Makyaj nasıl temizlenir

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.848
29.704
60
Soruda Makyaj Temizleme
Makyaj temizleme; her kadın için çoğu zaman rutin bir işlem… Oysa cilt bakımında oldukça önemli bir yere sahip ve dikkat edilmesi gereken bir dizi de kuralı bulunuyor.

makyaj-temizleme.jpg

Biz de sizler için söz konusu altın kuralları uzmanlarından öğrendik. ışte makyaj temizleme hakkında merak edilen 5 soru ve cevapları…
1- Bazı Akşamlar Makyajımı Silmeye Üşeniyorum. Böyle Zamanlarda Sabah Kalktığımda Ne Yapmalıyım?
Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz. Cildinizi makyaj temizleyicisi bir ürün ile temizledikten sonra sabah kullandığınız toniğinizi uygulayabilirsiniz. Ancak tekrar makyaj yapacaksanız, biraz beklemelisiniz. Temizleme işleminden hemen sonra fondöten sürerseniz, cildiniz parlar ve fondötenin dayanma süresinde azalma meydana gelebilir.

- Makyaj Temizleyici Ürünlerin Cildi Tedavi Edici Bir Etkisi Var Mı?
Her gün cildinizi temizleyerek cildinizin yaşlanma sürecini geciktiriyorsunuz. Yani makyaj temizlemek gelecek için yatırım yapmak demektir. Bazen bu temizleme işlemi sayesinde farkında olmadan cildinizde meydana gelen bakterilerden arınırıyorsunuz, bazen ise tıkanmış gözenekleri boşaltıyorsunuz. Bir şekilde cildinizin yaşlanmasına neden olan sorunları tedavi etmiş oluyorsunuz.

3- Çok Yoğun Bir Göz Makyajı Yapıyorum Ve Makyajı Silerken Zorlanıyorum. Kirpiklerimin Kopacağından Korkuyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?
Yoğun göz makyajı yapan kadınlara genellikle gözler için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünler tavsiye ediliyor. Yalnız göz makyajınızı temizlerken kullandığınız pamuğa çok miktarda ürün dökmek yerine birden fazla pamuk kullanmaya özen göstermeli, pamuğu bir müddet gözünüzün üstünde tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru silmeyi denemelisiniz. Böylece kirpiklerinizde herhangi bir kopma işlemi meydana gelmez.

4- Bazen Suya Karşı Dayanıklı Maskara Kullanıyorum Ama Daha Sonra Silmekte Zorluk Çekiyorum. Bunun ıçin Özel Bir Yöntem Var Mı?
Su ve yağ olmak üzere iki bazlı ürünleri tercih etmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajı temizlerken, su bazlı kısmı yumuşatıyor ve kirpiklerin zarar görmesini engelliyor.

5- Sadece Yüz ıçin Olan Makyaj Temizleyici Ürünü Gözlerimde De Kulanabilir Miyim?
Tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında gözünüzü kapalı tuttuğunuza özen göstermeli ve gözünüzü açmadan önce iyice yıkamalısınız. Göz makyajınızın tamamen sildiğinden emin olmak için de pamukta herhangi bir iz görmeyene kadar silme işlemine devam etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey aynı pamuğu birkaç kez kullanmamak. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

Son düzenleme:
teşekkürler canım eline emeğine sağlık vereliniortak

5- Sadece Yüz İçin Olan Makyaj Temizleyici Ürünü Gözlerimde De Kulanabilir Miyim?
Tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında gözünüzü kapalı tuttuğunuza özen göstermeli ve gözünüzü açmadan önce iyice yıkamalısınız. Göz makyajınızın tamamen sildiğinden emin olmak için de pamukta herhangi bir iz görmeyene kadar silme işlemine devam etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey aynı pamuğu birkaç kez kullanmamak. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

normal temizleyicileri gözümde kullanmaktan korkuyorum ben bilmiyorumkismile

hayır yüz için kullanılan makyaj temizleyicileri göz için kullanılamaz.böyle bir mantık yok
göz derisi cilt derisinden 7 kat hassas ve incedir bu duurmda nasıl olurda cilt için kullanılan temizleyici göze nasıl kullanılabilir ki???
göz derisinde tahribata yol açarsanız bu sekilde.

hayır yüz için kullanılan makyaj temizleyicileri göz için kullanılamaz.böyle bir mantık yok
göz derisi cilt derisinden 7 kat hassas ve incedir bu duurmda nasıl olurda cilt için kullanılan temizleyici göze nasıl kullanılabilir ki???
göz derisinde tahribata yol açarsanız bu sekilde.

aha işte bende bunun cevabını arıyodum! göze ayrı yüze ayrı kullanılcak diyosun yani.. sen neler kullanıosun canm?

teşekkürlr ya bazen makyaj temizleme solusyonu falan olmadıgında pamuga kremi koyuom herseyi temizliyo :p

X