Bebek Beslenmesi Bebeğim uyumuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nisasum

birtanem,minik kelebeğim
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
2.385
5
bebeğim ekim dogumlu4.ayın içinde.yeni dogdugunda düzenli bir uykuya sahipti sonra nasıl olduysa tamamen degıstı..günde toplam14 saat uyuyor gece 3te zar zor uyutabılıyorum.dengem alt üst oldu.çok üzülüyorum hiç normal değil herkesın bebeği mışıl mışıl..benim gibi olan varmı herkes ne yaptı gece uykuya gecırmke için.karanlıkda 2 saat oturduk defalarca uyusun dıye ama agu bugu konustu hep.iyi gecelr cayı rezene herseyi verdim.yok banamısın demıyor..aglamıyorda hiç.huzursuzlugu yok ama uykuda yok. bu konuyla ilgili bilginiz varsa lütfen yazın

canım günde 14 saat normal uyku ama sanırım gündüz çook uyutuyosun sabah en geç 8 de kaldır uykudan gündüz uykusu toplam 3 saati geçmesin benim kızım sabah 6 da kalkar 9gibi 1 saat uyur öğlende 2 de yatar 2 saat uyur akşamda 9 da yatar özellikle akşam 5 den sonra yatırma oyala 8e kadarki gece uykusunu erkenden alıp sizi uykusuz bırakmasın

herakşam banyo yaptır!!banyodan sonra emzirr..loş ışık yak geceleri..

biiz banyo yaptırdığımızda hep uykusu açılırdı bu taktik bize gelmedi hiç:KK43:

canım ben de neler denedim, yeri geldi uykusuz bıraktım zorladım uyumasın diye. ama uyumayınca uyumuyor. hiçbiri sökmedi. bıraktım artık kendi haline derken gündüz olduğunu anlasın diye hep dışarı gezmeye cıkarmaya basladım. sağa sola bakınırken oyalandı uyumadı uyusa da derin ve rahat uyuyamadıgı ıcın uykusu 15. dk geçmedi. gece de pestil gibi uyudu. benimki de aynı senin gibi gündüz uyuyordu gece oturuyordu. sen de bu yöntemi dene 1 gün sık dişini koy arabasına avm falan gezdir ya da biyere götür. yorulsun, bakınsın uyumasın gece uyur o zaman. hoş gece uyur diyorum ama gece 3 te yatıyoruz herrrr gece bu böyle. yalnız da asla uyumuyor mıkır mıkır . mecburen yanıma alıyorum. yani nolcak böyle bilmiyorum. bebek dediğin uyur bu kız niye böyle anlamıyorum ya. eşime vakit ayıramıyorum rahat yatamıyorum acayip bişey oldums roma yani.

canım beni anlattın.. suan annem sallıyor ışıklarıda kapadım ama karanlıkd abıle bakacagım dıye ugrasıyor.gündüz cokaz uyumasına ragmen. dısarı cıktım ama bu seferde arabasında uyuyor bakınırken.hergun bir akrabaya gittim.onlarada gülüyor önce sonra uyuyor.bende erken kalkarım oldum olası gec kalkma huyum yok gözlerım mor dolanıyorum

Bebeklerin 3.-4. aylarda uykularının bozulması sosyalleşmeye başlamaları ile alakalıymış. Önceden iyi uyuyan çocuklar, çevrelerinin farkına vardıkça uyumaya direnç göstermeye başlıyorlar. Benim kızım da bir türlü dalamıyordu, sürekli eliyle koluyla kendini uyandırıyordu. Gecemin tamamı onu uyutmaya çalışmakla geçiyordu. Ben sürekli Tracy Hogg un kitabını (Bebek bakım sorunlarına mucize çözümler) okudum ve onun yatır kaldır yöntemini uyguladım. Yatır kaldır yöntemini internetten de araştırabilirsin.
Bir hafta oldu ve bizim uyku sorunumuz artık yok gibi. Kitabı almanızı ve uygulamanızı ısrarla tavsiye ederim.

1haftadır düzenl,i uyuyan kızımdamn eser yok taöm yatırıom ben yatcam uyanıo uykusuzluktan salak gb oldum neyaptıgımı bilmiom eşimin bugün dogum günüymüş unutmuşum çok alınmöış gücüne gitmiş 2kere halsizim demiş duymamışım allahım noluyo bana ya kızım kucagımda şuanda bileemafoldumben

Aynı şeyi hem de aynı dönemde yaşadık.Oğlum 6 aylıkken diş çıkardı.Şimdi de ikinciyi çıkarıyor dolayısıyla bu durum böyle sürüp gidiyor... Belki seninki de diş çıkarıyordur...

dün zorla salladım dun gece 1de uyudu
okıtabı arastırayım canım tesekkur ederım

o kitabı bende edineyim nette baktım herkez acayip memnun

benim bebeğim de 1.5 aylık uyumuyor ama huzursuz da değil sürekli bir yerleri izliyor acaba bi problem mi var neden uyumuyor

canım ben sırf bu nedenlerle salıncak kurdum ve birkaç kişi daha var çevremde aynı şeyi yapan işe yaradı ama bu defa büyüdükçe içinde oturmaya çalışıyor ama denemeye değer

X