Gaz Sorununun Bittiğini Nasıl Anlarım?

elf.elf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
225
0
arkadaşlar;2.5 aylık oğlm var.ve gaz sorunumuzun bittiğini nasıl anlarım.beslenmeden sonra hala kucagımda gazını cıkarıyor.gaz sorunu bitince yıne gazını agızdan cıkarır mı.maşallah gaz sancımız pek olmuyor.ama bitip bitmedıgını anlamıyorum.nasıl anlarım.ve kacıncı aya kadar emdıkten sonra kucagımızda gazını cıkaracagız.

bız cok gaz sancısı cektık o gunlerım aklıma geldı sımdı.oglum aglardı ben aglardım. 5.ayda artık tamamen rahatlamıstık ama. bebegının ıhtıyaclarını sen hıssedersın zaten cnm.sıkıntısı varsa ayaklarını ıcıne cekmesı bu haldeyken aglaması en buyuk bulgu zaten.emdıkten sonra sen gazını cıkardıktan sonra da kendı kendıne gazını yapmaya devam edebılıyorsa ve huzursuzlugu da yoksa cok sanslısın hıc bısı yapmana gerek yok cnm.

benimde oğlumda çok büyük sıkıntılarımız olmadı uzun süren sancılı dönemler yaşamadık ama 7-8 aylık olana kadar özellikle geceleri yatarkem emdikten sonra gazını çıkarırdım ki rahat rahat uyuyabilsin diye ama gündüzleri 5aydan sonra falan yapmadık sanırım. bunu oğlunun hareketlerinden ağlamasından anlayabilirsin zaten mesela şuan 14 aylık olduk hala daha çok nadir de olsa bazen gaz sıkıştırabiliyor o zaman gazını çıkartmasına yardım etmem gerekiyor.

illaki zamanlama olarak bir sınır istiyorsan bebeğin dönmeyi öğrendiği zaman çok sıkıntılı bir çocukta değilse gaz çıkartma işini bırakabilrsin, sadece ihtiyaç duyduğunu hissettiğin zamanlarda çıkarman yeterli olur, çünkü dönebilen bebeklerin hareket alanı daha da genişlediği için gazlarını kendileri çıkarabiliyorlar artık

Ben eylül annesiyim. Benim oglum 3hafta önce yani 3,5 aylıkken alttan kendi kendine sıkca gaz cıkarmaya basladı, ayaklarını cekmeden, zorlanmadan ve mızıldanmadan. Ayrıca önceleri her gaz kaka esliğinde gelirdi, şimdi kakasız geliyor. Ama ben hala emzirdikten sonra gazını cıkarıyorum. Rahatlatıyor oğlumu. Söyledikleri gibi cocuk kendi kendine dönmeye basladıktan 2hafta sonra gaz derdimiz kalmadı. Gazlar IN, kakalar OUT oldu.

X