Japon perde kullanan var mı ?

nurun

Rabbim,herşeyin hayırlısı
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
1.462
117
japon perdeyi kullanan ve tavsiye eden memnun olan yada olmayan bayanların fikirlerini bekliyorummmm????????? kullanışı ve temizliği nasıldır acaba??? :hulya:

japon perdeyi kullanan ve tavsiye eden memnun olan yada olmayan bayanların fikirlerini bekliyorummmm????????? kullanışı ve temizliği nasıldır acaba??? :hulya:

ben kullnaıyorum canım.cok da memnunum:) kullanısı rahat yana dogru acılıo.cırtlı yıkaması da cok kolay.

öylemi iyiymiş o zaman... fiyatı hakkında bilgi verebilirmisin?

öylemi iyiymiş o zaman... fiyatı hakkında bilgi verebilirmisin?

mrh cnm

ben yaptırmayı düşünüyorum cartesin önerisiyle perdecimde tavsiye etti fiyatına gelince mekanizması para tutyor metresi 130-150 tl arası kumaş olarak istediğin kumaşı seçebiliyorsun çok modern ve şık duruyor

teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için çok yardımcı oldunuz :)

arkadaslar bende japon perde kullanıyorum ama mekanızmalı degıl.ıstersenız mekanızma koydumaya bılırsınız ben oyle yaptırdım.manuel olarak sağa sola kendim çekiyoum perdemi.1 sene once yaptırdım fıyatı tam olarak anımsayamıyorum ama cok pahalı degıldı mekanızma olmadıgı ıcın.parayı mekanızma arttırıyor.bıde fotografını yuklıyeyım arkadaslar....
sdc12822.jpg

sdc12824.jpg

angelcim seninkilerde hoşmuş gerçekten o zaman ben bunu bir araştırayım sağolasın canım bilgi ve resimler için :)

selam kızlar

bende balkon kapıma yemek bölümüne yani burası 3.60 cm genişliğinde bir balkon kapısı güzel camın içinden kare çıtalar geçiyor yazın da devamlı açık duruyor balkona çıkmak içingerçimutfaktan da çıkılıyor ama yemek bölümünü japon mekanizmalı yaptırayım diyorum oturma bölümünü de kalın keten katlama olsun mobilyam modern beyaz abanoz lake tv ünütesi beyaz koltuk üzerlerinde acı kahve kırlent var birde aksesuar olarak ne renk kullanmalıyım sizce beyaz abanoz ve kahve tonları salonum halıda beyaz

selam kızlar

bende balkon kapıma yemek bölümüne yani burası 3.60 cm genişliğinde bir balkon kapısı güzel camın içinden kare çıtalar geçiyor yazın da devamlı açık duruyor balkona çıkmak içingerçimutfaktan da çıkılıyor ama yemek bölümünü japon mekanizmalı yaptırayım diyorum oturma bölümünü de kalın keten katlama olsun mobilyam modern beyaz abanoz lake tv ünütesi beyaz koltuk üzerlerinde acı kahve kırlent var birde aksesuar olarak ne renk kullanmalıyım sizce beyaz abanoz ve kahve tonları salonum halıda beyaz

valyacım bu konuda pek bi fikrim yok ama bazı züccaciyelerde çok değişik aksesuarlar görüyorum ben... bence araştırıp bakmalısın neler denk geliyo.. akılda hayalde olmayan şeyleri görmüş ve beğenmiş oluyoruz bazen kaydirigubbakcemile2 yerimseniben

valyacım bu konuda pek bi fikrim yok ama bazı züccaciyelerde çok değişik aksesuarlar görüyorum ben... bence araştırıp bakmalısın neler denk geliyo.. akılda hayalde olmayan şeyleri görmüş ve beğenmiş oluyoruz bazen kaydirigubbakcemile2 yerimseniben

sağol cnm
bakıcam artık kırmızı veya siyah-beyaz olabilir gibi

Arkadaslar benim de acilen tül perde yaptirmam lazım. Ama camlarim yere kadar degil. Yani yarım cam ve cam altlarında hep kalorifer petekleri var. Katlamalı perdeyi cok sevmeme ragmen temizliği zor olduğu için vazgeçtim. Ben de Japon perde yaptırmaya karar verdim. Ama yarım cama ve kalorifer peteginin ustune tuhaf durmayacak mı? Fikirlerinizi bekliyorum.

bence tuhaf durur. boydan cama güzel oluyo japon perde. en güzeli katlamalı perde. ayrıca alışınca hiçde zor glmiyr

ikea da satılan 60 cm enindeki mekanizmalardan aldım geçen sene ve bir kumaşcıdan simli bir kumaş aldım metresi 10 tlden. sonra kumaşı kendim mekanizmaya geçirip yatak odama iki yana fon yaptım. aynı angel_86 nın 2. resmindeki mavi fon gibi oldu. belki bu yolla ucuza mal edebilirsin.

uzun zaman önce açılmış bir konu umarım şimdi daha çok kullanan vardır
ben salonuma yaptırmayı düşünüyorum fakat kullanışlı mı bilemiyorum
mesela sadece güneşli veya tül şeklinde mi yapılıyor
kenara çekince cam boş kalmıyormu??
sırf tül yapılsa gece içerisi görünmüyor mu??

arkadaslar bende japon perde kullanıyorum ama mekanızmalı degıl.ıstersenız mekanızma koydumaya bılırsınız ben oyle yaptırdım.manuel olarak sağa sola kendim çekiyoum perdemi.1 sene once yaptırdım fıyatı tam olarak anımsayamıyorum ama cok pahalı degıldı mekanızma olmadıgı ıcın.parayı mekanızma arttırıyor.bıde fotografını yuklıyeyım arkadaslar....
sdc12822.jpg

sdc12824.jpg

çok hoş duruyor canım. güle güle kullan. ben de turkuaza bayılıyorum. ben de kahve-turkuaz kombinasyonlu japon perde yaptırıyorum. pano olarak geçiyor bu tip perdeler. kahverengi deriden yaptırıyorum, üzerine de seninki gibi turkuazlı boncuk bakıyorum. 3lü olarak daha şık duruyor boncular. sen ne kadara aldın 1 sıra boncuk aksesuarı?

ikeadan alıp nasıl kendın dıktın canım.
meknızmayı alınca altındakı cubuk kısmını nasıl halletın
bende dusunuyorum benm perdem katlamalı tul ve altında stor var.
sadece bos kalan bır duvar var köşe desem daha dgru olur oraya kapatmak ıcın ıstıyorum ben

ikeadan alıp nasıl kendın dıktın canım.
meknızmayı alınca altındakı cubuk kısmını nasıl halletın
bende dusunuyorum benm perdem katlamalı tul ve altında stor var.
sadece bos kalan bır duvar var köşe desem daha dgru olur oraya kapatmak ıcın ıstıyorum ben

geç cevap verdiğim için kusura bakma. bir süredir işlerimin yoğunluğundan foruma giremedim. Mekanizma komple satılıyo. altının çubuğu dahil. yapışkanlı bandı olan metal bir parça var. kumaşın kenarını ona yapıştırıp diğer mekanizmaya geçiriyoun. yani 1 adet fonu en fazla 15 dk da yapabilirsin. çok basit bir sistem cnm

Japon (panel ) perdeyi üç yıldır kullanıyorum.Biz panel perde diyoruz, perdecimin ısrarıyla yaptırmıştım.İyiki yaptırmışım diyorum.
Kullanan birisi olarak şöyle tavsiye edebilirim.
İlki ,kesinlikle yana açılan sürgülü kapılar için ideal .
Camın ne kadar bölümünü açıyorsan mekanizmayla o kadar bölüm perdeyi aralıyorsun.
Sürgülü olmayan camlar için aynı kullanışlılığı göstermeyeceğini düşünüyorum.
Özelliği yana açılıyor olması zaten.
Benim oturma odam ve mutfak sürgülü kapılarımın perdesi bu şekil.
İkincisi temizliğinin kolay olması.Cırtları var , alt ucunda ağrlık veren metallari var.Cırt ve metallari çıkarıyorsun ,yıka ,tak, süper.
Kumaşımda ütü istemeyen cinsinden harika valla.
Çok çok memnunum .Benden görüp ,sürgülü kapısı için yaptıran çok arkadaşım oldu, fazlasıyla memnunlar.
Şuan çekilmiş fotosu yok en kısa zamanda çekip yükleyeyim bir fikir olabilir belki.
Sürgülü kapılar için şiddetle öneririm, hiç tereddüt etmeyin.

angelcim seninkilerde hoşmuş gerçekten o zaman ben bunu bir araştırayım sağolasın canım bilgi ve resimler için :)

Ben henüz albümleri göremiyorum, o yüzden size sorucam mekanizma koydurmayınca da aynı şekilde düz duruyor mu ?

Bu arada bakın nette ne buldum ... japon iel opanel perde farkı varmış.

"Japon Perde Mekanizması ( Teknik özellikleri )

Japon Perde, TEK AÇILIR ve ÇİFT AÇILIR olarak iki sistemde üretilir. Üst korniş içinde hareket eden koteksli ( cırt bantlı ) paneller ve panel sayısı kadar alt lamalardan oluşur. Ürünün tamamı birincil alüminyumdan çekilen elektrostatik beyaz boyalı profillerdir. Kumaş hariç olarak metre üzerinden satışı yapılmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak, kartelemizde bulunan tüm kumaşlarımızdan seçim yapabilirsiniz.

Panel Perde Mekanizması

Panel Perde de ise, mekanizma kullanılmaz. Üst ray kanallarında bulunan panellere tutturulan kumaş perdeler manuel (elle) olarak hareket ettirilir. Daha ekonomik ve pratiktir. Çok geniş mekanları hem örter, hem de istediğiniz aralıklarda açıp kapamanızı sağlayarak tekdüzelikten kurtulabilirsiniz."

Son düzenleme:
X