Kaynanam ve yeni gelin beni delirtti...

betican

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
466
42
Arkadaşlar,
Daha önceki konularımı okuyanlar bilir, kaynanamın bana yaptıklarını ve oğluna nasıl sırt döndüğünü.Kaynımın ise ilk karısı için çıkardıkları rezilliklere, evlerine hacizler yollamae sına, karısının bütün mahalleye rezil edip onlara etmediği hakareti bırakmamasına, oğlunu bıçaklamasına rağmen oğlunun tekrar onla barışıp, bunlarla görüşmemesine , kaynımın her türlü pisliğe bulaşıp başını dertten çıkarmamasına, milyarlarca borcu kayınbabam ve kaynanama ödetmesine karşılık, biz yani eşim ve ben evlenirken bir kuruş masraf yapmamalarına, her türlü hakareti rezilliği bana yapıp herşeyimi haram ettikleri halde ne eşimin ne de benim ağzımızı açıp tek kelime etmememize, 7 yıllık evliliğimiz boyunca bir kere bile gelip ne hastayken ne de dar zamanımızda birşeye ihtiyacınız var mı diye sormamasına rağmen asla saygıda kusur etmememize, her zaman en kötü zamanlarında kaynım ve karısı değilde biz yanlarında olmamıza, aç kaldığımız zamanlarda bir kere bile bize yardım etmemesine, asla ve asla ne kaynıma ne de eski eltime gösterdiği sevgi, merhamet, maddi manevi desteği bize göstermemesine rağmen eşim hala annesini haklı görüp beni suçluyor. Ve ben neden ona eski ve şu anki yeni eltimin yaptığı gibi içten anne diyip de , yaklaşmadığım içn beni suçluyor. Hadi ben gelinim , ama diğer oğlunun onlara çektirdklernin yanında benim eşim bir kere bile ne saygısızlık etti, ne de yük oldu. Ben bu durumu bir türlü hazmedemiyorum.
Hele kaynanam kayınbabam rahmetli olduktan sonra iyice tozuttu. İşyerindeki genç adamlarla saatlerce telefonda konuşuyor, yemeklere gidiyor. Yeni gelini ise tam onun gibi. Nerden biliyosun derseniz, benim dayımın kızı kuaför, bu gelin de güzellik uzmanı.Aralık sonunda düğünleri vardı, 33 yaşında hiç evlenmemiş, kendi evi ve dükkanı olan, kaynımla sevgili olduktan sonra ortak olan birisi,Neyse dayı kızı düğüne geldi, ve ben bunu tanıyorum dedi.Bana eşim yanımda yokken, benim müşterimdi, çok fena zamanında para karşılığı erkeklerle yatıyordu, bizimde aramız iyiydi, hatta gelip bana da çok teklif etti, arabayı evi o paralarla aldı dedi.Ben ne evini nede arabasını söylememiştim.Ve inanırmısınız düğününe, annesi, ablaları ve kardeşi harici kimse gelmedi. Ben bunları duyunca donakaldım.Ertesi gün eşime anlattım inanmadı, belki de inandı bilemem.
Ama resmen kaynanam bunca şeye rağmen( bilmiyor tabi bilse de onun için fark etmez) yeni gelinin peşinden resmen koşuyor.
Kafayı yemek üzereyim, evinin herşeyine koştu,düğününde herşeye koştu, adını ağzından düşürmüyor, hergün ya onlar orda ya kaynanam dükkanda, elinde ne var ne yoksa onlara harcıyor.
Düşününki kaynanam kaynımın düğününde ilk karısından olma oğluna kıyafet alacak, bana söylüyor, ben benim oğlumunda yok diyorum.Bana almadım diyor,düğün günü ona almış oluyor, ben de çocuğa evdekileri giydiriyorum. Düğünde kaynanam ve kardesi saçını yaptırmaya dükkana gidiyolar, bana hadi kızım sende gel demiyolar, ben napıyım diye soruyorum , kalabalık diye beni götürmüyolar, ben gidip dayımın kızında saçımı yaptırıryorum. Düğünde bi bakıyorum kızın arkadaşları dahil herkesin saçı orda yapılmış.
Bana düğün günümü zehir eden kaynanam, benim düğünümde yanımıza bir kere bile gelmeyen kaynanam, düğünden sonra beni eve bırakmaya gelmeyen kaynanam, diğer oğlunun bu düğününde de gelininin herşeyiyle ilgilenip, dükkana gidiyor, bütün düğün yanlarından ayrılmıyor, düğün boyunca
kahkaları eksik olmuyor, ve mutlulukla koşa koşa gelini evine götürüyor.O AN NASIL KÖTÜ OLDUĞUMU ANLATAMAM, NASIL REZİL OLUP UTANMIŞTIM, DAHA 22 YAŞINDA TAZECİK BİR KIZDIM, TEK SUÇUM BENİM OĞLUNU OĞLUNUN DA BENİ SEVMESİYDİ.HERŞEYİM İÇİMDE KALDI,
Eve geldik gözlerim dolu dolu eşime anlattım hissettiklerimi, ona hiç bu kadar açık konuşmamıştım içimdeki yaraları , ANLADI SANIYORDUM AMA HALA ANLAMAMIŞ.
2 saat kadar önce eltim aradım, evlendiklerinden beri ne aradılar, ne sordular, açmadı, ben de kaynanamı arayım napıyo diye dedim.DIşardayım alışveriş merkezindeyim dedi, hayırdır dedim,bankada acil bir işim var dedi, kimlesin dedim, yeni geliniyleymş.Dükkannın bayağı borcu var ödeyemiyolardı, annen herhalde onlara kredi çekmeye gitti dedim, eşimde büyük ihtimalle dedi.Ve kahkahaları geliyordu.
BEN ARTIK DAYANAMIYORUM, BÖYLE NAMUSLU , HANIM GÖRÜNÜP, HER TÜRLÜ PİSLİĞİ SİNEYE ÇEKEN KAYNANAMA DA , HER HALTI YİYİP, ÜSTÜNE Bİ DE ÖDÜL ALAN KAYNIMADA , ZAMANINDA HERŞEYİ YAPIP, ŞİMDİ YALAKALIKLA HEPSİNİ PARMAĞINDA OYNATAN ELTİME DE,
VE HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ TÜM BUNLARI GÖRÜP, YAŞAYIP, HALA ANNESİNİ, ABİSİNİ VE YENGESİNİ HAKLI GÖREN EŞİMEDE.
SİZ OLSANIZ NAPARDINIZ, ÇÜNKÜ BU KADAR HAKSIZLIĞA DAYANAMIYORUM.
Oğlunun milyarlarca borcunu ödedi,şimd tekrar ödeyecek, bize hiçbir zaman maddi manevi desteği olmadı.Bu arada yeni eltm kaynanmı benim yanımda kaç kere bozdu ve er
Sorarım size benim eşimde abisi gibi, serseri, çalışmayan, kumar, borç, haciz, her türlü pisliği yapan, ben de yüzüne annecim dye yalakalık yapan, arkasında demediğini bırakmayan, onu kullanan , edepsiz bir gelin mi olayım.
Yoksa bekleyp bu muhabbetin sonunumu göreyim, bi de görebilir miyim?
ÇOK BÜYÜK AHIM VAR, BANA YILLARDIR YAPTIKLARI VE YAPMADIKLARI İÇİN, İÇİM YANIYOR, HEP SAYGILI OLDUM, HEP SUSTUM BÜYÜKLER DİYE, EŞİMDE SUSTU, AMA ARTIK DAYANAMIYORUM

Betican, önceki konularını biliyorum canım..
Hatta kayınvalidenle küsken ,evinde dua okutmuştu,
sen de gidip, orada bulunup, yardımında dokunmuştu..

Sana tavsiyem..Hiç bulaşma bunlara canım..
Olanları karşıdan seyret,hemde o kadar rahat ve geniş seyret ki..
kendini hiiiç kasma boşuna..
Tencere kapak birbirlerini bulmuşlar..

Kuaföre davet almadın diye üzülüyorsun..O na da hiç üzülme..
Kuzenim kuaför olacak ,ben bilmediğim yerde saç yaptıracağım..
iyiki gitmemişsin..kırılma bile..
Koloni halinde gitmişler işte noolcak başka..
Hanımefendiliğini muhafaza etderek,eşinle birlik destek olun birbirinize..
Eşinin başına da kakma bunları sakın,onun insiyatifinde değil bu olanlar..
Peki eşinle aran nasıl şimdi inşallah iyidir..

Çok mecbur kalmadıkça, ne valideyle ne de eltiyle yüzgöz olma fazla..
Biraraya gelince de ne çok soğuk ne çok sıcak olursun durumu idare edersin..

KAyınvalidenin yeni gelinin etrafında pervane olmasınında vardır bir keramet..
Bildiğim bir söz var..İyi oku..
Yeni eleğim seni nerelere gereyim,eskisinin üstüne basayım..
Yeniler biraz kıymetli olur ama ergeç kendini gösterir tasalanma..

canım ya ne sinir bozucu bir durum bu böyle ,belliki kaynanan da onun gibi bir kadın ki birbirlerini çekmişler ,ama senin yerinde olsam emin ol bende en az senin kadar bu duruma kafa yorardım ,ama bence bekle ,elbette bir yerden patlak verecek ,elbet bir yamuk yapacak o elti ,eminim buna ,çünkü dürüst olmayan insanların er yada geç foyaları çıkar meydana ,bence hiç bulaşma ve hayatına devam et zor olsada yap bunu ,sonuç senin istediğin gibi olacak eminim ,haaa çok düşük bir ihtimalle olmadı diyelim o zamanda bırak bu gelin kaynana ne yaparlarsa yapsınlar Allah 'a havale et ,o bilir haklıyı haksızı ,sen hergün dua et Allah'ım ne olur görsünler gerçek yüzlerini de ..

Sağol canım dediklerin doğru tencere kapak, iyisi de aynı karakter.Bana asla uymayan ters hareketleri var. Uzaktan seyrediyorum, ama ister istemez canım acıyor, ben ne yaptım neden böyle yapıyolar diye. Düğün günü bile erkenden gittim, geleni gideni karşıladım, yemekti çaydı falan, kaynanam gelininin yanına yağcılığa gitti, saatlerce gelmedi, millet ayıpladı.
Ayrıca gittikleri kuaför yabancı değil, kaynımla karısının kuaförü bana da o dokundu zaten , herkese yer vardı da ,bi tek bana da mı yoktu, tek geline.Eşimle tartıştık, sen nasıl adamsın nye söylemiyosun annene bu kızda gelsin diye dedim. o da onlar söylemiyosa benim işim olmaz, parasını verir yaptırısın dedi.
sorun para değil, kaynımın dükkanı ve düğünü, herkes gidiyor, bi ben götürülmüyorum.çok üzüldüm.eşime bağırdım çağırdım, hiç beni de kendini de savunmuyosun, hakkını aramıyosun diye, sonra çıktım dayımın kızına gittim, düğünde doğru dürüst konuşmadım.

Eşimle Allah'a şükür aram iyi, ama bunları gördükçe ona söyleniyorum. O da banane ne halleri varsa görsünler diyor. Ben de daha kızıyorum.
ınşallah bana yaşattıklarını o gelini ona yaşatır da, hatalarını anlar, sabırla bekliyorum.
Şimdi ikisi de birbirlerinin aynısı olduğu için iyi anlaşıyolar.
Son söyledğin söz çok iyiymiş gerçekten.

canım ya ne sinir bozucu bir durum bu böyle ,belliki kaynanan da onun gibi bir kadın ki birbirlerini çekmişler ,ama senin yerinde olsam emin ol bende en az senin kadar bu duruma kafa yorardım ,ama bence bekle ,elbette bir yerden patlak verecek ,elbet bir yamuk yapacak o elti ,eminim buna ,çünkü dürüst olmayan insanların er yada geç foyaları çıkar meydana ,bence hiç bulaşma ve hayatına devam et zor olsada yap bunu ,sonuç senin istediğin gibi olacak eminim ,haaa çok düşük bir ihtimalle olmadı diyelim o zamanda bırak bu gelin kaynana ne yaparlarsa yapsınlar Allah 'a havale et ,o bilir haklıyı haksızı ,sen hergün dua et Allah'ım ne olur görsünler gerçek yüzlerini de ..

Sağol canım anlamışsın ne demek istedğimi, niye bu kadar kızdığımı.
Bekliyorum onlar eski eltimde olduğu gibi bir patlayacaklar, birbrlerine etmedikleri hakaret pislik kalmayacak.
Zamanında ona da böyle iyi olup, beni dışlamışlardı, çok fena kazık yediler,şimdi bundan da yiycekler.
AH ETTİM, CANIM ÇOK YANDI, AHIM YERDE KALMASIN.

bak işte kendin de söylüyorsun ,daha öncede aynısını yaptı ama sonuç hüsran oldu onlar için diyorsun ,bak bekle gör çok zaman almayacak gerçek yüzünü görmesi ,yine aynı olaylar olacak ..

offf offff arkadaşım,bana sorarsan eğer; boşver gitsin..

sana dokunmasınlarda ne hal olurlarsa olsunlar.. ve ne yaparlarsa yapsınlar.bu kadar öfke,nefret onlardan önce seni tüketir. aralarında olmaya, onlar tarafından sayılmaya çabalama hiç boşuna çünkü belli ki olmayacak.. yeni gelin baştan koymuş sana tavrını. sen de bundan sonra ona göre davranırsın, ne iyi günlerinde ne de senden yardım istedikleri kötü günlerinde yanlarında olma..

uzaktan bir merhaban olsun onlarla..

eşinle de konuş; onlardan sana sorun ve sıkıntı getirmesin kesinlikle..

onar bu dünyada yaşamıyormuş gibi yolunu çiz

ayyy çok fena yaa allah yardımcın olsun canım ne diyim bende bu kadar susmuşsun biraz daha sus onların arası yakında bozulur ve kaynanan senin haklı olduğunu anlar bence sus ve bekle sabret

allah büyüktür canım sen otur izle sadece beddua etme ama allahından bulsunlar hepsi canını sıkma kocanla aranı bozma buna benzerlerini bende yaşadım sayılır eltim kaynanam aralarından su sızmazdı karnım burnumda hamileydim dedikodumu ederlerdi fısır fısır önümde can ciğer kuzu sarması idiler ama bi kapıştılar bütün apartman inledi eltim allah belanı versin senin namazın kabul olmaz kılma diye bağardı apartmanda şimdi kaynımla boşanma arifesindeler eden bulur tatlım sen yuvanda mutlu olmaya bak boşver onları sevindirme ben öyle yaptım tıkadım kulaklarımı çokta mutluyum hiç yüzgöz olmaya gelmez

offf offff arkadaşım,bana sorarsan eğer; boşver gitsin..

sana dokunmasınlarda ne hal olurlarsa olsunlar.. ve ne yaparlarsa yapsınlar.bu kadar öfke,nefret onlardan önce seni tüketir. aralarında olmaya, onlar tarafından sayılmaya çabalama hiç boşuna çünkü belli ki olmayacak.. yeni gelin baştan koymuş sana tavrını. sen de bundan sonra ona göre davranırsın, ne iyi günlerinde ne de senden yardım istedikleri kötü günlerinde yanlarında olma..

uzaktan bir merhaban olsun onlarla..

eşinle de konuş; onlardan sana sorun ve sıkıntı getirmesin kesinlikle..

onar bu dünyada yaşamıyormuş gibi yolunu çiz

Bana zaten dokunamazlar, asla onların seviyesine kendimi düşürmem.Ben annemden böyle gördüm, böyle terbiye aldım , asla aynı kulvarlarda değilz.Onların beni sayıp saymaması umrumda da değil zaten , önemli olan eşimin beni sayıp sahip çıkmasıdır.
Zaten bundan sonra hiç bir günlerinde yanlarında olmak istemiyorum.
Ve dediğin gibi kaynanamın bizle zaten hiçbir ilgisi yok.
VARSA YOKSA, KAYNIM ,ELTİM VE KAYNIMIN OĞLU.
BİZ ÜVEYİZ ONLARA GÖRE...

ayyy çok fena yaa allah yardımcın olsun canım ne diyim bende bu kadar susmuşsun biraz daha sus onların arası yakında bozulur ve kaynanan senin haklı olduğunu anlar bence sus ve bekle sabret

Sağol canım susuyorum ama sabır taşı çatlamak üzere artık size anlatıyım dedim. Kimseye anlatamıyorum bunları.
YA SABIR DİYORUM SADECE...:dilcikar:

allah büyüktür canım sen otur izle sadece beddua etme ama allahından bulsunlar hepsi canını sıkma kocanla aranı bozma buna benzerlerini bende yaşadım sayılır eltim kaynanam aralarından su sızmazdı karnım burnumda hamileydim dedikodumu ederlerdi fısır fısır önümde can ciğer kuzu sarması idiler ama bi kapıştılar bütün apartman inledi eltim allah belanı versin senin namazın kabul olmaz kılma diye bağardı apartmanda şimdi kaynımla boşanma arifesindeler eden bulur tatlım sen yuvanda mutlu olmaya bak boşver onları sevindirme ben öyle yaptım tıkadım kulaklarımı çokta mutluyum hiç yüzgöz olmaya gelmez[/QUOTE

İzliyorum ama dayanamıyorum ki, bu vıcık vıck çıkar kokan, acayip ilişkilere, midem bulanıyor resmen. Senin anlattığın gibi oldu eski eltim ve kaynanam, Bir günde sen iyisin, hanımsın, oğlumuzun hep yanındasın gibi sözler duymadım, iyi bir harekette görmedm.
Ben yuvamda mutluyum, bana uzak allaha yakın olsunlar,ama yinede görmezden gelemiyorum işte , napıyım.
bu arada asla yüz göz olmam, hep mesefali olurum..

allah büyüktür canım sen otur izle sadece beddua etme ama allahından bulsunlar hepsi canını sıkma kocanla aranı bozma buna benzerlerini bende yaşadım sayılır eltim kaynanam aralarından su sızmazdı karnım burnumda hamileydim dedikodumu ederlerdi fısır fısır önümde can ciğer kuzu sarması idiler ama bi kapıştılar bütün apartman inledi eltim allah belanı versin senin namazın kabul olmaz kılma diye bağardı apartmanda şimdi kaynımla boşanma arifesindeler eden bulur tatlım sen yuvanda mutlu olmaya bak boşver onları sevindirme ben öyle yaptım tıkadım kulaklarımı çokta mutluyum hiç yüzgöz olmaya gelmez[/QUOTE

İzliyorum ama dayanamıyorum ki, bu vıcık vıck çıkar kokan, acayip ilişkilere, midem bulanıyor resmen. Senin anlattığın gibi oldu eski eltim ve kaynanam, Bir günde sen iyisin, hanımsın, oğlumuzun hep yanındasın gibi sözler duymadım, iyi bir harekette görmedm.
Ben yuvamda mutluyum, bana uzak allaha yakın olsunlar,ama yinede görmezden gelemiyorum işte , napıyım.
bu arada asla yüz göz olmam, hep mesefali olurum..

sinir olmamak içten değil aslında anlıyorum seni okurken bile şimdi ben o günlere döndüm vıcık vıcık sülük gibi hiç sevmem öyle şeyi iki yüzlülük eltim beni onlardan soğutmaya çalıştı salak sandı beni onlara gitme dedi seni sevmiyolar dedi onlarada gidip o size gelmek istemiyo falan diyomuş ben sonra duydum ama hiç uymadım ona kötü söz sahibine aittir benim kocama iftira attı kocan seni aldatıyo dedi en çok bu koydu bana 9 aylık hamileyim bide öyle dua ettim ki allahım sen bilirsin dedim çocuğuma bişey olsaydı parçalardım onu şimdi kendi yuvası dağaldı işte allah herşeyi hakettiği gibi veriyo tatlım

Esinle mutluysan neden bunlari kafana takiyorsun ..

Herkesin mutlaka hesap verecegi bir gün varr ...

Esinin ne yapmasini bekliyorsun ki ?

Annesiyle ve kardesiyle catisma icerisine mi girsin yani ?

Dediginiz gibi kardesi zaten gözü kara ve güvenilir bir degilmis ..

Kardes bile olsalar olacaklari düsünmek bile korkutuyor insani ..

Onlardan uzak durursaniz sizi icin daha iyi olacagi kanaatindeyim ..

Esinle mutluysan neden bunlari kafana takiyorsun ..

Herkesin mutlaka hesap verecegi bir gün varr ...

Esinin ne yapmasini bekliyorsun ki ?

Annesiyle ve kardesiyle catisma icerisine mi girsin yani ?

Dediginiz gibi kardesi zaten gözü kara ve güvenilir bir degilmis ..

Kardes bile olsalar olacaklari düsünmek bile korkutuyor insani ..

Onlardan uzak durursaniz sizi icin daha iyi olacagi kanaatindeyim ..

Çünkü kaynımın maddi manaevi onlara çektirdikleri ve yeni eltimin namuslu ve iyi gelin rollerine yatıp da , gördükleri muameleyi eşimle ben görmediğimiz için kafama takıyorum..

Hesap verdiklerini bende görmek istiyorum.

Eşimin beni ve kendni ezdirmemesini bekliyorum.

Gerekiyorsa çatışmaya da girsin, ki ben olsam yaparım..

Abisinin gözü kara değl, sadece serseri boş gezenin boş kalfası,atar durur.

Zaten uzağım isteselerde yakın olmam onlara merak etme...

teşekkürler,

Betican, önceki konularını biliyorum canım..
Hatta kayınvalidenle küsken ,evinde dua okutmuştu,
sen de gidip, orada bulunup, yardımında dokunmuştu..

Sana tavsiyem..Hiç bulaşma bunlara canım..
Olanları karşıdan seyret,hemde o kadar rahat ve geniş seyret ki..
kendini hiiiç kasma boşuna..
Tencere kapak birbirlerini bulmuşlar..

Kuaföre davet almadın diye üzülüyorsun..O na da hiç üzülme..
Kuzenim kuaför olacak ,ben bilmediğim yerde saç yaptıracağım..
iyiki gitmemişsin..kırılma bile..
Koloni halinde gitmişler işte noolcak başka..
Hanımefendiliğini muhafaza etderek,eşinle birlik destek olun birbirinize..
Eşinin başına da kakma bunları sakın,onun insiyatifinde değil bu olanlar..
Peki eşinle aran nasıl şimdi inşallah iyidir..

Çok mecbur kalmadıkça, ne valideyle ne de eltiyle yüzgöz olma fazla..
Biraraya gelince de ne çok soğuk ne çok sıcak olursun durumu idare edersin..

KAyınvalidenin yeni gelinin etrafında pervane olmasınında vardır bir keramet..
Bildiğim bir söz var..İyi oku..
Yeni eleğim seni nerelere gereyim,eskisinin üstüne basayım..
Yeniler biraz kıymetli olur ama ergeç kendini gösterir tasalanma..
O kadar güzel yazmışsınızki hele son sözünüz çok yerindeydi..Alkışladım sizi..
Canım benimde yazacaklarım bundan farklı değildi..Yalakalık yapmak her yiğidin harcı değil onu bilir onu söylerim.Bizdede var seninkilerden,arkadan konuşur kayınvalide içeri girsin anne anne peşinde...pes valla!..İnsanı en çok sinirlendiren yapmacık tavırlar içinde olmaları..kayınvalidlerin gözünü baştan korkutacaktık hatayı orda yapdık güzelim..Benden altıyaş küçük eltim,benden bir yaş büyüğü olsun oda..ikiside bi korkutmuşlar bunu hele küçüğünden ödü kopuyo kadının..Afedersin onun poposunda telef oluyo kadın...
Ben yeri geliyo ağzımla kuş tutsam yaranamıyorum,yüzüm yumuşak çünkü..
En yakın mesela dünkü soktuğu lafı söyliyim valideMİN..konuşarak evlenenler mutlu olmuyomuş,biyük eltimi görücü usulü almışlarda bak şöyleymiş böyleymiş amaaaaann
bir sürü zımbırtı geveledi durdu bir kaç kişinin yanında..oğluda beni severek aldı,hiç düşünmüyo bu gelin kırılırmı,üzülürmü?..
Ne yapıyosam Allah için yapıyorum onlara.. insanoğlu çok nankör..
Sağlığım yavaş yavaş elden gidiyo,sen dikkat et kendine henüz çok gençsin,depresyona girersin deymez inanki canım..dün yaşanılan dünde kalıyo,üzüldğünle kalıyosun.olumunekankayizsmile

Çünkü kaynımın maddi manaevi onlara çektirdikleri ve yeni eltimin namuslu ve iyi gelin rollerine yatıp da , gördükleri muameleyi eşimle ben görmediğimiz için kafama takıyorum..

Hesap verdiklerini bende görmek istiyorum.

Eşimin beni ve kendni ezdirmemesini bekliyorum.

Gerekiyorsa çatışmaya da girsin, ki ben olsam yaparım..

Abisinin gözü kara değl, sadece serseri boş gezenin boş kalfası,atar durur.

Zaten uzağım isteselerde yakın olmam onlara merak etme...

teşekkürler,

Eltinizin namusu sizi neden bu kadar ilgilendiriyor anlamis degilim ..

Zaten kayniniz da pek namuslu biri sayilmazz ...

Icki, kumar vs...

Yani tencere yuvarlanmis kapagini bulmus ..

Böyle birine cok temiz , cok hanim hanimcik biri denk gelse sahsen üzülürdüm ..

Eltin adina ..

Bir de eger maddi yönden gercekten ihtiyaciniz yoksa ( varsa birsey diyemem ) ,

ben olsam Kaynanamdan gelecek herhangi br yardima tenezzül bile etmezdim ..

fazla muhabbet tez ayrılık getirirmiş ben senin yerinde olsam hiiiççç kafama takmam,neden mi 2-3 ay sonra emin ol ikisi de birbirinin arkasından başlar dedikoduya..hele araya bir de kredi çekmek,para vermek,vs..girdi ise sen hiç tasalanma,3 ay sonra kaynanan peşinde döner.ama ben senin yerinde olsam sınırımı koyardım.yani fazla samimi olma bence ikisiyle de.emin ol sen değerli olursun ozaman.

Betican, sen gercekten kaynananla yeni gelinin sürekli böyle yaglim ballim olacagina inaniyormusun?

Aha bak buraya yaziyorum......hele su cicim aylari bir gecsin bak nasil papaz olacak onlar.

Nedenmi? Cok muhabbet tez ayrilik getirir güzelim, sakin bunu unutma....bakma simdi öyle can ciger olduklarina hele bir rutin hayat baslasin, eltin öyle bir oyun oynayacakki kayinvalidene, nerden geldigni sasiracak o....

Icindeki üzüntüleri, hayal kirikliklarini anliyorum, gercektende ilk etapta hep kötülerimi kazaniyor diye düsünüyor insan....ama dedigim gibi ilk etapta öyle.....sen sonuna bak olaylarin.....Allah (C.C.) her zaman iyilerin yanindadir....Sen icini temiz ve ferah tut, gerisini bosver güzelim...:1hug:

Hic onlarla fazla muhatap bile olma, ayni ortamda oldugun zaman merhaba merhaba, bu kadar.

En önemlisi esinle bu konu hakkinda tartisma, eline ne geciyor Allah askina..?
Esinin sana evet sen haklisin, benim Annem kötü demesini bekliyorsan cok beklersin güzelim, her insan yogurdum eksi diyecek kadar delikanli olamazki?:kahve:

Ayrica Annesi iste, ne yapsin...oda onu öyle kabul etmis.....sende kabul et ve salla gitsin hepsini.....

Sen, Cocugun ve esin sadece siz önemlisiniz.....böyle düsün arkadasim....a.s

X