arkadaşlar PROF.DR. Yücel Karaman hakkında bilgisi olanlar lütfen yardım edin

kkkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
397
1
33
arkadaşlar ben brüksel tüp bebek merkezinde doktorluk yapan yücel karamn hakkında bilgisi olnalr iyi yada kötü buraya yazarsa çok memnun olurum ben dün gittim ona bana dediki tüplerin ucunu laporoskopi ile bağlayarak tüp bebek dencz dedi başka çaresi yok dedi yani ordn devm edicm ama önce hakkında bi kaç bişiler duymm yada okumam lazım sizledrde yardımcı oln lütfn

yokmu hiç bi bilgisi olan bi arkadaşımz ltfn yazrdımcı olun bana yha

Selam arkadaŞlar ben geÇtıĞımız aĞustos ayı ıÇerısınde yÜcel beye gıttım.
Bızım eŞımde de bende de sorun vardı.daha Önce baŞka bır yerde 2 denemem daha olmuŞtu.3. ıÇın yÜcel beye gıttık.kendısıyle gÖrÜŞtÜm tÜm tahlıllerımı gÖsterdım
bana hısteroskopı yapılacak dedı ama zaten rahım fılmımde bır sorun yoktu dolayısyla yapılan hısterokopıde bır sorun Çımadı yanı boŞuna yapılmıŞ oldu.ayrıca bıraz pahalı bır amelıyat oldu. Ekım ayında tedavıye baŞladım.dıĞer merkezde 5 tene yumurtam toplandı ve 2 denemede de 2 embırıyo transfer edıldı ama malesef brÜksel de 1 tanesı bıle transfer edılemedı.
AÇıkÇası bıraz pahalı bır merkez bana gÖre tabıkı fayda gÖrenlerde vardır.ama benım ıÇın ıyı gelmedı.bır daha kı sefere orda yaptırmayı dÜŞÜnmÜyorum

ben kendim tanımam ama komşumun, tüp bebek yoluyla o merkeze gittikten sonra 2 çocuğu oldu.Eşi için senin çocuk sahibi olman imkansız hiç spermin yok denirken ve bunun için daha önce defalarca ameliyat olmuşken o ameliyat yaptı ve kimsenin bulamadığı spermleri buldu.

Konusunda çok başarılı bir doktor.Histeroskopi için ben kendisini tercih ettim..sayesinde ilk denememde hamile kalmayı başardım.rahim içinde sorunlar vardı..ayrıca adam her ameliyatını dvd ye çekip hastasına veriyor.kendine ve ameliyatlarına güvenmese dvd ye çekip vermez diye düşünüyorum..ayrıca ameliyatımın dvdsini izlettiğim her dr yücel beyin ameliyattaki el maharetine hayran kaldılar ....

benimde arkadaşım Yücel beye tüp bebek yaptırdı.ikizleri olucaktı bir tanesinin gelişimi durdu tsh hormonu yükselmiş o da bebegin gelişimini engelledi.şuan bir tane var.4 seneden beri tedavi görüyordu polikistik over vardı.arkadaşım çok memnun doktorundan.herkese tavsiye ederim diyordu.çok araştırdı Yücel beyi ondan sonra tüp bebek yaptırdı.muanesi pahalıymış sanırım.

merhaba arkadaşlar bende yücel beye gidiyorum eğer bir terslik çıkmaz ise nisan ayı içerisinde trasferim yapılacak.çok iyi bir doktor olduğu söyleniyor ve benden öyle ekstradan bişiler istemedi derdi para olsaydı bir bahane yaratabilirdi diye düşünüyorum.şuan lucrın diye göbekten bir iğne kullanıyorum umaraım her şey yolunda gider.gelişmeleri yazarım...

Yücel Bey bundan 11 sene önce annem yeniden hamile kalmak istediğinde gittik. Ama ondan öncesi medyatik denen tüm doktorların kapısını çaldık. Hatta Bahçeci anneme iki kere aşılama yaptı tutmadı. Sonra Yücel Bey muayene sırasında anneme yapılacak olan ne aşılamanın ne de tüp bebeğin asla fayda etmeyeceğini çünkü rahminde bunu engelleyen bir miyomun olduğunu söyledi. Ne komiktir ki bu koskoca, dışarıda isim yapmış doktorların hiçbiri bu miyomu görememişlerdi????Her neyse o zaman Yücel Bey Cerrahi Hastanesi'nde çalışıyordu ve anneme operasyon yaparak bu miyomu aldı. Bizde artık herşeyi oluruna bıraktık.Çünkü annem aşılamada kullanılan ilaçlardan, bu kadar tedavilerden ve para ziyanından yorulmuştu. Yaklaşık 2 ay sonra annem hamile kaldı ve kardeşim şu an 11 yaşında:)) Onun dışında bende 2 seneyi aşkın süredir hamile kalamadığım için artık son çareyi Yücel Bey'e gitmekte buldum. Bana hiçbir sorun olmadığını, hamile kalma olayının gerçekten mucizevi olduğunu belki de denersek yakında olacağını söyledi. İlk olarak aşılamayı denedik başka bir hastanede, ancak tutmadı. Sonra artık sıkıldığımız için tüp bebeğe karar verdik. Direkt Yücel Bey'e gidip tedavilere başladık. Bu konuda aydınlanmak isteyen arkadaşlara şöyle söyliyim Yücel bey hakikaten kendini tıpa adamış parayla pulla çok ilişiği olmayan bir adam. 2 senede çok huylu ve dikkatli bir hasta olarak benimde gitmediğim doktor kalmadı.İnanın açgözlü ve paragöz doktorlarla, olmayanlar arasındaki farkı anlayabiliyorum. Ve bu konuda mütevazi olamam.. Biz tedaviye başladık ve ayın 21'i gibi sonuç belli olacak. Açıkçası Yücel Bey üzerine düşeni fazla fazla yaptı ve eğer aksi bir durum olur da hamile kalmazsam bu onun suçu değildir. Bunu kısmete bağlarım...
Ve öyle mütevazi bir adam ki;((sakın yanlış anlaşılmasın kimseyi kınamak ya da burun kıvırıcı bir edayla konuşmak durumunda değilim)) ayağında çorap terlikle, zar zor para bulup tedavi için köyden gelen kadınla,, parfüm kokusu burnunu delen çıt kırıldım kadınları bile asla ayırmayan, herkese aynı saygıyla sevgiyle güler yüzle yaklaşan bir adam. Kimi zaman bazı doktorlar oluyor parasını versen de o kadar gıcık ki adama kontrole giderken saygı duysun diye bayramlık çocuk gibi giyinip gidiyorsun...
Yani durum böyle inşallah içinizi rahatlatabilmiş ve tüm şüpheleri giderebilmişimdir. Yalnız bir arkadaş var inatla zavallı adamı karalama çabasında,artık kimin yanında çalışıyor kimin menfaati için yazıyor bilemem. Bunun adama açık şekilde leke atmak için olduğu çok bariz, lütfen kale almayın böyle insanları. Benim düşüncelerim tamamen nötr ve tarafsız. Herkes istediği doktorla yola devam etmekte özgür, biz en son Yücel Bey'e gitmeden önce eşim ben biraz araştırmak istiyorum bu adamı sonuçta o kadar para vereceğiz dedi. Bir aile dostumuz Zeynep Kamil'in eski başhekimi olan çok saygın bir doktorla görüştürdü bizi. Adamın adını maalesef çıkartamayacağım ama şimdi kendi muayehanesi var Bağdat Caddesinde. Her neyse adam ''Yücel Bey'e gözünüz kapalı kendinizi emanet edin, bende bu işi yapıyorum tüp bebek yönteminde senelerdir çalışıyorum, ama onunla başlayıp güven duyduysanız doğru insanın ellerindesiniz'' dedi. Durum bu herkese kolay gelsin, ve bana da tabii. İnşallah olumlu sonuç alırım, eğer tüp bebekle ilgili merak ettikleriniz varsa aşamalarını anlatabilirim. sevgiler

Yücel Bey bundan 11 sene önce annem yeniden hamile kalmak istediğinde gittik. Ama ondan öncesi medyatik denen tüm doktorların kapısını çaldık. Hatta Bahçeci anneme iki kere aşılama yaptı tutmadı. Sonra Yücel Bey muayene sırasında anneme yapılacak olan ne aşılamanın ne de tüp bebeğin asla fayda etmeyeceğini çünkü rahminde bunu engelleyen bir miyomun olduğunu söyledi. Ne komiktir ki bu koskoca, dışarıda isim yapmış doktorların hiçbiri bu miyomu görememişlerdi????Her neyse o zaman Yücel Bey Cerrahi Hastanesi'nde çalışıyordu ve anneme operasyon yaparak bu miyomu aldı. Bizde artık herşeyi oluruna bıraktık.Çünkü annem aşılamada kullanılan ilaçlardan, bu kadar tedavilerden ve para ziyanından yorulmuştu. Yaklaşık 2 ay sonra annem hamile kaldı ve kardeşim şu an 11 yaşında:)) Onun dışında bende 2 seneyi aşkın süredir hamile kalamadığım için artık son çareyi Yücel Bey'e gitmekte buldum. Bana hiçbir sorun olmadığını, hamile kalma olayının gerçekten mucizevi olduğunu belki de denersek yakında olacağını söyledi. İlk olarak aşılamayı denedik başka bir hastanede, ancak tutmadı. Sonra artık sıkıldığımız için tüp bebeğe karar verdik. Direkt Yücel Bey'e gidip tedavilere başladık. Bu konuda aydınlanmak isteyen arkadaşlara şöyle söyliyim Yücel bey hakikaten kendini tıpa adamış parayla pulla çok ilişiği olmayan bir adam. 2 senede çok huylu ve dikkatli bir hasta olarak benimde gitmediğim doktor kalmadı.İnanın açgözlü ve paragöz doktorlarla, olmayanlar arasındaki farkı anlayabiliyorum. Ve bu konuda mütevazi olamam.. Biz tedaviye başladık ve ayın 21'i gibi sonuç belli olacak. Açıkçası Yücel Bey üzerine düşeni fazla fazla yaptı ve eğer aksi bir durum olur da hamile kalmazsam bu onun suçu değildir. Bunu kısmete bağlarım...
Ve öyle mütevazi bir adam ki;((sakın yanlış anlaşılmasın kimseyi kınamak ya da burun kıvırıcı bir edayla konuşmak durumunda değilim)) ayağında çorap terlikle, zar zor para bulup tedavi için köyden gelen kadınla,, parfüm kokusu burnunu delen çıt kırıldım kadınları bile asla ayırmayan, herkese aynı saygıyla sevgiyle güler yüzle yaklaşan bir adam. Kimi zaman bazı doktorlar oluyor parasını versen de o kadar gıcık ki adama kontrole giderken saygı duysun diye bayramlık çocuk gibi giyinip gidiyorsun...
Yani durum böyle inşallah içinizi rahatlatabilmiş ve tüm şüpheleri giderebilmişimdir. Yalnız bir arkadaş var inatla zavallı adamı karalama çabasında,artık kimin yanında çalışıyor kimin menfaati için yazıyor bilemem. Bunun adama açık şekilde leke atmak için olduğu çok bariz, lütfen kale almayın böyle insanları. Benim düşüncelerim tamamen nötr ve tarafsız. Herkes istediği doktorla yola devam etmekte özgür, biz en son Yücel Bey'e gitmeden önce eşim ben biraz araştırmak istiyorum bu adamı sonuçta o kadar para vereceğiz dedi. Bir aile dostumuz Zeynep Kamil'in eski başhekimi olan çok saygın bir doktorla görüştürdü bizi. Adamın adını maalesef çıkartamayacağım ama şimdi kendi muayehanesi var Bağdat Caddesinde. Her neyse adam ''Yücel Bey'e gözünüz kapalı kendinizi emanet edin, bende bu işi yapıyorum tüp bebek yönteminde senelerdir çalışıyorum, ama onunla başlayıp güven duyduysanız doğru insanın ellerindesiniz'' dedi. Durum bu herkese kolay gelsin, ve bana da tabii. İnşallah olumlu sonuç alırım, eğer tüp bebekle ilgili merak ettikleriniz varsa aşamalarını anlatabilirim. sevgiler

arkadaşlar tüp bebek denemelerinizin başarısız olması ya da aşırı yoğun olması nedeniyle alanında bu kadar iyi bir doktoru yargılamak çok saçma geliyor bana. benim istanbulda gezmediğim dr kalmadı en iyi hastaneler ve alanında en iyi diye geçinen dr lar da dahil hepsini gezdikten sonra ve hepside hiç umut yok boşa uğraşma derken bir arkadaşım vasıtasıyla gittim yücel beye, az konuşan, mütevazi, süslü püslü laflardan uzak, neyse o az laf çok iş, ilk gittiğimde açıkcası hiç beğenmedim alışmışız ya uzun uzun laf salatası yapıp umut pazarlayanlara...
her neyse uzun lafın kısası, önce Mevlanın izniyle ve Yücel beyin sayesinde normal yollarla 42 yaşımda anne oldum şükürler olsun, nurtopu gibi dünyalar güzeli bir kızım var, ve ne problemim olduğunu ne yapılması gerektiğini çok kısa anlattı, hiç kimsenin göremediğini o gördü ve kendisi tüp bebek uzmanı iken ben laparoskopi olduktan sonra üstelik 42 yaşında olmama rağmen hiç beni tüp bebeğe mahkum etmedi. 6 ay normal yolla deneyin hala olmazsa o zaman deneriz tüp bebeği dedi ve çok şükür ameliyat sonrası 3. ayında geldi bebeğimiz. merkez çok yoğun olabilir, orda çalışanlardan çok memnun olmayabilirsiniz pahalı gelebilir ayrı mevzu, ama yücel bey alanında bir numaradır. ayrıca tüp bebekte herşey yolunda ise tüp bebek mekanizmasını ilerletmek için çok iyi dr olamaya gerek yok, büyük merkezlerde bu işi adı geçen medyatik drlar mı yapıyor sanıyorsunuz, sadece müşteri topluyorlar. esas doktorluk hastayı ticari bir meta olarak görmeyip tek alanla sınırlamayıp, hastadaki gerçek sorunu görmek, çözüm üretmek, ve tedavi ameliyat herneyse bu işi ehlince yapmak, gerisi gelir zaten. ayrıca son olarak şunu söylemek istiyorum arkadaşlar tüp bebek konusunda çok acele etmeyin, kendinizi deneme tahtasına döndümeyin. her konuşan doktora da inanmayın, o kadar az dr varki piyasada, özellikle kanal kanal dolaşan medyatik dr lardan uzak durun.

merhaba arkadaşlar.bende sizler gibi 8 yıldır evlat hasreti çekenlerdenim.bugüne kadar 3 aşılama, 4 tüp bebek denemesi ile malesef pozitif sonuca ulaşamadım.5. denemem için yücel beyin merkezinde karar kıldım.burda okuduğum olumsuz yazıların hiç birine katılmıyorum.kesinlikle karalamak için yapılan yorumlardır.herşeyden önce bu işin kısmet işi olduğunu unutmamak lazım.eğerki rabbim nasip edecekse olacaktır.ama kaderde yoksa dünyanın diğer ucunada gitsek olmaz.bi kere herşeyden önce yücel bey çok güleryüzlü,yüzündeki o sıcacık tebessümle insanda güven duygusu oluşturuyor.birde anlamadım şu ilgi konusuna neden bu kadar takılırlar.önemli olan işlerini iyi yapmaları değilmi.ayrıca ilgisizde değiller zaten.bugüne kadar yapılan bütün incelemeler sonucunda diğer doktorların bulamadığı sorunumu,yücel bey buldu.histeroskopi ile.burda bir arkadaş yazmış histeroskopi sonucu hiç bişey bulunamadı boşu boşuna yapılmış oldu diye.anlam veremiyorum arkadaş.ya bulunmuş olsaydı ozamanda acaba aynı düşünceler içindemi olacaktı.ben şahsen yeni bir denemeyi histeroskopi olmadan denemeyi düşünmüyordum.doğru adreste olduğumu düşünüyorum.önce rabbim sonrada yüce bey diyorum.inşallah olumlu sonuç alırımda bunuda sizlerle paylaşırım.olmaz isede bunu asla yücel beye yüklemem.

Arkadaslar Rahim ici yapisiklik konusunda en iyi uzmani ararken prof.Dr. Yucel Karaman a ulastim.. Bu konuda yapisiklik gecirip kendiisnde tedavi olup hamile kalabile kimse var mi acaba ogrenmek istiyorum konu bayaaa eski ama yine de benim tek umudum bu konuda en iyi doktorla baslamak bir negatifim var sebebi tekrarlayan yapisikliklar yani asherman. Sendromu ve cok fazla zamanim kalmadi 40 a yaklasiyorum ve evlat sahibi olmak Icin bu amEliyati en iyi doktorda olmaliyim

Selam arkadaşlar bu merkezde tüp bebek ve diğer ameliyat ücretleri ne kadar bilgisi olan varmı?sevgiler..

Arkadaslar Rahim ici yapisiklik konusunda en iyi uzmani ararken prof.Dr. Yucel Karaman a ulastim.. Bu konuda yapisiklik gecirip kendiisnde tedavi olup hamile kalabile kimse var mi acaba ogrenmek istiyorum konu bayaaa eski ama yine de benim tek umudum bu konuda en iyi doktorla baslamak bir negatifim var sebebi tekrarlayan yapisikliklar yani asherman. Sendromu ve cok fazla zamanim kalmadi 40 a yaklasiyorum ve evlat sahibi olmak Icin bu amEliyati en iyi doktorda olmaliyim

merhaba uzun zaman olmus yazali fakat ben senin durumundaydim ilk begeim kurtaj olmak zorunda kaldim parca kaldi sonra yeniden kurtaj ve sonra yapisiklik yapisiklik acilmasi icin yucel beye ameliyat oldum ve acti sonra yurtdisinda tup bebek denedim yucel beyin ameliyatindan sonra tek embriyo ile ilk denemede tuttu ama 17haftalik baska sebebplerden kayebttim kesinlikle ameliyati olmadiysan yucel beye olmalisin

merhaba ben 2012 yılı şubat ayında yücel bey e gittim tahlil sonuçlarımda ve eşimin sonuçlarında hiç bir sıkıntı yoktu daha önce kadıkoy şifada tüp bebek denedik negatif sonuçlandı 5 yıldır da bebeğimiz olmuyordu bana rahme bakıcaz sonra tüpbebek yapalım belki orada problem olabilir dedi histeroskopi yaptı 15 dk sürdü bir problem yokmuş ama ben hamileliği kolaylaştırması için birkaç tane çizik attım bebeğin rahim duvarına yapışması için dedi 1,5 ay sonra hamileydim kızımı ocakta normal doğumla beylikdüzü medicana da doğurdum histeroskopiye 3000 tl verdim ve tüp bebeğe gerek kalmadan bebeğimi kucağıma aldım Rabbim herkese nasip etsin inşallah bu yüce duyguyu :)

ben kendim tanımam ama komşumun, tüp bebek yoluyla o merkeze gittikten sonra 2 çocuğu oldu.Eşi için senin çocuk sahibi olman imkansız hiç spermin yok denirken ve bunun için daha önce defalarca ameliyat olmuşken o ameliyat yaptı ve kimsenin bulamadığı spermleri buldu.

kusuruma bakmayın,ama o bulduğu sperm kocasının olduğunu emin misiniz?
kafa karışmasın,ama bu işte çok üçkağıt var.

merhaba uzun zaman olmus yazali fakat ben senin durumundaydim ilk begeim kurtaj olmak zorunda kaldim parca kaldi sonra yeniden kurtaj ve sonra yapisiklik yapisiklik acilmasi icin yucel beye ameliyat oldum ve acti sonra yurtdisinda tup bebek denedim yucel beyin ameliyatindan sonra tek embriyo ile ilk denemede tuttu ama 17haftalik baska sebebplerden kayebttim kesinlikle ameliyati olmadiysan yucel beye olmalisin

Merhabalar,
üzerinden zaman geçmiş ama bir sorum olacak.Bende aynı senin durumunda kürtajlardan dolayı rahim içi yapışıklık oluştu.Çok araştırdım ve sonunda histeroskopiyi Yücel Bey'in yapmasına karar verdim.Ekim sonunda oldu.Sonra ria ,balon ,hormon ilaçları derken tedavi sona erdi.Hiç bir sorun kalmadığı söylendi.Ancak şu anda rahim inceliği ile uğraşıyorum.Acaba bu süreçte normal mi sende de aynı sorunlar olmuş muydu?Yoksa korkarak söylüyorum ama benim yapışıklıklar devam mı ediyor.Histeroskopiden sonra bu ay ilk denememdi tabi rahim 5,5 mm iken olmadı.Şimdi tekrar estraform kullanıyorum işe yarayacak mı bilmiyorum ama çok kaygılıyım.Belki bu süreç normaldir ama bilemiyorum işte.

X