hamile kalmak istiyorsam spor yapmamalı mıyım??

nursevde

bayılazaaaammmm
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2009
532
4
25 yaşında ve düzenli olarak spor yapan biriyim. genelde kardio ağırlıklı yani yürüme, koşu vs. arada jimnastik (göbek bel bacak kasları için) yapıyorum.
yürüyüş ve koşu ise hergün düzenli olarak..
evet sorum tam olarak bu, hamile kalmak istiyorsam sporu tamamen bırakmalı mıyım, yoksa dozunu azaltsam yeterli mi?
ilk üç ay tehlikeli olduğunu ve hamilelik hemen belli olmadığı için bebek düşebileceğini söyledi bi arkadaşım.. bilgisi olanlardan yardım istiyorum... şimdiden teşekkürler.

canım ben spor yaparken hatta belkide spor sayesinde hamile kaldım:)))kilo vermemi sağladı çünkü..ama ovulasyon döneminden hemen sonra tatile çıktım ve 2 hafta kadar spora ara verdim..döndüğümdede hamile olduğumu öğrendim..tabi tatilde bol bol yüüzdüm yürüdüm hoplayıp zıpladım balığa çıktım tekneyle,iskeleden atladım:)))))yani bunların hepsi kardiyo hareketlerinden çok daha tehlikeli...doktora kontrole gittiğimdede spora devam edebilirsin demişti..koşu bandında yürümek gibi hafif hareketler yani:)))ama benim bebek hemen görünmedi diye çok korkmuştum ve bıraktım sporu:KK43:(((sen yinede çok ters hareketler yapmamaya çalış...dozunu ayarlamak yeterlidir sanırım...ama yinede çok tereddütteysen bi doktoruna danış:)))inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebişine:))))

bende hep aynı konuda tereddüt ediyorum spor salonuna gidiyorum koşu bandı yüzme falan neyse de ağırlık çalışmaları tedirgin edio beni. sonuçta bacağımla falan ağırlık çalışınca karnıma da baskı yapıorum o yüzden adete bir hafta kala falan sadece koşu bandı kullanıorum riske atmamak için

çok teşekkür ederim bayanlar yardımlarınız için... siklusun 2. yarısında yürüyüş bandına devam edeceğim sanırım.. ama kaç km. hızla bilemiyorum.. sanırım çok hızlı olmaması gereklidir.. tehlikeye atmamak lazım dediğiniz gibi...

X