Bebek Beslenmesi 7 aylık bebegime yogurt ne kadar vermeliyim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
2 çorba kaşığı yeterli fakat yemek isterse daha fazla ver tabi ki..ben sebze yemeklerinin yanında 4-5 tatlı kaşığı ,ara öğünde 1 kase 125 gr kadar veriyorum.

bence gerekirse 1 çay bardağı bile verebilirsiniz.ben kendi bebeğime ek gıda verirken yarım çay bardağı kadar veriyorum bu tabi onun alımı ilede alakalı,daha az yediği zamanlarda oluyor,oğlum 6 aylık

anladım çok sagolun....
merhba benimde ikiz 7 aylık bebeklerim var ve yogurdu çok seviyorlar.doktorum 150 gr yada ml hangi ölçüyü kullanıyorsnız artık (yaklaşık 2.5 çay fincanı) verrebilirsin annesi hiçbir zararı yok dedi.ben 5.aydan itibaren böyle veriyorum. yogurt demir damlasının neden olacağı kabızı da önlüyor.

merhba benimde ikiz 7 aylık bebeklerim var ve yogurdu çok seviyorlar.doktorum 150 gr yada ml hangi ölçüyü kullanıyorsnız artık (yaklaşık 2.5 çay fincanı) verrebilirsin annesi hiçbir zararı yok dedi.ben 5.aydan itibaren böyle veriyorum. yogurt demir damlasının neden olacağı kabızı da önlüyor.

demir damlası ile yoğurdu yakın zamanlarda veriyorsanız kalsiyum demir emilimini önlüyor aklınızda bulunsun.

bende 100-125 ml lik biberona mayalıyorum. nerdeyse hepsini veriyorum.

bende devam sütünden 90 ml mayalıyorum. öğlenleri hepsini yediriyorum. bazen yarısına meyve püresi katıp verdiğim de oluyor.

bende bir çay bardağı veriyorum, püresinin yanında..
günlük sütü danoneyle mayalıyorum...

X