ikizlerden biri anne karnında kalbi duran varmı

su.su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
100
1
47
9 haftalık hamileyim ikizlere ama birinin kalbi durmuş bu durumda olupta sag kalan ikizlerden digerini saglıklı bir şekilde doguran varmı lütfen yaşayanlar ayrıntılı yazın

canım merak etme cok var ...........ınş dıger bebegın saglıcakla buyucek ........moralını yuksek tut ...dınlen bol bol

çok geçmiş olsun. moralini yüksek tut ki diğer bebeğin strese girmesin. olumlu düşün inşallah olumlu olsun.....allah sağ kalana uzun ömürler versin inşallah..........

ilk gebeliğim üçüzdü..... ikisin kalbi 13.haftada durdu..... teki sağsalim doğdu..... şimdi 6 yaşında...
ikinci gebeliğim ise dördüzdü.... kanamam durmadı...gebeliğimi takip edecek doktorda çıkmadı.... dördünüde kaybedersin taşıma şansın çok düşük dedi doktorlar.... hakikaten böyle çoğul gebeliklerde kayıp çok yaşanıyor.. bu nedenle iki bebeğimin kalbi durduruldu... şu an iki tanesine hamileyim..az kaldı..bunlarda ablaları gibi sağlıkla gelir inşallah...............

tabiki var kalbi duran küçülüp yok ediyor kendini.inşallah diğeri sağlıklı bir şekilde devam eder.zaten tek gebelik daha risksiz .belkide senin için daha hayırlı olmuştur.moralini yüksek tut.allah bebişini sağlıkla kucağına aldısın inşallah

ben ..8 haftalıkken birini kaybettim. düşükle vücuttan atıldı..kalan gebelik kesesi aylarca rahimde kaldı ama kendi kendine yok oluyor sonra. 1,5 ay yatak hapsi ile dayandım diğer bebiş de gitmesin diye.. Kasım sonu oğlumu dünyaya getirdim çok şükür sağlıkla..her işte bir hayır var belki ikiz gebelik çok zor olacaktı belki ikisi birden zarar görecekti demeyi öğrendim..gidene duyduğum acı tarif edilemez ama hiç olmazsa kalan evladım şimdi kollarımda.. darısı başına, allahtan umudunu kesme, elbet bir hayrı vardır bu kaybının bile.. yolun açık olsun.

kızlar hepiniz çok sagolun beni biraz rahatlattınız salı doktorumla randevum var bakalım son durum ne oldu inşallah öbür bebeşim sapa saglam duruyordur arkadaşlıgınız dostlugunuz için çok sagolun

Evet su.su
Benimde ikiz gebelik başlamıştı fakat daha sonra diğerinin kalp sesi duyulmadı .Tek gebelik olarak devam etti.Ve kontroleerde diğer keseyide görüyordum.Ama dediğim gibi tek gebelik olarak devam etti.

third canım sagol şimdi hamilemisin dogum oldumu saglık durumu nasıl

su su benim de aynı sey başıma geldi. 7. haftada iki bebeğimi de görüp kalplerinin atısını da gördüm. ama dün birinin gelişmeyip kalbinin durudugunu öğrendim. ikincisi cok şükür allahıma büyümüş gelişmiş. doktor bu duruma kaybolan ikiz sendromu diyor. internetten bak istersen. tek gebelik daha iyi daha saglıklı dedi. ve bu olay cok sıklıkla olurmuş. şimdi sen de öbür bebegine odaklan ona iyi bak. insallah hayırlısıyla kucagımıza da alırız.

teşekkürlerleftere merak ettigim saglıklı bebek için olumsuz bir şey söyledimi doktorun ben çok korkuyorum onana bir şey olur diye

yok yok, içini rahat tut ki bebeğin strestten etkilenmesin. tek gebelik cok daha saglıklı dedi. normal dogum dahi yaparsın dedi. öbürünün durumu etkilemezmiş saglıklı bebeği. sadece bir ara az bisey kahverengi lekelenmen olabilir dedi korkutmasın sakın dedi. bu durum cok sıklıkla görülüyormuş özellikle tüp bebeklerde. doktorum olsun hemşireler olsun herkes tek olmasına daha cok sevindi. sende rahat olmaya bak. strest daha cok etkiler inan ki. kötü seyleri düşünme.

ilk gebeliğim üçüzdü..... ikisin kalbi 13.haftada durdu..... teki sağsalim doğdu..... şimdi 6 yaşında...
ikinci gebeliğim ise dördüzdü.... kanamam durmadı...gebeliğimi takip edecek doktorda çıkmadı.... dördünüde kaybedersin taşıma şansın çok düşük dedi doktorlar.... hakikaten böyle çoğul gebeliklerde kayıp çok yaşanıyor.. bu nedenle iki bebeğimin kalbi durduruldu... şu an iki tanesine hamileyim..az kaldı..bunlarda ablaları gibi sağlıkla gelir inşallah...............
Sonucunuz ne oldu acaba dogum yaptinizmi

Benim de ikiz gebelikti 8 haftalıkken birinin kalbi durdu şuan 10 haftalık hastaneye yatisimi yaptılar kalbi duran ne zaman küçülmüştü düşük te olmadı küçülmeye de başlamadı daha

X