Notlarım.... Gerçekten kötü hissediyorum kendimi :((

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
kızlar benim annemle ve babamla hiç bi sorunum yok. kendilerini gayet seviyorum. annemle yaşıyorum, babam şehir dışında çalışıyor. aslında onun yaşadığı şehre taşınabiliriz, ki bu bizi ekonomik olarak daha rahat ettirir. malum 2 şehirde 2 ev geçindirmek kolay değil. ama eğitimim yarıda kalmasın, okul değiştirip düzenim bozulmasın diye babamın çalıştığı şehre taşınmıyoruz. annem ve babam benim için bu anlamda cidden fedakarlık yapıyor diyebilirim..

ancak ben sanırım onlara layık değilim. eğitimim için burdayız, ama notlarım berbat. okul 1.liğine uğraşmam gerekirken sınıfta kalmamaya gayret ediyorum. cuma günü sonuçlar açıklancak, babam perşembe gününden buraya gelicek.. notları görünce nasıl bi tepki vericeğini merak ediyorum..

kızar mı? hayır.. bağırır çağırır mı? hayır.. döver mi?? kesinlikle hayır.. ama üzüleceğini tahmin ediyorum. eğitim hayatım alt üst olmasın diye ailesinden ayrı çalışan bir adam, benim için çalışan bir adam notlarımın bu denli kötü olduğu görünce üzülecek hayal kırıklığına uğrayacak. bunun sıkıntısı gerçekten içimi karartıyor..

notlarımı düzeltmek için çok geç artık.. en azından teselinizi bekliyorum.. ya da babama ne demeliyim? nasıl bi konuşma yapmalıyım??

sızı tesellı edemem..
butun sene napdınız pekı?..
tamam kolay degıldır dersler ama calısanlar nasıl kazanıyo..
keşke bunu sene basında dusunseydınız..
babanızada dıger donemde duzeltme sozu verırsınız..

Bu vicdan azabı da sana bir ders olsun..
Zararın neresinden dönersen kardır..

Aynı hatayı 2,kere yapmamak için gerekirse, eğlenceyi gezmeyi arkadaşları vs ertele...Ailenin çabalarını boşa çıkarma..

Eğlence için, gezmek için daha çooook zamanın olacak meraklanma..
Ama ailenin seninle gururlanması çok daha önemli olmalı artık, bir daha olmayacağı konusunda ailenin gönlünü rahatlat ve işini şansa bırakma artık.

ah bu öğrenciler!
bir dönem boyunca uuyarıları dikkate almazlar, dersleri önemsemezler
dönem sonu gelince de böyle tutuşurlar işte.
umarım bundan ders çıkarıp ikinci dönem derslere asılırsın.
hiçbir şey için geç değildir.
babana da ikinci dönem notlarını yükselteceğine söz verirsin.

babana bir dahaki dönem hepsini düzelteceğine ve onu bir daha utandırmayacağına dair gerçekten söz vereceksin ve bir dahki dönem için sözünü tutacaksın

üzülme canım okudugun bölum hıc de kolay bır bolum degıl
o yuzden telafısı de mumkun basarı grafıgı dogrudan yukarı gıtmez her zman
iniş cıkışlar olabılır
okulu kazandıysan gerısını de getırebılırsın
Allah akıl vermıs en buyuk nımet bu aklı kullanmak gerek
bundan sonra daha sıkı calışırsın

canım öncelikle ailem için başarılı olmalıyım mantığından kurtul.birinci olmam gerekirken sınıfı geçmeye uğraşıyorum diyorsun.. şu hataya asla düşme : birinci olmak zorunda değilsin... ailen için başarılı olmak mecburiyetin de yok.. kendin için başarılı olman gerekli.. ama bu başarı düzeyinin birincilik kademesinde olmasına da şartlandırma kendini..
evet ailene karşı mahçupsun ama onlara elinden gelen çabayı gösterdiğini anlat.. çalıştığını çabalaladığını göster.. eğer elinden gelen sadece bu kdarsa kendini asla kötü hisssetme..
okul başarısızlığının altında genelde bir sebep yatar bunun ne olabileceğini araştırmalısın..
daha sıkı ve programlı çalışman gerek.. rehber öğretmeninle program çıkarabilirsiniz..
sen bunu başaracaksın inanıyorum.. geçici başarısızlıklar senin kendine güvenini sarsmamalı..
her insan başarısızlığa uğrayabilir..
ve şunu asla unutma : bu okulu kendin için okuyorsun, ailen için değil...
o halde kendin için yarın yepyeni bir gün olsun..

"okul 1.liğine uğraşmam gerekirken sınıfta kalmamaya gayret ediyorum" demissin. Okul 1.ligi nerdeee, sinifta kalmak nerde... bu ikisi arasinda daglar var. sen suna dupeduz sinifta kaliyorum desene.
Ben bu durumda olsaydim, babami gelecek donem yuksek notlar alacagima inandir, ona soz verirdim. Tatilde de eksiklerimi gidermek icin calisirdim.

X