1 Yaş Partilerimiz İçin Neler İkram Edeceğiz Paylaşalım mı..?

burser

burcu
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
823
1
38
slm arkadaşlar bnde doğum günü için kızıma bi menü hazırlamaya çalışıorum çocukların ilgisini çekicek bişeyler de hazırlamak istiyorum tariflerinizi bekliorum bu arada şimdilik menümüzde;
1-çikotoplar
2-havuçtoplar
3-sarmasız olmaz
4-jelibonlu kurabiye
5-makarna salatası
6-patates püresi küçük kaplar alıcam kapları süsleyim püreleri içerise koyup üzerine garnitür mısır falan ekler ikram ederim diye düşünüyorum
7-haşaşlı çörek
8-patetesli kol böreği bağılıyorum
9-elmalı turta
10-tuzlu kurupasta
aslında dahada araştırıyorum çünkü 2ye bölebilirim menüyü çünkü 2 kez kutlayacağız doğumgününden 1 hafta önce antalyada ailemle kutlucaz daha sonrada tekirdağda kızımın arkadaşlarıyla kutlucaz bayada kalabalık olucaz yeterli bişeyler hazırlamam gerekecek tabi hepsini bn yapmıcam kayınvalidem ve arkadaşım yardım edecekyerimseniben

aaaaaa sen tekirdağda mısın bizde çorludayız bizde gelelim doğum gününüze:) bende yeni bişey öğrendim yalancı içli köfte diye bişey poaça ondan yapcam mutlaka browni yapcam makarna salatası kısır babanne su böreği yapcak yufka böreği yapcam değişik bişey tatarsam o zamana kadar yapcam yoksa sırf çeşit olsun diye tatsız şeyler yapmak istemiyorum. aa birde doğum günü için renkli kurabiye hamuru bulabilirsem yapcam inşallah..

aaaaaa sen tekirdağda mısın bizde çorludayız bizde gelelim doğum gününüze:) bende yeni bişey öğrendim yalancı içli köfte diye bişey poaça ondan yapcam mutlaka browni yapcam makarna salatası kısır babanne su böreği yapcak yufka böreği yapcam değişik bişey tatarsam o zamana kadar yapcam yoksa sırf çeşit olsun diye tatsız şeyler yapmak istemiyorum. aa birde doğum günü için renkli kurabiye hamuru bulabilirsem yapcam inşallah..

evet cnm tekirdağ merkezdeyiz buyrun gelin partimize 15 mart hafta içine gelio 14 martta düşünüorum cidden çok sevinirim baya menünüz baya güzel browniyede bayılırım sizin doğum gününnüz ne zaman

bu arada senden başka fikirlerini paylaşmak istememiş kimse benimle teşekkür edrim buarada renkli hamur nerelerde satılır biliomusun?

bu arada senden başka fikirlerini paylaşmak istememiş kimse benimle teşekkür edrim buarada renkli hamur nerelerde satılır biliomusun?

canım pasta malzemeleri satanyerlere bakarsan renkli hamur boyalarını bulabilirsin.bildiğim kadarıyla kiloluk poşetlerde satılıyor.doğumgününde gelen misafirlere küçük hediyeler falan araştırıyorum bu yüzden pasta çeşitlerine henüz karar vermedim şuan herşeyin araştırma devresindeyim karar verince seninle paylaşırım canım

canım pasta malzemeleri satanyerlere bakarsan renkli hamur boyalarını bulabilirsin.bildiğim kadarıyla kiloluk poşetlerde satılıyor.doğumgününde gelen misafirlere küçük hediyeler falan araştırıyorum bu yüzden pasta çeşitlerine henüz karar vermedim şuan herşeyin araştırma devresindeyim karar verince seninle paylaşırım canım

cnm teşekkür ederim ama tekirdağda sanırım yok öylee bi yer istanbula gidersem ordan bakarım artık
bende hiç bişey için karar vermiş değilim henüz işte yeni tarifler çocuklara hoş gelebilecek bişeyler belki bilen vardır die bu topiği açtım bakalım bekliorum daha var partilerimize nasıl olsa hediyeler bende düşnüorum o konudaki fikirlerimi diğer topice yazdım

Ben henüz menüye karar vermedim.
Hediyeleri hazırlıyorum bir takvim kaldı doğumgününde gelenlere verilmek üzere dağıtacaklarım arasında.
Şeker hamurundan çok güzel bir pasta düşünüyorum kuzuma.Ben yapamam da yaptıracağım inşallah:Saruboceq:
ıkram edeceklerim hakkında bir fikrim henz yğk:sinifsinif:

Ben menüyü kesinleştirdim:)

Zeytinyağlı sarma,
Mercimek köftesi
Kuskus tavuk salatası
Patates ortalama
Yoğurtlu havuç
Kıymalı börek
Fincanda kek-Dr.Otker'in süsleri ile süsleyeceğim:)
Değişik kalıplarla yapılmış tatlı kurabiyeler
Sosisli milföy
Sakızlı rulo(tavuk göğsünün rulo haline gelmiş hali)-üzerine çikolata sosu
Sade tavuk göğsü-üzerini bonibonlarla süsleyeceğim..
Birde yaş pastası.

Biz çok kalabalık olacağız yaklaşık 40 kişi kadar bu sebeplede çok fazla şey yapmak durumundayım.Ayrıca büyük bir zevkle yapacağım.Her misafirimi özenle ağırlarken kızımın ilk yaşında daha fazla özen göstermek boynumun borcu:asigim:

ayyy evet yaa doğumgünü var dimiiii.ben neler hazırlasam acebaa.acaba kim gelcek? eyvahedigeldismile

en iyisi kayınvalideciğime havale edeyim ben bu işi :)hi hi hiiiii

en iyisi kayınvalideciğime havale edeyim ben bu işi :)hi hi hiiiii

Canım ne eguzel yaa kayınvalıdenın yardımcı olması benımkının hayatta ısı olmaz dogum gunune bıle gelecegı suphelı valla sevındım allah bozmasın masalllah :nazar:

kızlar doğum günü pastanızı nasıl düşünüyorsunuz ? şeker hamuruyla süslenenlerdenmi yoksa normal pastalardanmı? ben şeker hamuruyla yapılan cicili bicili pasta yaptırmayı düşünüyorum ama dün diğer topiclere bakınca şeker hamuruyla yapılan pastaların lezzetli olmadığı hatta yenmeden çöpe atıldığına dair yazılar okudumbu yüzden biraz karasız kaldım. bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz ?lütfen fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız

Kızlar doğum günümüz yaklaştığı için mönü konusunda karar verme aşamasındayım ama neyazıkki tam karar veremedim.
1. ıçli köfte
2.Yaprak sarması (zeytin yağlı)
3.Lahana sarması(zeytin yağlı)
4.Kurutulmuş patlıcan ,biber,salatalık,kabaktan zeytinyağlı dolmalar
Bu 4 ünü sağolsun kayınvalidem yapacak banada diğer pastalar kalıyor :)
5. Papatya kurabiye
6.Patates salatası
7.Su böreği
8.Elmalı pasta
Aklımda bir kaç pasta çeşidi daha var ,birazda araştırıyorum. tam kesin listeyi inşallah hafta sonuna kadar hazırlarım

sosisli lolipop
damla çikolatalı kek
sigara böregi
dr ouetger lillipie prenses kelebek pasta
1 şeklinde şeker hamuru ve glazürlü kurabiye
susamlı simit kurabiye
patates salatası
şimdilik bunlar kesin. ctesi eşimin dayılarıyla bir parti, pazar arkadaşlarla bir parti, haftaya ctesi bursada babanelerle bir parti yapıcaz.. 3 kutlama yani:)

kızlar bizi mde menümüz belli oldu
*mercimek köftesi
*piramit pasta
*doğumgünü pastası
*ağzı açık (kıymalı)
*ev su böğreği
*patatesli böğrek
*mor lahana salatası (yoğurtlu ve mayonezli)
*turşu
*elmalı kurabiye
*sigara böğreği
*kürdana batırılan sosli kanepelerden

ya kızlar az kaldı ben çok heyecanlanıyom inşlaah hepimizin ki güzel geçer başka başka ne yapacaksıznız lütfen farklı fikirlerinizi paylaşalım.

bende sabah pasta sıparısı verdım onu alıcam yanında kuru pasta sıgara boregı patetes salatası bukadr bızımkıde zaten bızbızeyızkımsem yok kı

X