Bebek Beslenmesi Bebegime pirinç unu veriyorum bir faydası varmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
çok teşekür ederim kabız yapmayıcı olarak ne verebilirim bebegime elma püresi veriyorum kabız yaparmı acaba kusura bakmayın sorularımla bunaltıyorum...

bebeğin daha küçük olduğu için bişey diyemiyorum tatlım .ama 1 ay sonra falan versen daha iyi olur.midesi biraz daha gelişmiş olur.

evet canım pişiriyoruz.pekmezle tatlandırabilirsin.pekmez süt veya yoğurtla yendiğinde nötürleşiyor biliyorum ama yine de şeker koymaktan daha mantıklı.yaptıgınız çorbalara da ekleyebilirsiniz.
size çok güzel bir de kavanoz maması tarifi vereyim.
1 havuç
1 elma
bir yemek kaşıgı irmik
4 tane kahverengi kuru kayısı
bunları doğrayın üstünü örtecek kadar su ekleyip kısık ateşte haşlayın.ara ara bakın yumuşamamışsa biraz daha su ekleyin.daha sonra blenderdan geçirin.kavanoz maması kıvamında olması gerekiyor.pekmez ekleyin.
mis gibi doğal besleyici mamanız hazır.eger bebeğiniz hepsini bitiremeyecekse kalanını buzdolabı poşetine koyup dondurucuya atın daha sonra yedirirsiniz.afiyet olsun.

cnm bu tarife kaç aylıkken baslayalım benim oğlum 4 ayını bitirmesine 4 gün kaldı 20sinde 5 ayına gircek ozaman versemmi

slm hanımlar bi sorum olacak benim oğlum 5 aylık ve sütüm yeterli gelmiyo artık aç kalıyo ek gıdaya başlamak istiyorum fakat kabızlık sorunumu var ve biberon kesinlikle almıyo bu konuda bana bilgi verebilirmisniz ne vermeliyim oğluşuma doyması için

slm hanımlar bi sorum olacak benim oğlum 5 aylık ve sütüm yeterli gelmiyo artık aç kalıyo ek gıdaya başlamak istiyorum fakat kabızlık sorunumu var ve biberon kesinlikle almıyo bu konuda bana bilgi verebilirmisniz ne vermeliyim oğluşuma doyması için

cnm sabah emzir sonra arada elma armut cam rendeden rendele ver ilk bir iki gün böle alışınca öğleden sonra yoğurduda ekle bikaç gün sabah meyve öğlen yoğurt sonra akşam 1 bardak suya 2 silme kaşık pirinç unu koy cıvık pişir ılıyınca 5 kaşık devam sütü koy yedir en sonda çorba ekle çorbada patates havuçla başla sonra alıştıkça ekle muhallebisine ve çorbasına zeytitnyağı eklersen az az kabız olmaz ben bazen muhallebisinede armut koyuyorum yoğurduna bisküvi elma koyuyorum sonra iyice alışınca çeşitlendirisin az az başla cıvıkla başla sorun olmaz

canım pirinç ununun bir faydası yok.sadece tok tutuyor.kilo aldırır ama kof kilo.sağlıklıbeslenmesi açısından tavsiye edilmiyor.eskiden bukadar çok mama vs. yokmuş ve bebeklere arı mama ve pirinç unu yedirirlermiş.bebekler tombiş olunca sağlıklı olur gibi yanlış bir düşünce olduğundan halen az da olsa devam ediyor bu.ama biraz araştırırsanız faydası olmadıgını görürsünüz.sağlıklar bebişine

peki akşam öğünlerinde neler yediriyorsunuz arkadaşlar? ben sabah kahvaltısını yaptırıyorum öğlen sebze çorbası veriyorum ikindi yoğurt yediriyorum akşamda pirinç unundan muhallebi ama faydalı deil diyorsunuz.siz neler yedriyorsunuz akşam gecede anne sütü alıyor bu arada..

peki meyve??
meyve de cok önemli.hatta ben sebzeden cok meyve veriyorum.sebze vereceksem akşam öğününde veriyorum.meyve suyu da önemli.

X