Bebek Beslenmesi soda içen varmı emzirirken

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kocayanak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2009
194
1
47
soda içiyomusunuz emzirirken benim asitli içecek alışkanlıgım yok ama soda içerim emzirirken içmedim hiç sormadım da doktora

ben arada bir içiyorum canım doktorumda bir sakıncası olmayacağını söylemişti

aksine asitinden ziyade vitamin ve mineralleri emzirirken çok işe yarar diye düşünüyorum, asitte bebeğiniz çok küçük ise belki ama 6 ayını geçtiyse hareketli olduğu için gaz yapmaz..

Ben hep içiyorum asitli içecek, ayrıca soda mineral deposu olduğu için bebeğe zarar değil yararı var, hamileykende gün aşırı içerdim.

ben sık sık içiyorum; bebişte gaz vs gibi bi sıkıntı oluşturduğunu farketmedim ama kaç defa kola içtiysem dayanamayıp her defasında hem poposunda pişik başladı hemde gazlanıp beni gece uyutmadı.
birde lahana çorbası gaz yaptı çok.
artık dikkat ediyorum.

ben içiyorum sütü artırıyor birçok faydası var zararı olduğunu sanmıyorum...

bende sadece emziriyorum ve günde 2 şişe maden suyu içiyorum..soda değil yanlız maden suyu...anne için çok faydalı özelliklede hamileyken içmek çok önemli..

ayrıca şunuda söylemek isterim ki yedikleriniz bebekte gaz oluşturmaz..bi prof un yazısında okudum ve de çok mantıklı geldi....yediğiniz yiyecekte veya içecekteki gaz, yemek borunuzdan midenize oradanda bağırsaklarınıza geçer ve dışkı yoluyla dışarı atılır.. yani gazın kana bulaşıp, meme ucuna kadar gelip süte dönüşmesi söz konusu değildir..kan da gaz bulunmaz..

bunu bilmezken gazlı içecek içtiğimde bebeğimde gaz olduğunu gözlemledim ancak bu bilgiyi öğrendikten sonra ne kadar gazlı içecek içersem içiyim hiçbir şekilde bebeğimde bi terslik sezmedim...

yani kesin gazı olucak diye düşündüğümüz için bebeğimizde gaz oluyo diye düşünüyorum...olumlu düşünürsek hiçbişey olmaz...bunu bizzat defalarca kez denedim ve hiç şaşmadı.

kesin gazı olucak, kesin hasta olucak, kesin ağlıcak , yada kesin bu gece uyumıcak dediğiniz sürece huysuz bi bebeğiniz olur....ama tam tersiniz yaparsanız benim gibi annesini hiç üzmeyen huzurlu gülücükler saçan bi kurabiyeniz olur...:):):)

aksine zarar değil yarar yapar her gün içmek lazım.
ben kızıma 7-8 aylıktan beri direk bile içiriyorum. sudan daha güvenli. o da severek içiyor maşallah. şu an 13 aylık ve maden suyu ikimiz de içiyoruz. hamileyken de emzirirken de sık tüketilmesi gereken bi içecek. asitli değil. mineralli.

bende sadece emziriyorum ve günde 2 şişe maden suyu içiyorum..soda değil yanlız maden suyu...anne için çok faydalı özelliklede hamileyken içmek çok önemli..

ayrıca şunuda söylemek isterim ki yedikleriniz bebekte gaz oluşturmaz..bi prof un yazısında okudum ve de çok mantıklı geldi....yediğiniz yiyecekte veya içecekteki gaz, yemek borunuzdan midenize oradanda bağırsaklarınıza geçer ve dışkı yoluyla dışarı atılır.. yani gazın kana bulaşıp, meme ucuna kadar gelip süte dönüşmesi söz konusu değildir..kan da gaz bulunmaz..

bunu bilmezken gazlı içecek içtiğimde bebeğimde gaz olduğunu gözlemledim ancak bu bilgiyi öğrendikten sonra ne kadar gazlı içecek içersem içiyim hiçbir şekilde bebeğimde bi terslik sezmedim...

yani kesin gazı olucak diye düşündüğümüz için bebeğimizde gaz oluyo diye düşünüyorum...olumlu düşünürsek hiçbişey olmaz...bunu bizzat defalarca kez denedim ve hiç şaşmadı.

kesin gazı olucak, kesin hasta olucak, kesin ağlıcak , yada kesin bu gece uyumıcak dediğiniz sürece huysuz bi bebeğiniz olur....ama tam tersiniz yaparsanız benim gibi annesini hiç üzmeyen huzurlu gülücükler saçan bi kurabiyeniz olur...:):):)

sana tamamiyle katılıyorum..ilk doğum yaptıgımda annemle kayınvaldem su gaz yapar bu yapmaz dıye benı cok dusundurduler bende nette okudum anneden bebege asla gaz gecmezmıs...artık nohut kurufasulye soda turp gaz yapıcı ne varsa yıyorum ...hıc bır problemım olmadı...aksıne nohut cok gaz yapar derler ama acayıp te süt yapıyo buna ne dersınız...

aynen katılıyorum maden suyu sütü artırıyor ve arkadaşın dediği gibi gazlı içicekler gaz yapmıyor bende bir çok kez denedim ve bebeğimde gaz olmadi evet iyi düşünelim iyi olsun :) :)

Bende süt yaptığı için özellikle içiyordum.
zararından çok faydası var. :KK6:

Konuyu güncellemekte fayda var bende yeni doğum yaptım ve süt arttırmada faydası olduğu duydum 2 gündür içiyorum hiç sevmediğim halde bide yukarda bazı arkadaslar yazmış bn tekrar yeniliyim mineral acısından zengin bi içicek bol sütleriniz bol sütlerimiz:KK31: olsun inşlh

X