Bebek Beslenmesi Bebegime pirinç unu veriyorum bir faydası varmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Çok sagol tarıfın ıÇın teŞekÜr ederım... Deneyecegım...

evet canım pişiriyoruz.pekmezle tatlandırabilirsin.pekmez süt veya yoğurtla yendiğinde nötürleşiyor biliyorum ama yine de şeker koymaktan daha mantıklı.yaptıgınız çorbalara da ekleyebilirsiniz.
size çok güzel bir de kavanoz maması tarifi vereyim.
1 havuç
1 elma
bir yemek kaşıgı irmik
4 tane kahverengi kuru kayısı
bunları doğrayın üstünü örtecek kadar su ekleyip kısık ateşte haşlayın.ara ara bakın yumuşamamışsa biraz daha su ekleyin.daha sonra blenderdan geçirin.kavanoz maması kıvamında olması gerekiyor.pekmez ekleyin.
mis gibi doğal besleyici mamanız hazır.eger bebeğiniz hepsini bitiremeyecekse kalanını buzdolabı poşetine koyup dondurucuya atın daha sonra yedirirsiniz.afiyet olsun.
sağol canım. beni oğluş bugün ilk defa armut püesi yedi. öğürüyor ittiriyor bakalım zamanla alışacak. alıştıktan sonra tarifini yapıcam canım çok sağol.

Benım ogluma pekmez gaz yapıyor onun yerıne ne koyabılırım yardımcı olurmusunuz...

arkadaşlar benimde 3.5 aylık bebeğim var beni 2 ay zar zor emdi ben aptamil kullandım ama artık almıor aptamili hero baby bebelac denedim almadı daha sonra pirinç unu aldık çok severek yiyor bide cicibebe yapıorum arada şuan hiçbi sorunu yok.ben yarım yağlı 1çay bardağı süte 1su bardağı su karıştırarak yapıyorum kabızlık sorunuda olmadı ama aptamilden kesmedim içine 3 tane cicibebe katarak veriyorum geceleri ama pirinç unu ve arı mamasında fazla verdiğin zaman bebekler çok kilo alırmış kilo derken fos olur diorlar:KK43:

biz de bir çok aptamil kaşık maması denedik ama hiçbirisini yemek istemiyor. yani zorluyoruz ama azıcık yiyor. fakat googly pirinç ununu severek yiyor. şu ana kadar üç kez filan verdim hep severek yedi. suyla yapmıştım. vitamin değeri yok deniliyor ama bebeğim seviyor yani napsam kararsız kaldım..

canlarım pirinç unu yerine irmik deneyin.çok besleyici.rahatlıkla keçi sütü verebilirsiniz.bu ikisini pişirip verin.benim önceki sayfada yazdığım kavanoz mamasını da verebilirsiniz .tabi önce az az başlayın.keçi sütünü sade olarak biberona koyup içine azıcık devam maması koyup biraz da tat versin diye cicibebe ekleyip verebilirsiniz.

Pekmez yerıne cıcı bebe bıskÜvısı koyulurmu yardımcı olurmusunuz

cok faydalı diye bilirim yalnız dikat et fazla kılo yapmasın

evet canım pişiriyoruz.pekmezle tatlandırabilirsin.pekmez süt veya yoğurtla yendiğinde nötürleşiyor biliyorum ama yine de şeker koymaktan daha mantıklı.yaptıgınız çorbalara da ekleyebilirsiniz.
size çok güzel bir de kavanoz maması tarifi vereyim.
1 havuç
1 elma
bir yemek kaşıgı irmik
4 tane kahverengi kuru kayısı
bunları doğrayın üstünü örtecek kadar su ekleyip kısık ateşte haşlayın.ara ara bakın yumuşamamışsa biraz daha su ekleyin.daha sonra blenderdan geçirin.kavanoz maması kıvamında olması gerekiyor.pekmez ekleyin.
mis gibi doğal besleyici mamanız hazır.eger bebeğiniz hepsini bitiremeyecekse kalanını buzdolabı poşetine koyup dondurucuya atın daha sonra yedirirsiniz.afiyet olsun.

arkadaşım sen bu işlerden iyi anlıyorsun sanırım :kedi: bi tavsiye alabilirmiyim senden. benim oğlum 4.5 aylık oldu. ama geceleri hala yenidoğan gibi en geç 2 saatte bir uyanıyo. emiyo.ne kadar emerse emsin yine uyanıyor. acaba gece yatarken günde 1 defa yani irmiği keçi sütüylle pişrip yedirsem mi.daha önce pirinç unu düşünüyodum ama bi besleyici özelliği olmadığı için vazgeçtim. bu arada bebeğim henüz hiç ek gıda almadı. bunu vermemde sakınca olurmu. yoksa daha sonra ek gıdaya başlayınca mı versem daha iyi bilmiyorumkismile ne tavsiye edersin. tabi diğer arkadaşlarında tavsiyelerini almak isterim.

bebegim 8 aya girdi zaten kolik sancılıydı bebegim pekmez gaz yapıyor onun için sordum yardımcı olurmusun..

bende kızıma pirinç unu yapıyorum 9 aylık biraz süt biraz su ile yapıyorum zararlı diyorlar ama annelerimiz bizi büyütmüş pirinç unuyla bişey olmuşmu faydası yoksa nasıl büyümüşüz mamanın faydası varmı peki

arkadaşım sen bu işlerden iyi anlıyorsun sanırım :kedi: bi tavsiye alabilirmiyim senden. benim oğlum 4.5 aylık oldu. ama geceleri hala yenidoğan gibi en geç 2 saatte bir uyanıyo. emiyo.ne kadar emerse emsin yine uyanıyor. acaba gece yatarken günde 1 defa yani irmiği keçi sütüylle pişrip yedirsem mi.daha önce pirinç unu düşünüyodum ama bi besleyici özelliği olmadığı için vazgeçtim. bu arada bebeğim henüz hiç ek gıda almadı. bunu vermemde sakınca olurmu. yoksa daha sonra ek gıdaya başlayınca mı versem daha iyi bilmiyorumkismile ne tavsiye edersin. tabi diğer arkadaşlarında tavsiyelerini almak isterim.

tatlım bebeğin daha küçükmüş.eger çalışmıyorsan emzir bence.benim oğlumda saat başı uyanıp emiyordu.şimdi 20 aylık saat başı olmasa da gece uyanıp hala emiyor..malesef annelik böyle birşey.sabredeceğiz.
eger gece yedirip yatırırsan sütün azalır.çünkü süt üretimi gece artıyor.zaten bebekler çogu zaman aç oldukları için uyanmıyorlarmış.nasıl olsa kalkacak bir de mamayla falan uğraşma.
bir ay sonra falan bu dediğim mamaya başlayabilirsin.beni arkadaş olarak ekle canım.kafana takılan birşey olursa sorarsın.

bebegim 8 aya girdi zaten kolik sancılıydı bebegim pekmez gaz yapıyor onun için sordum yardımcı olurmusun..[/QUOTE

canım pekmez yerine bal veremezsin daha erken.şeker vermek de pek yararlı değil.tatlandırıcı koymasan yemiyor mu?
cicibebe falan deneyebilirsin.

tatlandırıcı olmasada yiyor çok sagol bide diş çıkartıyor napacagımı şaşırdım jel sürüyorum faydası olmuyor yardımcı olurmusun...

tatlım bebeğin daha küçükmüş.eger çalışmıyorsan emzir bence.benim oğlumda saat başı uyanıp emiyordu.şimdi 20 aylık saat başı olmasa da gece uyanıp hala emiyor..malesef annelik böyle birşey.sabredeceğiz.
eger gece yedirip yatırırsan sütün azalır.çünkü süt üretimi gece artıyor.zaten bebekler çogu zaman aç oldukları için uyanmıyorlarmış.nasıl olsa kalkacak bir de mamayla falan uğraşma.
bir ay sonra falan bu dediğim mamaya başlayabilirsin.beni arkadaş olarak ekle canım.kafana takılan birşey olursa sorarsın.

canım zaten emzirmeyi bırakmayı düşünmüyorum ama en azından gece yatarken biraz daha uzun süre uyusun diye bi defa vermeyi düşünmüştüm ama haklısın gece daha çok sütüm oluyor. ama bebeğim doğduğundan beri emzirme sorunları yaşıyorum. çok acı çekiyorum emzirirken. uç yaraları büyüme sütü artırma çalışmaları derken bide üstüne birde mastit olmuşum. emzirmek tam bir işkence oldu. dün doktora gittim . antibiyotik tedavisine başladık bakalım .inşallah bir an evvel geçer şu sorunlarımda bende emzirmenin tadına varırım. zaten ilk doğurduğumda sütüm yoktu. mama çok veriyorduk azmaderek bu günlere geldim. şimdi günde sadece 2 kere mama veriyorum buna da şükür. hatta son 2 gündür hiç mama vermedim . ama canım yanınca tabi sevinemiyorum bile. pek mama yerine günde 2 defa keçi sütünü versem sadece ne dersin .kafamçokkarıştı

canım zaten emzirmeyi bırakmayı düşünmüyorum ama en azından gece yatarken biraz daha uzun süre uyusun diye bi defa vermeyi düşünmüştüm ama haklısın gece daha çok sütüm oluyor. ama bebeğim doğduğundan beri emzirme sorunları yaşıyorum. çok acı çekiyorum emzirirken. uç yaraları büyüme sütü artırma çalışmaları derken bide üstüne birde mastit olmuşum. emzirmek tam bir işkence oldu. dün doktora gittim . antibiyotik tedavisine başladık bakalım .inşallah bir an evvel geçer şu sorunlarımda bende emzirmenin tadına varırım. zaten ilk doğurduğumda sütüm yoktu. mama çok veriyorduk azmaderek bu günlere geldim. şimdi günde sadece 2 kere mama veriyorum buna da şükür. hatta son 2 gündür hiç mama vermedim . ama canım yanınca tabi sevinemiyorum bile. pek mama yerine günde 2 defa keçi sütünü versem sadece ne dersin .kafamçokkarıştı

canım bebeğim ilk doğdugunda benim gögsüm yara olmuştu kanıyordu.biz de mama verdik ara ara bu seferde gögsümde süt biriktiği için mastit oldum.bayılmışım eşim acile götürmüş.doktor sürekli emzir dedi.süt birikirse yine hastalanırsın dedi.40 derece ateşlenmiştim.demek ki sende de süt birikmiş.sen bilirsin yine de bence emzir.meme ucunu acıması da bir süre sonra geçiyor.mesela 3 saatte bir yarım saat emzirmek yerine saat başı 5,6 dakika emzir.hem sen yorulmazsın hem de sütün artar, meme ucun da daha az tahriş olur.6.aya kadar dayan sonra keçi sütüne başalyabilirsin canım.öpüyorum bebeşini...

tatlandırıcı olmasada yiyor çok sagol bide diş çıkartıyor napacagımı şaşırdım jel sürüyorum faydası olmuyor yardımcı olurmusun...

malesef diş çıkarmak yapısal birşey.bazı bebekler çok acı çekiyor.benim oğlum pek zorlanmadığı için bu konuda pek bilgim yok.ama biz eline soguk taze soğan pırasa gibi şeyler veriyorduk.biz yanındayken tüm elma veriyorduk.soguk soguk kemiriyordu hoşuna gidiyordu canım..

canım bebeğim ilk doğdugunda benim gögsüm yara olmuştu kanıyordu.biz de mama verdik ara ara bu seferde gögsümde süt biriktiği için mastit oldum.bayılmışım eşim acile götürmüş.doktor sürekli emzir dedi.süt birikirse yine hastalanırsın dedi.40 derece ateşlenmiştim.demek ki sende de süt birikmiş.sen bilirsin yine de bence emzir.meme ucunu acıması da bir süre sonra geçiyor.mesela 3 saatte bir yarım saat emzirmek yerine saat başı 5,6 dakika emzir.hem sen yorulmazsın hem de sütün artar, meme ucun da daha az tahriş olur.6.aya kadar dayan sonra keçi sütüne başalyabilirsin canım.öpüyorum bebeşini...

tavsiyelerin için çok teşekkür ederim canım. zaten benimki nerdeee 3 saat emmeden duracak. zemuszemus ona kalsa memişlere sarılıp uyuycak. ben zaten bu kadar emmeye nasıl mastit oldum onu da anlamadım. madem sende geçirmişsin bilirsin sana sorayım. mastit te süt kalır şişer göğüs boşalmayınca da acır değilmi. ben böyle biliyorum. ama bende tam tersi göğsüm dolunca rahatlıyorum. göğsüm boşalınca canım yanıyor. farkediyorum tamamen boş yani süt yok. bu şekildeyken ve sütler göğsüme dolmaya başlayınca çok acıyor. mastit bu değil ama değilmi. belkide benimki mastit değil. sende de böyle mi oldu farklımıydı. :kedi:

yok canım bende öyle olmadı.çok ateşim vardı üşüyordum.ve göğsüm taş gibiydi.çok dolmuştu.yarım saatde bir emzirdim de 2 günde zor bitirdi bebeğim.belki de süt oluşurken süt kanallarının dolmasını hissediyorsundur.bilemedim şimdi.çok ağrıyorsa bir doktora görün canım.
benim ki öyle değildi yani göğsüm falan morarmıştı.

X