kızlar nane düşüğe sebep olurmu

xsxeker pembe

kzımı sen koru rabbim...
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
4.610
35
36
bir arkadaşım naneni n düşüğe sebep oldduunu söledi
ama benim midem okadar kötüki naneli seyler yiyorum ama korkuyorumda bilgilerinizi paylaşırsanız sewinirim

ben naneli çorba fln içiorum işte birde naneli bişiler yiyom bir arkadaşım düşüğe sebep oluyo dedi azcık korktum

valla benim bildigim nane cayi cok icilmesi rahim kasilmasina neden oluyormus buda erken doguma sebep oluyomus . herseyin fazlasi zarar biliyosun cok icmezsen bisey olmaz heralde

naneyi bilmiyorum ama maydanoz ve kerevizin dikkatli tüketilmesi gerektiğini biliyorum.

evet nane maydanoz kereviz kekik bunlar fazla tüketildiği zaman rahim kasılmalarına sebep oluyo ve düşüğe yada erken doğuma sebep oluyo... hamileklikte tüketilmemesi gerekir... miden için soda içebilirsin hem bebeğin kemikleri için çok önemli ben hamileliğimde hergün bi tane içmiştim...

evet nane maydanoz kereviz kekik bunlar fazla tüketildiği zaman rahim kasılmalarına sebep oluyo ve düşüğe yada erken doğuma sebep oluyo... hamileklikte tüketilmemesi gerekir... miden için soda içebilirsin hem bebeğin kemikleri için çok önemli ben hamileliğimde hergün bi tane içmiştim...

teşekkürler cnm ben hergün yayla çorbası tarzı bi çorba içiorum onada nane yakılığp iiçilio ama öle çok değil o yüzden merak ettim eğer içmemem gerekiosa kullanmıcam

Halk arasında vücuttaki şişkinlik, ödem çözme, kabızlığın giderilmesi ve hatta kısırlık tedavisinde bile yaygın olarak kullanılan bitki çaylarının sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı.

Hamilelikte biberiye, aloe vera, fesleğen, adaçayı içmek düşük riskini artırıyor. Zencefil bulantı gideriyor, ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.
Halk arasında vücuttaki şişkinlik, ödem çözme, kabızlığın giderilmesi ve hatta kısırlık tedavisinde bile yaygın olarak kullanılan bitki çaylarının sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı.

SAKAT DOĞUM RıSKı

Özellikle bazı bitki çaylarının hamilelik döneminde kullanımı karında kasılmaları artırarak erken doğuma sebep olabiliyor. Sakat doğum, kanama ve düşük riskini artırıyor. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe, “Bitki çayları deyince hamilelikte bir kez daha düşünmek gerek. ısmi yabancı gelen bitki çaylarından, uzak durun. Marketlerde satılan çayları doktorunuza danışmadan kullanmayın” diyor. Tabii ki her bitki anne ve bebeğe zarar vermiyor: Zencefil gebelik bulantılarını gideriyor. Rezene çayının sakinleştirici etkisi var. Kuşburnu ve meyve çayları sıvı alımı için alternatif olabiliyor. Bebek doğduktan sonra, rezene ve ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.

Zararlı bitkiler neler?

Biberiye, oğulotu, kediotu, melisa yaprağı, ginseng, lavanta, Aloe vera, fesleğen, keten tohumu, yabanmersini, adaçayı, sinameki, karakafes otu, tan otu, sarı çiğdem, ökse otu, ada soğanı, ak diken kabuğu, melek otunun hamilelikte zararlı olduğu belirlendi. Öte yandan hamilelikte kalsiyum dengesini sağlamak için bol süt içmelisiniz. Ayrıca, meyve suları (taze sıkılmış portakal suyu) ve günde 2.5 litre su içmek şart.

Hamilelikte biberiye, aloe vera, fesleğen, adaçayı içmek düşük riskini artırıyor. Zencefil bulantı gideriyor, ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.

SAKAT DOĞUM RİSKİ

Özellikle bazı bitki çaylarının hamilelik döneminde kullanımı karında kasılmaları artırarak erken doğuma sebep olabiliyor. Sakat doğum, kanama ve düşük riskini artırıyor. Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe, “Bitki çayları deyince hamilelikte bir kez daha düşünmek gerek. İsmi yabancı gelen bitki çaylarından, uzak durun. Marketlerde satılan çayları doktorunuza danışmadan kullanmayın” diyor. Tabii ki her bitki anne ve bebeğe zarar vermiyor: Zencefil gebelik bulantılarını gideriyor. Rezene çayının sakinleştirici etkisi var. Kuşburnu ve meyve çayları sıvı alımı için alternatif olabiliyor. Bebek doğduktan sonra, rezene ve ısırgan otu çayı ise sütü artırıyor.

Zararlı bitkiler neler?

Biberiye, oğulotu, kediotu, melisa yaprağı, ginseng, lavanta, Aloe vera, fesleğen, keten tohumu, yabanmersini, adaçayı, sinameki, karakafes otu, tan otu, sarı çiğdem, ökse otu, ada soğanı, ak diken kabuğu, melek otunun hamilelikte zararlı olduğu belirlendi. Öte yandan hamilelikte kalsiyum dengesini sağlamak için bol süt içmelisiniz. Ayrıca, meyve suları (taze sıkılmış portakal suyu) ve günde 2.5 litre su içmek şart.

çok teşekkür ederim gerçekten makbule geçti

bir arkadaşım naneni n düşüğe sebep oldduunu söledi
ama benim midem okadar kötüki naneli seyler yiyorum ama korkuyorumda bilgilerinizi paylaşırsanız sewinirim
3 yaş olacak inş. Aslında kalbimden geçen aralarında 4 yaş olmasıydı ama çevre baskısıyla fikrimi değiştirdim diyebilirim.

X