Bebek Beslenmesi Bebegime pirinç unu veriyorum bir faydası varmı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
59
0
BEBEGİME PİRİNÇ UNU VERİYORUM ANNELER PİRİNÇ UNUNU SU İLE Mİ YAPIYORSUNUZ....:1no2:

ben gogly marka pirinç unu yapıyorum o zaten sutlu oldugu ıcın suyla yapıyorum..

o pirinç unu nasıl oluyor bebelac maması verdik istemiyor

pirinc unu daha toktutuyor diye onerilebilir ama kabizlik yapabilir. eger princ unu vericekseniz bebeginizn ayina ve kilosuna gore devam sutu ekleyip oyle verin.yada devam
mamasi alip ayni sekilde oranlarina gore pisdikden sonra ekleyip verin.ama cokda onerilmez icindeki nisastadan dolai kof kilo yapabiliyor. en azindan ben oyle biliyorum.
bebeginiz 6 aydan kucukse bence daha sonra arada bir kez dusunulebilir princ unu. devam mamalarini deneyin oncelikle derim ben
kolay gelsin:1hug:

ılk baslarda devam maması ıle yaptım sonra sütü sulandırarak sımdı dırek sut ıle yapıyorum ama gülperinin yazdıkları dogru kof kılo yapıyor 2-3 gune bır verıyorum ben meyvalı olanlarını daha cok sevıyorlar ben goglyı kullanıyorum

sadece gece yatarken veriyorum bende 7buçuk aylık oğluma içine 1 elma rendeliyorum 3tatlı kaşığıda pekmez koyuyorum cokacimcoook bir kase yiyor gecede uykusu bölünmüyor boshayallersmile

benımde bebeqim 4.5 aylık gecelerı pirinc unu verıorum bazen az süt ve su ile yapıyorum fazla uyanmamasına sebeb oluo

demırle kalsuyumu bulusturmayın pekmezın etkısını sut oldurur pirinç unu faydalıdır ama tercıh ederken bebekler ıcın uretılmıs olanları tercıh edın ve gece yatarken verın emen cocuga fazla vermeyın memeyı bırakır kılo aldırır tok tutar en buyuk fayası budur kaşık mamasını tercıh ederım ben (bir zamanlar ederdım):ecrin_bebek:

valla kızmayın bana ama ben pirinç unun hiçbir faydası olduğuna inanmıyorum, pirinç pilavının bizlere hiç bir faydası yokken unun bebişlere ne faydası olsun, vitamin yok mineral yok kof kalori, tabii şimdi ek vitamin mineralli pirinç unları var onlar ayrı,
ama dediğiniz gibi güzel tok tutuyorsa gece uyanmaması için verilebilir
:hulya:

bence cocugu şişirmekten ve tok tutmaktan başka bi faydası yok pirinc ununun
ben hiç vermedim vermeyide düşünmüyorum
annesütü alıyorsa gece uyandıkca ver sütünden.ben kızım uyumadan halaa bişi vermem.gece beni emsin diye.cünkü gündüzleri genelde ek gıda alıyor.gece bu acıgı kapatsın istiyorum.
memeyi bırakana kadar uykumuzdan ödün verecezz.
gece beslenmesi için gerek yok deniliyor ama bence annesütü alıyorsa bebek istedikce verilmeli.

pirinç ununda faydası olduğunu söyledi bizim doktorumuz ben henüz vermedim.ama pirinç unundan önce 1 bardak suya bir tatlı kaşığı pirinç katıp kaynatıp suyunu vericem haftada bir çok faydalıymış..

pirinç ununda faydası olduğunu söyledi bizim doktorumuz ben henüz vermedim.ama pirinç unundan önce 1 bardak suya bir tatlı kaşığı pirinç katıp kaynatıp suyunu vericem haftada bir çok faydalıymış..

pirinc ununun bebegin gelişimine pek faydası yok canım.tek faydası tok tutmasıdır.
ayrıca pirinc suyunuda fazla verme bebeginde gaz yapabilir ve kapızlıga neden olabilir.

arkadaşlar pirinç unu yerine irmik verin.çok besleyicidir ve kof kilo yapmaz.daha sağlıklıdır.özellikle keçi sütüyle yaparsanız daha da sağlıklı olur........

arkadaşlar pirinç unu yerine irmik verin.çok besleyicidir ve kof kilo yapmaz.daha sağlıklıdır.özellikle keçi sütüyle yaparsanız daha da sağlıklı olur........
irmiği sütle pişiriyor musun canım? ben hiç hazırlamadım öğrenmek istiyorum da.

evet canım pişiriyoruz.pekmezle tatlandırabilirsin.pekmez süt veya yoğurtla yendiğinde nötürleşiyor biliyorum ama yine de şeker koymaktan daha mantıklı.yaptıgınız çorbalara da ekleyebilirsiniz.
size çok güzel bir de kavanoz maması tarifi vereyim.
1 havuç
1 elma
bir yemek kaşıgı irmik
4 tane kahverengi kuru kayısı
bunları doğrayın üstünü örtecek kadar su ekleyip kısık ateşte haşlayın.ara ara bakın yumuşamamışsa biraz daha su ekleyin.daha sonra blenderdan geçirin.kavanoz maması kıvamında olması gerekiyor.pekmez ekleyin.
mis gibi doğal besleyici mamanız hazır.eger bebeğiniz hepsini bitiremeyecekse kalanını buzdolabı poşetine koyup dondurucuya atın daha sonra yedirirsiniz.afiyet olsun.

X