değişmek için ne yapmalıyım?

gizem_li

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
89
9
9 aylık hamileyim.1 haftaya kadr doğumum gerçekleşicek inş.hamilelik beni değiştirdi-daha gergin ve herşeye tepki veren bir insan oldum.ve eşim de değişti tabi...artık söylediklerimi önemsemiyor ve her ağzımı açtığımda gereksiz yere konuşuyormuşum konumunda bırakılıyorum:umursamaz:şimdi bebeğimiz olucak.birbirimizden dahada kopmaktan korkuyorum.zaten pekte yolunda sayılmaz.tartışmalar... kavgalar....
tekrar beni sevmesini üzerime titremesini istiyorum:çok üzgünüm:ne yapmalıyım.?lütfen yardım edin herşey dahada kötü olmadan ne yapmalıyım.yoksa eşim benden dahada uzaklaşıcak:a015::a015:

Bence eşinizle oturup bir güzel konuşun,sıkıntılarınızı paylaşın beraber..
Belki onun da problemleri vardır..
Güzel bir yemek yiyin,birbirinizin gözlerine baka baka konuşun,elele tutuşun,temas çok önemlidir,kırıcı olduğunuz anlar için birbirinizden özür dileyin..
Yepyeni bir başlangıç için söz verin her ikiniz de..
Kolay gelsin!hihoyyyt

bebeği kucağına aldıktan ilk 2 ay bu bunalım malesef daha yoğun sürüyor..
ama tavsiyem psikologtan destek almanız..
birde nerde nasıl mutluysanız o şekillere daha çok zaman ayırın..
2 nize ait can gelince inanın bağlar dahada güçleniyor...
sağlıklı doğumlar..

canım esınde senın gergın oldugun ve gerksız yere bazı seylere sınırlendıgını dusundugu ıcın umursamaz davranıyor olabılır. anladıgım kadarıyla daha once sana karsı boyle davranmıyordu degılmı. bak sende hamılelıgım nedenıyel daha gergın daha cok tekı veren bırı oldu dıyorsun . eger sende benımle aynı fıkırdeysen esını bu duruma bırazda senın tavırların getırmıs olabılır. bu aksam bır surprız yap ve endıselerını anlat. yada konuyu daha cok ac. neye sınırlenıyorsun

Şu an hamilelik dolayısı ile gerginsin ve bunu da sanırım eşine yansıtıyorsun normal olarak..O da tepkisiz kalamayınca sorunlar başlıyor.

Bebek geldikten sonra hayatınız daha da değişecek..Buna hazırlıklı olun.

Vaktinizin çoğunu bebeğe ayıracaksınız, gerektiğinde uykusuz yorgun sabahlayacaksınız..

Evliliğin ardından gelen bebek olayı , tamamen, eşlerin birbirine daha fazla hoşgörü göstermesi gereken bir devre..

Bebeğinizle çok mutlu olacağınız yolunda ve karşılıklı anlayışlı olma adına onunla konuşun..

Hele bebek doğsun ,zamanla herşey yoluna girer ama zamanla:)

Hamilelikde böyle şeyler olduğunu duymuştum çok
Loğusalıkda böyle bi süreç sanırım
Eşinin anlayışlı davranması lazım
Konuşabilirsin eşinle

canım esınde senın gergın oldugun ve gerksız yere bazı seylere sınırlendıgını dusundugu ıcın umursamaz davranıyor olabılır. anladıgım kadarıyla daha once sana karsı boyle davranmıyordu degılmı. bak sende hamılelıgım nedenıyel daha gergın daha cok tekı veren bırı oldu dıyorsun . eger sende benımle aynı fıkırdeysen esını bu duruma bırazda senın tavırların getırmıs olabılır. bu aksam bır surprız yap ve endıselerını anlat. yada konuyu daha cok ac. neye sınırlenıyorsun

aslında herşeye olur olmaz şeylere sinirlenebiliyorummirmirmirmir ama eşimle küs olma devremiz hiç olmuyor.hemen unutuyoruz ,barışıyoruz ve konular konuşulmadan kapatılıyor.hamilelikten sanırım tahammül sınırım çok aşşağılarda..eşim bu durumdan bıktı ve artık tepkisini göstermekten çekinmiyor:çok üzgünüm: onun için eskisi kadar kıymetli biri olmadığımı düşünüyorum.böyle giderse bebeğim mutsuz bir ailede yetişecek:çok üzgünüm:

Birazdaha sabirli ve hosgorulu olmayi deneyin. agzinizdan cikan kirici kelimeden once dusunun ben ne diyecegim diye ?, , ona daha cok kiymet verdiginizi gosterin, eger daha az konusursaniz, esiniz sizinle daha cok ilgilenebilir, cok elestirmeyin, surekli ilgi bekleyip bunu dile getirmeyin, degismeyi bu seklide deneyebilirsiniz. En azindan ben oyle yapiyorum. Hadi bakalim kolay gelsin. HAYIRLI DOGUMLAR...

hamilelik ve dogum psikolojisi canim yasadiklarin cok normal
aynilarini bende yasadim
erkekler bizden daha hassas oluyor ... ilk 1 ay esim bebise cok zor alisti .. benimde bulantilarim cok kotuydu hic kimseyi gormek istemiyordum adeta pisman olmustum hamileligime ... benim sinirim onun korkulari birlesince surekli kavga ediyorduk
anlayisli esim gitmis yerine tanimadigim bi adam gelmisti sanki
3 hafta once benim cikarttigim sacma sapan bi olay yuzunden kavga ettik
cok uzulduk ikimizde
ben yatmaya gittim geldi oda uzandi yanima sarildi ikimizde agladik ... sabaha kadar herseyi konustuk
neden boyle oldugumuzu o korkularini anlatti .. artik onu eskisi gibi sevmedigimi dusundugunu soyledi
bende ona korkularimi anlattim bulantilarimin cok kotu oldugunu hic biseye tahammul edemedigimi, dogumdan korktugumu, kilo alip cirkinlesmekten korktugumu filan filan
ve o gece butun tartismalarimiz bitti allaha sukur benim bulantilarimda bitti
o kadar iyiyizki esim uzerime titriyo bende onu kirmamak icin elimden geleni yapiyorum ..
yani canim soylemek istedigim ikinizinde icinizde bir cok korkusu var bunlari paylasin ..
esinle konusmayi dene bu sorunlardan kurtulmanin tek yolu bu ...

doğum tedirginliği vardır muhtemelen o yüzden böyle gerginsinizdir.

eşinize duygularınızın nedenini temelini anlatın.ondan anlayış ve yardım beklediğinizi söyleyin.

Daha az konuş, daha az dırdır yap ve daha az şikayet et.. Süzüm süzüm süzülmelisin, ağzından kerpetenle laf alır hale gelmeli.. Ağzın değil gözlerin konuşsun onunla.. Hareketlerin, tavırların daha saygılı ama daha işveli olsun.. Bebeğiniz de bu başlangıca ve bu değişime büyük katkı sağlar..Bu söylediklerimi bir süre denemelisin arkadaşım.. Başka çaren yok şu an..

Daha az konuş, daha az dırdır yap ve daha az şikayet et.. Süzüm süzüm süzülmelisin, ağzından kerpetenle laf alır hale gelmeli.. Ağzın değil gözlerin konuşsun onunla.. Hareketlerin, tavırların daha saygılı ama daha işveli olsun.. Bebeğiniz de bu başlangıca ve bu değişime büyük katkı sağlar..Bu söylediklerimi bir süre denemelisin arkadaşım.. Başka çaren yok şu an..
teşekkür ederim.gerçekten deneyeceğim ve gelişmleri bildiricem.inş düzelir:Saruboceq:

X