Hamıle olup kalp atısı yuksek olan varmı arkadaslar

YESIMMM24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
488
5
gecen gun dr gittigimde hissettim hatta bazen kalbimin bogazimda attigini hissederdim ama degil heralde derdim gercektende ole 100 un uzerinde kalp atislarim acaba ilk hamilelik oldugu icinmi birde hep hissediyorurm kalbimin attigini korkuyorum duracak diye ayrica 6 . ayima yeni gordim

doktorunun gormesi gerek, psikolojik bir durum da olabilir.. cok gecmis olsun

mrb canım bende senın gıbı 6 ayıma yenı gırdım benımde kalp atısım yukselıor hıssettıgımde olcuyorum genelde 100 un uzerınde ama bı sorun olucanı sanmıyorum ben gebe kalmadan once bunun bı belırtı oldunu bıle duymustum hatta her ay belırtılerım arasına bunnuda arıyordum:) sonucta ıkı canlıyız bence yuksek olması gayet normal

Canım bende de oluyordu hala da oluyor.Ama kalbin hızlı çalışması kanszlıktan ileri gelebiliyormus kontrole gittiğindedoktoruna danısırsın.

ıki can taşıyoruz kalp atışlarının yüksek olması gayet normal. ılk hamileliğimde benim son aylarımda çok aşırı çarpıntılarım oluyordu, şimdi ise 16. haftamdayım ve şimdiden başladı çarpıntılarım. Hiç hoş bir durum değil ama korkulacak bir şeyde yok eğer önceden kalple ilgili herhangi önemli bir sorunun yoksa. Çünkü kalp hastalarına hamilelik tavsiye edilmiyor.

canım çok normal bir şey bu hamilelikte vücut bebeğe de yetebilmek için daha fazla kan pompalıyor bende de oldu kalbim boğazımda atıyordu resmen birkaç gün sürdü ve geçti..için rahat etmiyorsa bi kardiyoloğa görünebilirsin..

X