Hamişler,bebeğinize özel olarak müzük dinletiyor musunuz?

fulyan

minik kelebeğim benimle
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
1.257
34
27 haftalık hamileyim.bebeğim artık sesleri duyabiliyor ve seslere tapki verebiliyormuş.ben de klasik müzik ve Kuran-ı Kerim dinletmek istiyorum.Kulaklığı karnıma koyup mu dinletsem daha mı iyi olur acaba?

canim bebek ortamdaki sesleri duymaya basladigin da sen baska islerle ugrasirken bile bence Kuran,yada müzik ac.yada birlikte sakin birsekilde oturup dinleyin.
rahim sarkisi diye birsey duymussundur, bebegin anne karninda düzenli olarak duydugu seslere dogduktan sonra da hatirlamasi, onlarla sakinlesmesi.
ama günün ayni saatlerinde dinletmeye dikkat edersen daha iyi oluyormus.
ben kulaklik kullanmadim,arabamda,evde, birseylerle ugrasirken dinledigimiz cdler var.sana önerim normal klasik müzik cdsi alma, sert enstruman sessleri bebegi ürkütüyor ve hircinlastiriyormus.bebekler icin özel klasik müzik cdleri var,yumusak enstrumanlar,karmasik degil ve cok rahatlatici.benim elimde ünlü bestecilerin bebekler icin yapilmis senfonileri var. buarada magic baby adinda bebegin zeka gelisimini etkileyen cdim de var.icinde yumusak melodiler ve bebek sesleri var, ben 36. haftadayim ve bebegim bu müziklere tepki veriyor.dogduktan sonra da dinlemeye devam edicez... cdleri oyuncak marketlerden,yada müzik cdsi satan yerlerden temin edebilirsin.
bebisinle sana keyifli günler! :nazar:

netten baktım bebekler için özel cdler var .onlardan alıcam.

bende lorena mc cannet mi dinletsem çünkü o kadının sesi beni dinlendiriyor offff ben burda nerde bulayım o bebek cd lerini bulamam netten de alışveriş yapamam kuran dinletmek lazım bak onu yaparım

bende 28 haftalığım bebeğim kuran dinlemeye bayılıyo sesli olarak ben yada babası okuyoruz sık sık babası akşamları 3-4 sayfa ben sabahları 2 sayfa bayılıyo kıpır kıpır hareket ediyo hep çok mutlu oluyo belli olduğundan beri hep okuyoruz doğana kadar bi hatim bitirmek istiyoruz inşallah sende oku sık sık

bisey sorucam ben kulaklikla dinlesem bebegime de dinletmis oluyor muyum? yoksa yalniz ben mi dinlemis oluyorum kaydirigubbakcemile3 onu bilmiyorum bak. aydinlatirsaniz sevinirim.

bisey sorucam ben kulaklikla dinlesem bebegime de dinletmis oluyor muyum? yoksa yalniz ben mi dinlemis oluyorum kaydirigubbakcemile3 onu bilmiyorum bak. aydinlatirsaniz sevinirim.

canım senın şahsi dinlediğin bişeyi bebek nasıl duysun kaydirigubbakcemile3
onunda rahım ıcınden duyabılecegı yukseklıkte bı sesle dınlemen lazım muzıgı kı bebege de gıtsın ses...
bende kafama gore bıseyler dınlıyorum ama genelde toygar ısıklı - ninni ve candan ercetın - melek favorımız kaydirigubbakcemile2

bende 28 haftalığım bebeğim kuran dinlemeye bayılıyo sesli olarak ben yada babası okuyoruz sık sık babası akşamları 3-4 sayfa ben sabahları 2 sayfa bayılıyo kıpır kıpır hareket ediyo hep çok mutlu oluyo belli olduğundan beri hep okuyoruz doğana kadar bi hatim bitirmek istiyoruz inşallah sende oku sık sık

ben de kuranı kerim dinletiyordum.okuyayım bu arada o daha iyi olur.

dinlemek de dinletmek de çok güzel şimdiden çocuğun kulağını alıştırmak daha ana karnında kuranla büyümek harika şimdiki anneler çok bilinçli bu çok hoşuma gidiyor

ben doğum iznine ayrıldığım zamandan yani anne karnındaki dönemden bu yana bebeğime klasik müzik dinletiyorum. vivaldiye bayılıyor. mozart da dinliyor ama en çok vivaldi.CADIARZU

Ben daha alternatif şeyler dinletiyorum ama kesin tepki çekeceğim, o yüzden burda söylemesem daha iyi :))
Herkes kendi zevkine göre bir şeyler dinletiyor sonuçta, yavrular da büyüyünce bize benzeyecek bu sayede :))))

bende bebişm için hatim başlamıştım onu sesli okuyorum tepki veriyor..müzik dinletmedim henüz...

kızlar inanmıycaksınız ama bende sakinleştiren bir müzik dinlettim.resmen ritme uyum sağlıyo sanki,çok kıpır kıpırdı.duruldu biraz:)ayy annem benim:))

ben hamileliğimin 4. ayından beri günde yarım saat vivaldi yarım saat kuran-ı kerim yarım saatte türk sanat müziği özellikle zeki müren dinletiyorum hepsini peşpeşe değil gün içine yayıyorum ilk zamanlar çok tepki vermiyordu ama şimdilerde zıplıyo sanki ama kulaklık falan daauamıyoruım göbeğime ortamdaki sesleri duyabiliyo zaten ama bazen klasik müzik sevmediğim için düşünmedim değil kulaklık işini ayr

valla neyden keyif duyuyosam onu dinliyoruz... klasik ve durgun müziklerde inanılmaz geriliyorum. oynak müziklerde keyfim yerine geliyo kalkıp oynuyorum kızımla:)))) ben neyden keyif duyarsam oda ondan keyif alır.

X