Doğuma Hazırlık Bebek kıyafetleri yıkanması (pamukludami sentetiktemi)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
Arkadaslar bebek kiyagetleirni yıkamam laizmmi
bende hassas program yok secelim marka makinemde pamuklu snetetik ve yunku var
pamukluda beyazlarımı on yıkamalı on yıkaması yikiyifum birde kısa programı var
senetikte renklileri bazen kn yıkamalı on yıkamasz birde kısa programı var
yunludede yunludede yazıyor sadece deterjan almıyor yumasatici ile yıkıyor
diyorum kadife battaniyelerini ve havlu battainyelerini yunludemi yıkasam
peki diğer tulumlari zibinlari çorapları
hangi programda yikicam hassas program denmiş hep ama beni. Hassasim yok ki bilemiyorum
birde kacta yıkanıcak
dalın sıvı ile yikiyayim diyorum
yumuşatıci ne kullanicam

hayatım bnde daha yıkamadım ama kısa programda yıka fazla yıpranmasın kıyafetler hemen giymeden, hassas sıkmaya al fazla sıktırma sentetikte de yıkayabilirsin bnce... bakalım tecrübeli anneler yazarsa bizde öğrenmiş olcaz...

Ay evet inşallah yazarlar
siktirmam hiç gerekirse benim devirli sıkması hiç siktirmam uzerleirndeki işlemeler felan bozulmaisn yoksa en haiff devirdemi siktirsamn

merhaba arkadaşlar bebeklerinizin çamaşır ve kıyafetlerini kesinlikle bebekler için olan sabun tozu ile narin programda yıkamalısınız makinenizde bebe programı var ise o daha iyi olur umarım yardımcı olmuşumdur ben öle yapıyorum.

bence devrini düşür öyle sıktır ama haberin olsun çabuk kurumuyor o zamanda. sentetikte yıka bence benim makinada da sentetik var. fazla yıpramnaz kıyafetler. yumuşatıcı kullanacaksan yine dalin kullan normaller önerilmiyor. hatta hiç kullanmasan da olur.

ben ilk postayı hassasta yıkadım narin çamaşırların programında devrini düşürdüm bu sefer ıslak kaldılar havalar da kötü olunca kalorifer üstünde falan kurutmak zor oldu. diğerlerini elde yıkama programında yıkadım o tek sıkma yapıyor devrini düşürmedim. daha kuru çıktılar kurutmak daha kolay oldu. senin acelen var diye söylüyorum. kuru çıkarsa azıcık ıslağını alır ütüyle bile kurutursun. ya da evin kaloriferliyse peteğin üstüne de atabilrsin. ben dalinle yıkadım yumuşatıcısını da kullandım çok güzel koktu kıyafetler. derece olarak da 30'u geçirme bence. annem yanımda olduğu için çok yardımcı oldu bana.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba bebek için özel detrjan ve yumuşatıcı kullanın ve ben ilave durulama yapıyorum çünkü cildleri çok hassas ii durulanmazsa alerji pişik yapabilir

ay ben bunların hiç birini bilmiyorum bilmiyorum kismile yeni yeni ögreniyorum benim yaşadığım şehirde lcw yok :çok üzgünüm:hamilelik bakamıycam o dediğiniz ürünleride bulabilirmiyim hiç bilmiyorum dalinin deterjanı ve yumuşatıcısı veya sabun tozu bebeklere özel bakalım bulursam alayım

HACı ŞAKıRıN BEBE SABUNU ÇAMAŞIR MAKıNASI ıÇıN OLANALRI VAR
ONDAN YIKADIM AMA 30 DERECE HASSASDA YIKADIM HEP 30 DERECE OLDUĞU ıÇıN SABUN PEK ERıMıYOR ELBıSELERıN ÜSTÜNDE KALIYOR O YÜZDEN BıR YERE SICAK SUYLA ıYıCE ERıTıP SONRA DETERJAN GÖZÜNDEN DÖKÜYORUM VE DURULAYIP BıTıRNCE BıR DAHA DURULAMA YAPIYORUM ıYıCE DURULANMASI LAZIM ÇÜNKÜ...BENDEN BU KADAR...:emir_bebek: YUMUŞATICI DA ÇOK AZ KULLANIYORUUM KOKUSU KıMYASAL MADDESı DOKUNUR DıYE KORKUYORUUM

Arkadaslar, dün çamaşır makinem sapıttığı için servisinden cok güvendiğimiz bir tamirciyi çağırdık ve bebek giysilerini pamukluda değil, yünlüde yıkamamızı söyledi. Zaten makinem de yanlış yıkama sonucu o kadar zıplamış. Yıkarken diğer çamaşırlarınızdan ayrı yıkayın ve deterjan yerine toz sabun kullanın, deterjan allerji yapıyor. Yanında da bebekler için üretilen yumuşatıcılardan kullanıyorum ben. Memnunum.

Bir de bu çamaşır olayını biraz fazla büyütmüyor musunuz, elde yıkamalar,toz sabunu sulandırmalar falan? Valla bi insanın küçük çocugu varsa başını kaşıycak vakti olmuyor. 40 derecede deterjan miktarından az bir miktar toz sabunla +i steğe bağlı bebe yumuşatıcısıyla yıkayın. Yıkadıktan sonra elinizde gıcır gıcır deterjan hissi vermiyorsa tamamdır. Daha o kadar cok yapılacak is var ki...

cotton olduğu için pamukluda yıkamak gerekiyor sensitiv yumuşatıcı kullan

ilk yikadiklarimi ipekliler narinlerde yikadim. 3 gun kurumadi sinir oldum
2. yikadiklarimi normal attim on yikamasiz her hangi bir programa yikadim:)) hic bisey olmadi hemen de kurudu

X