Gebelikte Vajinal Varisler

toramini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
186
3
40
Gebelik dönemşnde vajinal bölgede varis oluşumu normal doğuma engel oluyormuş.Doktorum öyle söyledi Bende tek tarafta ciddi büyüklükte varis oluştu genital bölgedeayakta kaldıkça daha da şişiyor ve ağrı yapıyor..Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşır mısınız lütfen?Sanırım ıkınma ve gerginlikten dolayı varislerin patlama yani kanama riski var.birde bende doğuştan kalça çıkıklığı vardı şu an iyi ve bir etkisi yok ama bu normal doğumda çıkan bacağa baskı yapar mı?teşekkürler.Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin.:teselli::nazar:

Son düzenleme:
bende de aşırı dercede vajinal aris vardı normal doğum yaptım doğumdan sonra doktor 10 dk. varisleri toplamakla uğraştı ve Allah Allah ne kada çok varisin varmış deyip durdu
bence başka bi doktora daha görün canım

bende de aşırı dercede vajinal aris vardı normal doğum yaptım doğumdan sonra doktor 10 dk. varisleri toplamakla uğraştı ve Allah Allah ne kada çok varisin varmış deyip durdu
bence başka bi doktora daha görün canım

yani normal doğuma engel olmaz diyorsun.teşekkür ederima.s.

engel olsaydı ben yapamazdım doktorum da daha önceden varis olduğunu biliyordu

Aman Allahim neler duyuyorum yaaa...bu site sayesinde bircok sey ogreniyorum..birde vajinal varismi varmiss??? kafamçokkarıştı off yaaa...gun gectikce korkularim artiyor..:çok üzgünüm:

benimde aynı sorun var 6 aylık hamıleyım ve okadar rahatsız edıyorkı anlatama dr tehlıkelı oldugunu ve yatmam gerektıyını soyledı varis ilaçı verdı bende korkuyorum aynı sorunu olan varmı.

X