Hadi arkadaşlar gidebildiğimiz kadar geriye gidelim. Hayatınıza dair hatırladığınız..

bebiskom

ναяℓığıη öу&#8467
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
2.495
4
hadi arkadaslar gidebildigimiz kadar geriye gidelim. Hayatiniza dair hatirladiginiz en eski an nedir???
arkadaşlaaar merak ettim en eskiyee kkiim gidebilecek acaba:))))bilmiyorumkismile

dedemlerin bahçeli evinde kuzenimle çatıya taş atma yarışı yaparken taşın cama gelmesi ve suçu kuzenime atışım ohaoldumsmile
hala vicdan azabı çekmekteyim..

8aylıktım annem kapıyı açık bırakmış b,irinci katta oturuyomuşuz emekliye emkliye karşıdaki karakoldaki polislerin kucagına atlamışım önümü yıgınla çikolataya bogmuşlar annem merakla karakola gelmiş haber vermeye annemi görmüşüm aglamışlım polis hayranlıgım varmış megersem hep kaçarmışımkaydirigubbakcemile3

8aylıktım annem kapıyı açık bırakmış b,irinci katta oturuyomuşuz emekliye emkliye karşıdaki karakoldaki polislerin kucagına atlamışım önümü yıgınla çikolataya bogmuşlar annem merakla karakola gelmiş haber vermeye annemi görmüşüm aglamışlım polis hayranlıgım varmış megersem hep kaçarmışımkaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3gidilcek yeri de biliyormussun kiz

5 yasındaydım tatildeydik benden buyuk iki ablam vardı biri 14 biri 10 yasında annemler buyuk ablama gece dısarı cıkacaklarını soylemisler beni uyuttuktan sonra tabi..bende gece kalktım annem yok balkona cıktım aglamay basladım karsı tarafda bi karı koca gormus otel sahibine haber vermis adamda iceri girmis kaydirigubbakcemile3 almıs beni orasını hatırlamıyorum tam kaydirigubbakcemile3 sonra dondurma falan vermisti annemler gelene kadar beklemis sonra anlatmıs durumu..kacırabilirdide beni olabilirdi yane anne babada hata iste ne bırakıp gidersin kaydirigubbakcemile3

bide... ilkokul 1 galiba ne akılsa arkadaşlarımla apartmanının merdivenlerinde sek sek oynuyoruz sonra ben yüz üstü düşerken dilimi ıssırdım ve dilim ikiye bölündüeyvahedigeldismile o anımı hiç unutamam eğer tam kopsaydı dilsizdim çünkü normalde dil tekrarr yerine dikilmezmiş...ondan beri dilimi her ıssırdığımda canım daha çok acır o anı tekrar yaşarım çünkü

6 yaşındayken annemin ısrarla yapma dediği şeyleriyapmaya bayılırdım halada öyleyim ya neyse.annem le gece bir yerden geliyorduk annem bana laf geçiremiyor ya kızım kaldırımın kenarından yürümee diyorr ben bananeee diyorum ve sonra o incecik kaldırımdan yürürken düşüyorum bayır aşşagıya en az 5 mt yuvalanıyorum.tabi gecenin sonu hastanede bitti.yumruk kadar şiş bir alın, en az 1 ltre kan akmış bir burun,ağlamaktan kızarmış gözlerrrr...:)))

ben en eski 4 yaşı hatırlıyorum sokakta arkadaşımla oynardık çişimiz gelince de yukarı çıkmaya üşenir 1.kattaki komşunun kapısının önüne eder kaçardık..sırnaşık şey sonra da benim annem çalıştığı için arkadaşımız annesi çişimizi temizlerdi...hepimiz aynı apartmandaydık..hala en iyi dostumdur arkadaşım...

bende 5 aylıkken amcamla evimizin bahçesinde fotograf çekilirken,teyzemin gelip beni amcamın kucağından alıp onu azarladığını hatırlıorm..teyzemin üstünde pembe lacoste ve kot etek vardı onu bile hatırlıorm :)

5 yaşlarındaydım sanırım. okumayı hafiften sökmüştüm. ama tam manasıyla okuyamıyordum. cadde üzerinde bir evimiz vardı. sanırım kaza olmuştu ve polisler tam bizim balkonun altında duruyorlardı. ev halkı balkona çıktı tabi ben de.onlar ne olduğunu öğrenekoysun,bende de hala okuyabilme heyecanı var, heceleye heceleye aşağıdaki yazıyı sökmüştüm. sii lop= silop yani okumuşum ama ters okumuşum. :roflol:
o gün resmen dün gibi aklımda.

sanırım 3 yaşındaydım , ama ocağı yakmayı becerip tabure ye çıkarak, plastik tabakta , pilav pişirmeye kalktım . aslında tabak plastik olup ta erimesey di o yaşta harika bir pilav yapmış olarak aile tarihine geçecektim ,allahtan annem üst komşudan erken geldi de komşular ve biz gazete arşivlerine haber olmadan hala hayattayız :uhm:

2-2,5 yaşlarım..merdivenleri tek tek ellerimle tırmanarak üsk kattaki ev sahibimizin yanına gidiyorum,kucakalrına alıp yemek yedirmeye çalışıyorlar..o sıra birde elim sürekli ağzımda:))çok net anımsadım zamanlar çocukluğuma dair..:ecrin_bebek::emir_bebek:

..

3.5 - 4 yas arasi biseyim, banyonun karsisinda burnumu karistirirken annem yakaladi ve elime vurdugunu hatirliyorum

daha dün gibi
boshayallersmile

annemin anlattigi kadariyla ben ikibucuk-üc yasindayken öglen uyumusum annemde benim cadi simdi kalkinca mizmizlanir bakkaldan biseyler aliyimda yumusasin diye bakkala gitmis ben tabi annem eve geldiginde elimde bicak sen niye beni biraip gittin diye bagirmisim annem anlatyoda saniyeler icinde nasil kalktin sen diyo bana
ama benim hatirladigim babamin cenaze günüydü hayal meyal hatirliyorum bana babami gösterdiler kamyon kasasinin arkasindaydi sarili halde aralikti soguktu kalabalikti ve ben 5 yasindaydim zaten fazlada hatirlamiyorum o gün neler oldu ama bazi kareler hafizama kazinmis maalesef benim hatirladigim bu Allah kimseye annebaba acisi vermesin tabi ben simdi hep bi korkuyla yasiyorum ya cocuklarim kücükken esim ölürse ben annem gibi olursem yada bana bisey olursa diye ..........................

yıl sanirim 1997
biz köydeydik yagmur bastirdı ve bag ewındeydık koye gerı donmemış gerkıoduuu yola cıktık goz gozu gormuoyoduu bı adım onumuuz goremiyoduk. haattaa suyaa grmıstıkk yarıya kadrr, yanlış yere basıp bn babamınn kucagndaa oldugum halddeee IYKI BOTLARIMI GIYMIŞIMM demıştımmm.

herkezde gulmustu cok utanmistim

X