bosch mu siemens mi?karar veremiyorum

miss_dd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
130
0
kızlar 6 ay sonra düğünüm var artık yavaş yavaş beyaz eşya konusunu netleştirmek istiyorum
ev kendi evim olucak mutfağı ankastre yaptırıcaz ancak beyaz eşya konusunda net bir karar veremedim ya siemens ya bosch olucak
şuan siemens düşünüyorum daha ağır basıyor ve inox istiyorum
eğer yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
teşekkürler :)

canım bu ürünler aynı fabrikadan çıkıyo yani arçelikle beko gibi, teknolojisleri aynı yani, bence gözüne hoş geleni al, teknolojik bi üstünlükleri yok çünkü birbirlerine bosch la siemens in

yesss, Bosch=Siemens :)

Hangisinin görüntüsü hoşuna gidiyosa onu al. Hatta buzdolabında görüntüleri bile aynı bunların :)

ıkisi aynı zaten.. Aynı fabrikanın aynı seri malı, sadece etiketlerken birine simen birine bosch etiketi yapıştırılıyor..
Çamaşırından bulaşığına buzzdolabına kadar aynı....

Ama zaten Türkiye üretimi alacaksan.. yani gidip bir bayinin teşhir salonundan beğenip getirteceksen türk üretim olacaktır...
O zaman profilo ble alsan aynı...
Çünkü hem bosch hem siemens hem profilo aynı fabrikada üretiliyor. ve aynı teknolojiye sahipler...

Ama gidip Almanya üretim sipariş verip eline ulaşması için 1-2 ay beklerim ve tr deki bosch ve siemensten ürüne göre 300-500 lra fazla veririm dersen, o zaman kalitesi profilodan ve tr bosch ve sieenslerinden kat kat üstün harika ürünlere sahip olabilirsin.... Ama bozulduğunda da yedekparçasının da pahalı olacağını gözönünde bulundur....

Ama sieens mi bosch mu diye soruyorsan ikisi deaynı, hatta 3ü de aynı (bosch, sieens, profilo)

Bu arada bosch da kampanya var buzdolabı alana çamaşır bulaşık yada fırından biri bedava.. Peşin fiyatına 4 taksit aksimum karta + 8 taksit olunca peşin fiyatına 12 taksit oluyor...

Siemens-Bosch-Profilo tamamen aynı canım. Bence üç markanın ürünlerine de bak. Hem tiplerini hem de fiyatlarını karşılaştır. Hangisi cazipse onu alırsın.

teşekkürler kızlar demek ki o kadar tereddüt etmeme gerek yokmuş
ben siemens düşünüyorum büyük ihtimalle de siemens olur bu durumdaa.s

tasarım olarak bosch, siemens ve profilo aynı gıbı gorunsede kullanılan malzeme ve motorlarda kalıte farklılıkları var

X