Bebek Beslenmesi kaşık maması....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esraaydin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
132
0
selam arkadaşlar... bebeğim 4 buçuk aylık 1aydır sadece mamayla besleniyor ek besin tattırmaya başladık doktor kahvaltıdan başlattı tadımlık. doktoruma sormayı unuttum bebeğim kaşıkla birşey yemeyi çok seviyo bende hippin 4. aydan itibaren olan kaşık mamaları var onlardan alıp yedirmek istiyorum günde bir öğün herhalde daha kıvamlıdır formül süte göre kabızlık falan yaparmı? erkenmi? yoksa ver sıkıntı olmazmı dersiniz???

ver tabiki ayına uygun artık...kendini hiç kısıtlama.....ayına uygun olarak herşeyden verebilirisn artık...yoğurt....kaşık maması...meyve püresi......hiç düşünme bence alışsın herşeye.....

ya aslında doktorda kahvaltıdan başla bir süre sonra yoğurt meyve püresine geçeriz dedi ama ben cesaret edemedim kabız falan olur diye korktum çünkü günde sadece 1 kere kaka yapıyor. haklısın ama etrafıma bakıyorumda herkes 3. ayından sonra bir çok şeye başlıyo. cesaret verdin arkadaşım teşekkür ederim ilgin için, doktora herzaman ulaşamıyoruz bu siteyi bu yüzden çok seviyorumopuyorumnanaktan

başlayabilirsin bence bende 4 aylık vermeye başladım yoğurt havuç püresi elma püresi falan yavaş yavaş tattır ilerde zorluk çekmemek açısından

bizde bugün doktora gitik dördüncü ayımızı doldurduk ben meyvepürelerinden ve kaşık mamalarından aldım ama doktorumuz kaşık mamalarına izin vermedi oğlumun kilosu iyi diye sadece meyva püresine izin verdi bir ay sadece ek gıda olarak meyva püresi vercem ben sonra aldığım kaşık mamalrından yedircem .bu arada oğlum şuan 7.210 gr

canım bebeğinin boyu kaç? benimki 7.600 ama ince bir çocuk olacakmış gibi boyuyla alakalı sanırım ama zaten ben kaşık mamasınıda başta tattırma amaçlı vercem farklı tatlara alışsın diye

esracığım bende ikiz bebek büyütmüş bir anne olarak derimki kahvaltı için erken! :eek:lmaz: meyve sebze püreleri ve kaşık mamalarına alıştıra alıştıra başla. benim tosun oğlum seve seve yiyecektir:nazar:

esracığım bende ikiz bebek büyütmüş bir anne olarak derimki kahvaltı için erken! :eek:lmaz: meyve sebze püreleri ve kaşık mamalarına alıştıra alıştıra başla. benim tosun oğlum seve seve yiyecektir:nazar:
zehracımm 3 sabah yumurtanın sarısının yarısın yarısını bile vermedim (tekerleme gibi oldu) tattırdım tosunun kaşık mamasına bayağı bir nazlandı bugün bende ısrar etmedim yavaş yavaş alışır inşallah ama aklımdan ya alışmazsa diyede geçiyo korkuyorum çok duydum yaşını geçmiş çocuk mamadan başka birşey yemiyo..Allah korusun... haftaya sendeyiz inşallah..

zehracımm 3 sabah yumurtanın sarısının yarısın yarısını bile vermedim (tekerleme gibi oldu) tattırdım tosunun kaşık mamasına bayağı bir nazlandı bugün bende ısrar etmedim yavaş yavaş alışır inşallah ama aklımdan ya alışmazsa diyede geçiyo korkuyorum çok duydum yaşını geçmiş çocuk mamadan başka birşey yemiyo..Allah korusun... haftaya sendeyiz inşallah..

ya yedirmeye çalıştığın yumurtaysa yemeye bilir yağmur halen daha isteyerek yemiyo. zorlama zaman ver. ülkerin devam mamalarıyla yapılan mamalar var (süt yerine devem mama vermen gerekir canım)onun içine bebe bisküvisi birazda peynir ez bir dene sevecek mi? bende tarif bitmez kayra'ma en uygununu buluruz inşallah:içelim: gelde biraz efkar dağıtalım bacım bıktık çoluk çocukla uğraşmaktan:nazar:

hipp erik püresini tavsiye ederim. benim iştahsız kızımın yediği tek kavanoz mama. kabızlığa da iyi geliyor

arkadaşım bencede başla bana sorarsan ve benim yaptığımda milupanın sütlü pirinçli muhallebisi var onunla başlayabilirsin. hangi siteye bakarsan hangi doktora sorarsan muhallebiyle başlatıyorlar ve pirinç sindirimi en kolay tahıl olduğu için bebeğin onu rahatla sindirebilir tavsiye ederim 30 cc yle başla sonra fazlalaştır ben öyle yaptım afiyet olsun bebişine :)

oğlum 5,5 aylık. aptamil ve milupanın sütlü-pirinçli, armutlu kutu mamalarını veriyorum. biberonla sulandırıyorum. henüz kaşığa geçmedik. 2. bebeğim olduğu halde bocalama oluyor malesef.
bu hafta sebze çorbalarına geçicez inşallah. bence başlayabilirsiniz. arkadaşın dediği gibi dütlü-pirinçli çok güzel, genelde bebeklerin hepsi severek yiyor a.s.

X