı makyaj dövme gibi değil mi ben kaşlarımı ve göz üstüne aylaynır yaptırmak istiyorum tek sorun bu yapılan yerlerin altına su geçirmemesi öle mi yani bu kafama takılıyo lütfen yardımcı ol

Kalıcımakyajın dövme ile hiçbir alakası yok.Fakat ne yazık ki dövme tabiri çok kullanılıyor.Dövme ile farkları şunlar:
1-Kalıcımakyaj boyaları bitkisel ve su bazlıdır,% 100 su geçirir,abdest geçirir.
2-Kalıcımakyaj kullanılan teknik,makine,işlem itibariyle de dövmeden ayrılır.Şöyle ki;kalıcımakyaj derinin en üst tabakası olan dermise uygulanır (dermis,epidermis ve subkutan yağ tabakası olarak en dıştan içe doğru deri 3 tabakaya ayrılır)Makinesi farklıdır;genellikle küçük ,ucu ince uçlu bir kalem makine ile işlem gerçekleştirilir.
3-Kalıcı makyaj estetik bilgi,deneyim ve tecrübe gerektirir.Çünkü bir insanın yüzüne hangi kaş gider,varsa hataları nasıl düzeltilir vs estetik bilgi işidir.Oysa dövme siz modeli seçersiniz vücudunuzun herhangi bir bölgesine önce bunun kopyası çıkarılır ve boyanır.Kalıcı makyaj dövmecilerin işi değildir.Dövmecilere kalıcı makyaj yaptırmayınız.
4-Kalıcı makyaj adı itibariyle bir makyaj olarak anılsa da aslında makyaj değil,hatların belrginleştirilmesi ve yüzdeki kusurların yok edilmesidir.Yüzde bağıran ve ben buradayım dercesine yapılmış kalıcı makyaj tabii ki kişiyi memnun etmez ve bunun da nedeni işlemi yapan kişinin bilgi,deneyim ve becerisinin önceden araştırılmadan tercih edilmiş olmasıdır.

Kadınlar kulübüne girdiğimde bazı arkadaşların kalıcımakyajdan o kadar çok gözünün korktuğuna tanık oldum ki bu durum bu mesleği 7 senedir hiç sorunsuz bir şekilde yapan beni inanılmaz üzdü.Keşke daha iyi araştırıp öncesinde doğru karar verip uzman kişileri bulsalardı.Ne yazık ki her sektörde iyiler olduğu kadar işini kötü yapanlar da var.Bu kaçınılmaz bir durum.Burada sonuçtan memnun kalmayan arkadaşların hatayı biraz kendilerinde aramaları gerektiğini düşünüyorum.Bu iş acele karar verip her önüne gelene yaptırılacak bir iş değil.Kendimizi kime teslim ettiğimize biraz dikkat edersek sonuçtan memnun kalmamak gibi bir durumda mümkün olmaz diye düşünüyorum.Hele hele dövmecilere bu iş asla yaptırılmaz.Bu işi yaptıracağınız yerin adının sanının biliniyor olması da önemli değil.Bu işi yapacak olan kişiyle öncesinden kurduğunuz diyalog,aldığınız enerji ve kişinin yetkinliği üzerinde sizlerin yaptığı gözlem aslolandır.Sevgiler...:KK9:

X