Özel NİSA Hastanesinde Safra Kesei ameliyatı olan varmı ?

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.691
880
42
merhaba arkadaşlar ,safra kesemde taş tespit edildi ve fazla olduğu için acil saframın alınması gerektiği söylendi ,devlet hastaneleri ve araştırma hastaneleri bu işi yapıyor fakat ben hem sıra olayı hem de hijyenden dolayı özelde olmayı düşünüyorum ,daha önce yenibosna NİSA HASTANESİ nde doğum yapmıştım ve oldukça memnun kalmıştım şimdi safra ameliyatını da orada olmayı düşünüyorum kapalı ameliyat olucam,aranızada olan yada yakını orada ameliyat olan varsa bilgi bekliyorum ,,memnun kaldınızmı ? ameliyat sonrası sıkıntınız oldu mu ? cevaplarsanız sevinirim ..

MERHABALAR BENİMDE SAFRA KESEM DE TAŞ ÇIKTI AMELİYAT OLMAM GEREKİYOR SİZLERİN BİLDİĞİ İYİ GÜVENİLİR VE UYGUN BİR HASTANE BİLİYORSANIZ YARDIMCI OLMANIZI İSTERİM turkbayragi

ben ameliyatımı 29.03.2010 tarihinde oldum kurtuldum çokta memnunum :) özel çapa hastanesinde Dr.Türker Ertürk`e ameliyat oldum. Hocamın ellerine sağlıkk inanılmaz süper bir genel cerrah.. sağlık güvenceniz varsa (ssk, bağkur, emekli sandığı) bu hastanede fark vermeden ameliyatınızı ücretsiz olabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim doktoruda hastaneyide.. teşekkürler

canım ya çok geçmiş olsun ,demek kurtuldun ,nasıl geçti ,ağrı sızı oldumu ? kaç saat sürdü ,memnun kalmışsın sanırım çok sevindim ,karnında kaç delik var ? yerleri çok bellimi ? birde şişkinlik yapıyo diyolar oldumu öyle bişey ,çok soru sordum ama bu ay sonu olmayı düşünüyorum artık ..

3 delik oluyor. Bir, birbuçuk saat civarı sürüyor. Kesiklerin yerleri belli bile değil. şişkinlik olayı ise ameliyata başlarken içerideki organları ekranda iyi görebilmek için içeri gaz veriyorlar. hafif bir şişkinlik oluyor. onuda ameliyattan sonra vücut atıyor zaten. Basit bir operasyon merak etme :) ama bende senin gibi çok soru sormuştum :) :) şükürler olsun ameliyattan sonra çok iyiyim.. Doktor bu konuda çok önemli aklında olsun. Geçmiş olsun

çok sağol mümessilcim ,senin sayende türker ertürk ile tanıştım ,ve yarın ameliyatımı oluyorum ,çok iyi bir dr. tüm tetkiklerimi yaptı sağolsun ,dediğin gibi ücretsiz yapılıyor ,umarım sorunsuz geçer bende senin gibi memnun ayrılırım ...

hadi bakalım hayırlısı. çok geçmiş olsun. deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. benim anneminde aynı problemi var.bizde yaptıracağız.güzel referans olacak.

çok geçmişler olsun.. Eminimki ameliyatın Türker hocanın ellerinde çok başarılı geçmiştir :) Bı konuda yardımım dokunduysa sana ne mutlu bana :)

ameliyatımı oldum sonunda 11 mayıs salı günü ,Türker hocanın ellerine sağlık ,1,5 -2 saat sürecek olan ameliyat 5 saat sürdü ,sebebide kapalı başlayıp açığa dönmesi .kapalı bitirmek üzereyken safra ağzını bağlayamadığı için yukardaki 4. deliğe kesi atmak zorunda kalmış ,açık ameliyattaki kesi nin yarısı kadar ..şu anda ağrılarım minimum düzeyde ,bu salı kendisini göreceğim tekrar ve dikişlerimi alacak ,hastaneden çok memnun kaldım .3 gün yattım ,o kadar ilgi alaka gösterdilerki ,hemşireden ,hizmetliye kadar 4 döndüler başımda ,odaları çok konforlu ,çok rahat bir ameliyat geçirdim ..tabiki öncelikle senin sayende mümessilcim ,çok teşekkür ederim sana herşey için..
allah bundan sonra sağlıklı günler versin bizlere ..

Çok geçmiş olsun.. Bu tür ameliyatlarda açık ameliyata dönme riski her zaman vardır. Sadece iyileşme sürecin biraz uzuyor. ameliyat aynı sonuçta.. Kapalı ameliyatta safra kesesinde duvar kalınlaşması olanlarda genelde klips tutmadığı ve koledok kanalı bağlanmadığı için (birde çok iltihaplıysa) açık ameliyata geçip özel pamuk iplikle bağlıyor ve daha garanti oluyor. ışine dikkat etmeyen bir doktor olsa ameliyatı o şekilde kapalı bitirirdi (çünkü +3 saat daha ayakta kalmıcak) ve daha sonra koledok kanalından safra sızıntısı olur ve buda sağlığı çok ciddi bir şekilde tehdit ederdi. Evet hemşireler çok iyi dakika dakika gelip tansiyon, ilaç vs. yardımcı oluyorlar.. Dediğim gibi tek fark iyileşme sürecin biraz uzuyor. Ha birde açık ameliyatlarda içerideki pis kanı almak için Dren koyuyorlar o biraz zorluyor. özelliklede çıkarırken.. Bu arada dikişlerin alındıktan sonra Türker hocama söyle bir jel var ameliyat yara dikiş izleri giderici (burda isim-marka vermek yasak) size o ilaçtan yazsın ve hemen kullanmaya başlayın.. Tekrar çok geçmiş olsun. Her türlü sağlıkla ilgili sorunlarınızda elimden geldiğince yardımcı olurum..

Son düzenleme:
aynen dediklerin oldu canım ,safra ağzını tutmayan klipsler yüzünden açığa dönülüp iple bağlandı ,dr ayrıntılı anlattı hepsini ,dren takıldı evet ertesi gün çıkarıldı ,çıkarırken acı duydum ama o anlıktı ,dikişlerim alındı ,tam 15 gün oldu ve eski sağlığıma ve hareketli hayatıma döndüm ,hiçbir sıkıntım yok şükür ..dediğin kremi yazdı dr ,ama bir ay sonra kullanmaya başla dedi ,yaram tamamen iyileşince ..
tekrar teşekkürler canım..

sen jeli kullanmaya başla.. ilaç işi olunca ilaç mümessilleri bilir bu işi Türker hocayada ben anlatıyorum :) yara taze iken sürmelisin.. geçmiş olsun tekrar

Merhaba arakadaşlar burda yazılanlar üzerine safra kesesi taşı nedeniyle Türker beyden randevu aldık. Ancak malesef Doktor bey bir doktorun en büyük vasıflarından biri olan hasta şikayetlerini dinleme kısmını bile gerçekleştirmeyerek başından savdı. Hastanede hiç övüldüğü gibi değil kalabalık, curcunadan başka göze çarpan bişey yok

Sizde haklısınız fakat; takdir edersinizki orası bir özel hastane ve diğer özel hastaneler en ufak ameliyatta bile bizlerden fahiş fiyatlar isterken bu hastane fark almadan yapıyor ameliyatınızı ve ilgiden dört dönüyorlar etrafınızda. ıstanbulda kaç özel hastane var fark almadan ameliyat yapan? Malum bunlar olunca curcuna diyorsunuz (kalabalık) zaten böyle olmaması abest bence.. Türker hocayı yıllardır tanırım işinde çok iyi bir doktordur. Evet bazı eksiklikleri var. Boş konuşmayı sevmez. Hastasını dinler fakat ben şahit oldum mesela bir hastası safra kesesi için geldi saçma saçma şeyler sormaya başladı, O sadece tahlil ve tetkiklere dayanarak konuşur ve kesin tedaviyi gerçekleşirir. Bundan emin olabilirsiniz. Benim Türker beyle bir akrabalığımda yok. Sadece işini iyi bilen ve çok iyi yapan bir doktordur. Hastane övüldüğü gibi değil diyorsunuz. Ben ilk hastaneye girdiğimde eyvah dedim burası mı :) fakat hasta odalarını ve hasta katlarını gezdiğimde doğru yerde olduğumu anladım. Tekrar geçmiş olsun. Ameliyatınızıda olacaksanız zaman kaybetmeden safra kesenizi aldırın. Geçmiş olsun.

ben türker hocaya ilk gittiğimde daha önce yaptırdığım testleri ve ultrason sonuçlarımı götürdüm ,ben söylemeden istedi zaten ,verdim ,birkısımını yeniden yaptırdı çünkü 4 ay olmuştu ,test sonuçalrım çıktığında çok şaşkındı çünkü değerlerim çok yükselmişti ,bana git eve bekle düşünce gel demedi ,bunu araştırmamız lazım dedi ,nitekim öyle oldu 3 gün sonra tekrraladık yine aynı ,bana o kadar ayrıntılı anlattıki durumumu ,ben bile doktor oldum nerdeyse :) endoskopi yaptı ,MR istedi ,inceledi sorun yok ,dahiliye doktoruna yönlendirdi ,ekstra muayene ücreti almadan ,telefonla 15 dakika dururmumu konuştular ,sonra sarılık oldum ,acil almalıyız dedi safrayı ama değerlerin düşmüyor ,iki gün bekle dedi ve birkaç test daha verdi ,ama buraya gelip para vermene gerek yok ,herhangi bir devlet hastanesinde yaptır sonuçları bana faksla dedi ( başka hastanelerde saçma sapan testler isteyip para alıyorlar )..
sonuçlarım düştüğünde raporlarımla birlikte samatya ssk daki hocasına yönlendirdi beni ,ama ondan önce alıp karşısına uzun uzun konuştu ,ameliyatın risklerini ,açığa dönebileceklerini ,her zaman böyle bir ihtimal olduğunu ama bende daha fazla olduğunu ,herşeyi anlattı ,kafamda hiçbir soru işareti bırakmadı ,çok güvendim ona ,hocasına gittim ,hocası olur verdi ,türker hoca işinin ehlidir ,git ameliyatını yapsın dedi ,aradım ,çarşamba gel dedi ,gittim oldum ,ameliyattan sonra acayip bir ilgi alaka ,günde iki kez odama geldi ,hatırımı dururmumu sordu ,pansumana gittiğimde hep güleryüzle karşıladı ,hiç beklemedim kapısında ,asistanı çok ilgiliydi ,hatta dikişlerimi almaya pazartesi çağırmıştı ,ben salı gittim ,pazartesi aradılar gelmediniz eylül hanım dediler ,salı gititğimde türker hoca merak ettim gelmedin dedi ,dikişlerimi alırken espiriler havada uçtu :)) yani bu ilgi değilse ilgili hallerini merak ediyorum doğrusu ,belki siz çok büyük bir beklentiyle gittiniz ondan olmasın sakın ,ben çok memnun kaldım ,hatta çıkarken umarım bir daha karşılaşmayız dedim :))) o da sağlıkla ilgili karşılaşmayalım dedi gülüştük ..
ayrıca kapalı ameliyat ve bir gün odada kalma ücretsizdi ,ben açık ameliyat oldum ,1 gün kalma hakkım vardı ,3 gün kaldım yinede tek kuruş ödemedim ..bu da ekstra avantajım oldu ..

X