7 aylık bebegim kabızlık sorunu yaşıyor ne yapmalıyım

ozn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
59
0
ek gıdalara geçtigimizden berri bebegim kabızlık sorunu yaşıyor zaten kolik sancılıydı bebegim şuan 7 aylık oldu ne yapacagımı şaşırdım yardım edin lütfen...

canım emziyorsan bol su içmeye çalış...
sebze meyve yedir bebeğe lifli gıdalar tüketsın
benım kızım 2 yasında her zaman olmuyor ama oldugu zamanlarda 1 çay kaşıgı kadar zeytınyagı içiriyorum geçiriyor...

kızım 10 aylık ve nerdeyse 2 aylıktan berı bu sorunu yasadım zeytınyagı ıse yaramamıstı 4 aylıkken ak gıdara gectıgımızde kayısı vermeye baslamıstım o cok ıyı gelmıstı ama mevsımı bıttıp veremedıgımde eskıye donmustuk ben oposundan uyarıyodum yapması ıcın oyle yapıyodu neysekı bunu alıskanlıga cevırmedı kabızlıgı vardıye demır ılacı vermeye de gec basladık ama neysekı demır vermeye basaldıgımdan berı kaksı duzene gırdı normalde kabız yapan demır mı duzellttı bılmıyorum ama o donemde 2 alt dısını cıakrdı sımdıde ustten 4 dısını aynı anda cıkıyor dısı yuzunden duzeldı bılmıyorum ama bız kurtulduk allahın ıznıyle sana tavsıyem verdıgın corbalarda zeytınyagını bıraz daha fazla koy 1 tatlı kasıgı koyuyosan 2 tatlı kasıgı koy doktorum soylemıstı bunu bana vede sebze corbasını kabaklı yap mutlaka kabakta ıyı gelıyoms onuda doktoum soylemıstı onun dısında sabredıceksın bebıs ek gıdalara alısınca bagrsakları alısınca duzelır inş.

Kayısı hoşafı yap.Günkurusu kayısısından.Özellikle posasını yedir.Yoğurduna falan kat sek yemezse.

hepinize önerileriniz için teşekür ederim zeytinyagını kullandım faydasını göremedim emiyor zaten eskisi kadar emmiyor

elma ve havuç suyu veriyorum sancılı oldugu için kısıtlı yiyecekler veriyorum patetes havuçdan yaptıgım sebze çorbaları veriyorum...

slm ozn.canım bende aynı sorunu yaşamıştım kızımda.doktorumuz fitil verdi.sorun çözüldü.bence fitil at yani.geçmiş olsun.

su veriyor musun?kış mevimi de olsa ihmal etme suyu.o da kabızlık yapabilir.muz,pirinç,patates te verme bir süre.geçmiş olsun.

benim kızımda çok yaşadı bu sorunu.Biz armut ve elma püresiyle sorunu çözdük.

eczanede sub.gliserin die bebekler için kabız fitili var yarım at makattan cnm yarım saat olmadan anında sonuç alıyon doktorumuz kabız oldugunda kızıma verdiriyo tamamen zararsızzz

su konusuna bende katılıyorum oğlum 6 aylık ve kabızlık sorununu bizde yaşıyoruz günlük iki üç defa ılık su veriyorum,aralardada normal su veriyorum,kakası sertte olsa yapmasına baya yardımcı oluyor.kabızlık için ilaç taraftarı değilim,bir defa gliserin konsuk fitilverdim ama içim hiç rahat etmedi neyseki doğal yönden çözüm buldum.

Son düzenleme:
slm musyas.fitilin tam adını yazarmısın? hem neden yarım at dedin.çocuklar için değil mi o fitil? en kısa zamanda cevap atarsan sevinirim canım.

bebeklere hemen ilaca başvurulmaz ilaç meraklısı annelere şaşıyorum doğaol ytöntemler var lahana çorbası yapın mesela beyaz lahana süper geliir kaysı hoşafı hiç affetmez pekliği..pırasa çorbası oda affetmez hemen yumuşakça çıkarır...Ben kızlarımı hep doğal yollarla tedavi ediyorum gribi boğaz ağrısını..herşeyi tedavi etmeyi öğrendim...bu konuda ustalaştım artık..ılaçlar mahvediyor çocukları....Bebeğine de çok üzüldüm geçmiş olsun kıyaammaaammmmm yaa inşallah çabuk düzeliiir...

X