Bebek Beslenmesi demir damlası kabız yapıyor yardımcı olurmusunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cennet kuxsxu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
143
6
5aylık kızım var 4buçuk aylıkken sağlık ocağından ferro ssnol die damla verdiler 9 damla 1 hafta içinde kabız oldu bıraktım onu.sonra santafer demir damlası aldım 5 gün 1 damla aldım 4 gündür 2 damlaya çıktım bugün 4.gün kabız mecbur fitil verdim.demir damlasınaa nasıl alıiştırcam bilgisi olan var mı

canım zeytin yağı sür poposuna birde 1 çay kaşığı zeytin yağınıda içir baya faydası oluyor

su içiriyormusun ??
mama alyırsa su içirmeni tavsiye ederim..
karnına doğru bisiklet hareketi yaptır..saat yönünde karnını ov...

biz ferrum damla kullanıyoruz.oğlum 5 aylık.günde 8 damla ama 1.gün 1 damla 2.gün 2 damla...o şekilde artırın dedi doktor 8.gün 8 damla ve sonra hep 8.bi de doktorumuz emzirirken bir memeden diğerine geçerken arada ver dedi emilimi daha kolay oluyormuş.sen emziriyor msn bilmiyorum ama bi dene istersen.umarım yardımcı olur

Kabızlığı hala devam ediyorsa ara ver damlaya ve kayısı püresini sevdiği gıdalara bolca kat, zeytin yağı içir, aynı sorunu bende yaşadım.

X