Non-immün hidrops nedeniyle bebeğini kaybedenler...

glnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
1.274
30
Ben yaklaşık 1 ay önce hidrops nedeniyle 21 haftalık bebeğimi aldırmak(normal doğumla) zorunda kaldım.İlk gebeliğim de boş gebelikti bu da böyle olunca yıkıldık tabi.Oğlumuzu heyecanla bekliyoduk ama kısmet olmadı.Otopsi yapıldı,genetik testler yapıldı,amniyosentez de yapılmıştı,kan uyuşmazlığı yok kan testlerimiz yapıldı herşey temiz yani hiçbir sorun yok.Bu hidropsa neyin neden olduğu bilinmiyo.
Benim merak ettiğim bu nedenle bebeğini kaybedenler var mı?Daha sonra tekrar hamile kalıp sağlıkla bebeğini kucağına alan var mı?
İnternette çok araştırma yaptım.Bu konuda yazılmış yazıları ezberledim artık.Fakat tekrarlama riskiyle ilgili bilgi bulamadım.Doktor 3 ay korunma verdi.Bebek çok istiyoruz ama çok korkuyorum.
Lütfen bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.a.s.

canım ben sorunun ne oldunu bilmiyorum benim mahalleden bi arkadaşım 5 aylık hamileyken bebeğine omur ilik acıklığı beynin dışarda oldu ve dogurtulmamsı gerekti söylendi arkadaşım 5 aylık olana kadar ben kıyamam allah alırsa alır demişti ve 5 ayında erken dogumla oğlunu kaybetti aradan 4 ay sonra hamile kaldı şuanda 40 günlük oğlu var sapa saglam inşallah sende üzülme inişallah saglıkla gelir evladın inşallah

canım ben sorunun ne oldunu bilmiyorum benim mahalleden bi arkadaşım 5 aylık hamileyken bebeğine omur ilik acıklığı beynin dışarda oldu ve dogurtulmamsı gerekti söylendi arkadaşım 5 aylık olana kadar ben kıyamam allah alırsa alır demişti ve 5 ayında erken dogumla oğlunu kaybetti aradan 4 ay sonra hamile kaldı şuanda 40 günlük oğlu var sapa saglam inşallah sende üzülme inişallah saglıkla gelir evladın inşallah

ne güzel sağlıkla kavuşmuş bebeğine.çok istiyorum ben de ama çok da korkuyorum.bize doktor 3 ay korunma verdi.normal doğumla olduğu için daha çabuk toparlanır dedi.bakalım süre bitince nolcak.saol çok teşekkür ederim cevabın için.allah isteyen herkese sağlıklı bebekler versin inşallah.

Merhaba, çok geç oldu belki artık bu mesajları okumuyorsunuzdur ama ben yine de yazmka istedim. Ben de 2008 kasım ayında NIH nedeniyle 17 haftalık kız bebegimi kaybettim. NIH nedeni bilinmiyor ama benim bebeğimin akcigerlerinde kist vardı, bu kistleri vücut yok etmek için asit üretirmiş. Bu asite NIH adı veriliyor. Benimde bebegime otopsi yapıldı, amniosentez vs. ama hepsi temiz çıktı. Bu iyi bir şey tabiki. Daha sonra bebegimi kaybetmemin tam 1. yılında bir daha hamile kaldım ve bugün bebegim 1 yaşına girdi. Çok saglıklı bir oglum var. Umarım siz de tekrar hamile kalmışsınızdır. Kalmadıysanız da merak etmeyin eminim saglıklı bir bebeginiz olacak en kısa sürede. İçinizi ferah tutun. Ne kadar zor olsa da.

merhaba canım çok geçmiş olsun ben de bebeğimi 16 haftalıkken amniyon sıvısı bittiği için kaybettim. ayrıntılı ultarsonda bişey görülemedi sebebi açıklanamıyor dedi doktor bakalım rabbim tekrar nasip eder inşallah hayırlısıyla kucaklarımıza alırız inşallah

merhaba canım çok geçmiş olsun ben de bebeğimi 16 haftalıkken amniyon sıvısı bittiği için kaybettim. ayrıntılı ultarsonda bişey görülemedi sebebi açıklanamıyor dedi doktor bakalım rabbim tekrar nasip eder inşallah hayırlısıyla kucaklarımıza alırız inşallah

canim basin sag olsun.ben de seninle ayni durumdayim.benim de 19.haftamda amniyon kesem delindi ve suyu bitti.benim de sebebim yok .senin kese mi delinmisti nasil bitti suyun.benim tüp bebekti .cok üzücü ve zor zamanlar.hala inanamiyorum.sebebini arayip duruyorum.büyük bir ihtimalle enfeksiyon buna sebep olurmus.insallah en kisa zamanda saglikla aliriz bebislerimizi kucagimiza

Ben yaklaşık 1 ay önce hidrops nedeniyle 21 haftalık bebeğimi aldırmak(normal doğumla) zorunda kaldım.İlk gebeliğim de boş gebelikti bu da böyle olunca yıkıldık tabi.Oğlumuzu heyecanla bekliyoduk ama kısmet olmadı.Otopsi yapıldı,genetik testler yapıldı,amniyosentez de yapılmıştı,kan uyuşmazlığı yok kan testlerimiz yapıldı herşey temiz yani hiçbir sorun yok.Bu hidropsa neyin neden olduğu bilinmiyo.
Benim merak ettiğim bu nedenle bebeğini kaybedenler var mı?Daha sonra tekrar hamile kalıp sağlıkla bebeğini kucağına alan var mı?
İnternette çok araştırma yaptım.Bu konuda yazılmış yazıları ezberledim artık.Fakat tekrarlama riskiyle ilgili bilgi bulamadım.Doktor 3 ay korunma verdi.Bebek çok istiyoruz ama çok korkuyorum.
Lütfen bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.a.s.

canım geçmiş olsun bende non immün hidrops nedeni ile bebeğimi kaybettim. bizde de herşey yapıldı amniyosentez dahil. birşey çıkmadı. yalnız parvovirüs Igm tetsi sınırda çıktı. dr ondan şüphelendi. bu virüs hidropsa neden oluyormuş. bazen bu virüs belirti vermezmiş ve vücut kendi kendine atarmış. toksoplazma gibi. bu testi zaten heryer yapmıyor, sgk da karşılamıyor dışardan yaptırmıştım.

canım geçmiş olsun bende non immün hidrops nedeni ile bebeğimi kaybettim. bizde de herşey yapıldı amniyosentez dahil. birşey çıkmadı. yalnız parvovirüs Igm tetsi sınırda çıktı. dr ondan şüphelendi. bu virüs hidropsa neden oluyormuş. bazen bu virüs belirti vermezmiş ve vücut kendi kendine atarmış. toksoplazma gibi. bu testi zaten heryer yapmıyor, sgk da karşılamıyor dışardan yaptırmıştım.

benim bebeğimde dandy walker sendromu vardı canım gebeliğim sonlandırıldı şimdi yeni bebek için korunmayı bırakmadan önce doktorumuz birçok test istedi içinde parvovirüs testi de var köpeklerden geçiyormuş galiba demekki birçok hastalığa neden olabiliyor testin sonucu ne kadar sürede çıkıyor

X