Yemek Takımı Kareli...

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.060
18.176
36

1520.jpg

Bunun gibi bir yemek takımı beyenmiştim...
Desen olarak değil...Kareliği olarak...
Gidip aldım hatta bir kaç ay sonra..Bana verdikleri ürün detayında
BONE CHINA yazıyor internette girmediğim yer kalmadı bulamadım :mymeka:

Bi el atında bulalım ya olumunekankayizsmile
Yemek takımı eve henüz gelmedi. Tekrar verme durumum var...
Sinir ettiler beni :umursamaz:

merhaba
bone china
kil ve kül*den mamül porselen cinsi. çin porseleni olarak geçer, kaliteli ama hassas* bir porselen çeşididir. diye yazıyor nette

yumuşak porselen olup içerdiği kemik külü nedeniyle yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir.en pahallı porselen tipidir.fine porselen le karıştırılmamalıdır.

standart sert porselenlerden cok daha pahalidir. porselende makbul olan inceligi ve seffafligi yakalamak icin dananin arka bacak kemiklerinin yakilmasindan elde edilen kul ile karistirilir. bu sayede ortaya hem sert odun gibi porselen kadar dayanikli ama incecik isiga tutuldugunda seffaf olan bone china elde edilir. piyasada alman ve sri lanka mamulu olmak uzere baslica iki cesit bone china vardir. alman bone china si daha kaliteli olmasina ragmen, avrupadaki hayvan haklari vs yuzunden alman firmalari da almanya disinda uretim yapabilmektedir. ayrica kemik kulu yerine kimyasalla uretilen bone chinalar vardir ki bunlar da goruntu olarak ayni oldugundan anlamak cok zordur. (veya imkansizdir) ayrica bone chinalar , kullanilan kemik tozu sayesinde porselende asla verilemeyen bir kirik beyaz, kremimsi bir renge sahip olur. standart porselen takimlar 800-900 lira civariyken, bone china larin en basitleri 1500 liradan baslamakta fezaya kadar yol almaktadir.

ekşi sözlükten alıntıdır.

Ben bambaşka bişey sorucam resmini eklediğin yemek takımı hangi marka acaba... Nereden aldın resmi öğrenebilirmiyim....

ne diye aratınca hangi siteden buldun.. çoook beğendim...
özelden yaz istersen.. lütfeen...
Çok güelll

BONE CHINA yazıp arama motoruna bu aramayla ilgili resimlerde buldum canım...

Sanat eseri galiba bu...

2 Sattir bakıyorum bulamadım :mymeka:

eski modeli filandır
bide bazı ürünleri (özel ürünleri) web sitelerine koymuyor firmalar..

bone chine kemik tozundan özel bir üretim.benim de yemek takımım bone chine ama depa diye bir marka.ben aldığımda bone chine modelleri yeni çıkıyordu.şuan karaca ,bernardo gibi markalarda da bone chine üretimi var.

bone chine kemik tozundan özel bir üretim.benim de yemek takımım bone chine ama depa diye bir marka.ben aldığımda bone chine modelleri yeni çıkıyordu.şuan karaca ,bernardo gibi markalarda da bone chine üretimi var.

tşkler olumunekankayizsmile

tm yemek takım firmaları değişimde hep :hulya:

X