Mutfak Dekorasyonu Davul fırın tavsiye edebilir misiniz ?

davul fırın çok çabuk pişiriyor.başında beklemek lazım.yoksa hemen yakabilme gibi bir özelliği var.daha önceden tecrübem var.hala aklımda o yanan kurabiyeler:KK1:

bizim kullandıgımız davul fırının markası yok:) sanırım yoktu ama geçenlerde tv de gördüm kendinden otomatik tepsiyi döndurerek pişiren bir davul fırın var.. o çok iyiydi markasını hatırlayamadım.

Mutfak gereçlerine çok meraklıyım,çeyiz için tüm konuları okurken burada davul fırın için kekleri pişirmiyor demiş hemen hemen herkes.Çok şaşırdım.Bizim evde en çok fırınla haşır neşir olan benim,kekler,börekler,poğaçalar,yemekler.Kekleri de kalıpta yapıyorum ve kalıptan taşıyor.Hele börekler nasıl kabarıyorsa taaa üstteki tellere değiyor yanıyor.

Şahsen bende diğer fırınlarda nasıl yapacağım diye düşünüyorum.Alıştım bu fırında pişirmeye...

Konu açılalı 1 sene olmuş ama davul fırın aldığını söylemiş konuyu açan arkadaş.Memnun mu acaba? :))

Mutfak gereçlerine çok meraklıyım,çeyiz için tüm konuları okurken burada davul fırın için kekleri pişirmiyor demiş hemen hemen herkes.Çok şaşırdım.Bizim evde en çok fırınla haşır neşir olan benim,kekler,börekler,poğaçalar,yemekler.Kekleri de kalıpta yapıyorum ve kalıptan taşıyor.Hele börekler nasıl kabarıyorsa taaa üstteki tellere değiyor yanıyor.

Şahsen bende diğer fırınlarda nasıl yapacağım diye düşünüyorum.Alıştım bu fırında pişirmeye...

Konu açılalı 1 sene olmuş ama davul fırın aldığını söylemiş konuyu açan arkadaş.Memnun mu acaba? :))

sen hangi davul fırını kullanıyorsun canım ?

sen hangi davul fırını kullanıyorsun canım ?

Vallahi markasını bilmiyorum hiç bir elektrikli eşyamızın.Hele fırın,hiç aklıma bile gelmezdi markası neymiş diye bakmak.Ama sayende hiç erinmeden gidip baktım sağına soluna :))

Sapore diye hiç duymadığım bir marka :))

canım bende tavsiye etmiyorum ben bokonun ocaklı fırınını kullanıyorum o kadar memnunum ki ondan 3 tepsi poğaça yapıyorum ısınmış fırına atıyorum inanki abartmıyorum 10 dk da 3 tepsi aynı anda nar gibi pişiyo hiç yer değiştirmiyorum hatta 10 dk da hazır ama davul fırında tek tek mız mız pişiyo kesinlikle tavsiye etmiyorum :KK45:

Mini fırın alsanız daha iyi olur.Gerçi yerim yok demişsiniz ama hiç mi sıkışmaz bir yere? :26:
Davul fırınımızda kek kalıbıyla hiç kek yapamazdık taşardı,içi pişmezdi,tepesine yapışırdı.
Diğer yemekler konusunda bir şey diyemem ama bir arkadaşın dediği gibi çok çabuk pişiriyor.Dikkatli olmak lazım.
Eğer gerçekten sıkıştırma imkanınız varsa veya ne bileyim kapalı bir balkonunuz vs.varsa mini fırın tercih edin.​

Mini fırın alsanız daha iyi olur.Gerçi yerim yok demişsiniz ama hiç mi sıkışmaz bir yere? :26:
Davul fırınımızda kek kalıbıyla hiç kek yapamazdık taşardı,içi pişmezdi,tepesine yapışırdı.
Diğer yemekler konusunda bir şey diyemem ama bir arkadaşın dediği gibi çok çabuk pişiriyor.Dikkatli olmak lazım.
Eğer gerçekten sıkıştırma imkanınız varsa veya ne bileyim kapalı bir balkonunuz vs.varsa mini fırın tercih edin.​

gerçekten hiç yerim yok malesef canım..emaye mi iyidir alüminyum mu davul fırında ?

Merhaba biz de evde davul fırın kullanıyoruz ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. daha bugün yaptığım un kurabiyelerim yandı :KK43: yaptığımız kurabiyeler yanıyor ayrıca keklerinde üzerleri hemen kızarıveriyor ve yanmaya başlıyor halbuki içi çiğ. Almadıysan almaya kalkma bence pişman olursun.

Merhaba biz de evde davul fırın kullanıyoruz ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. daha bugün yaptığım un kurabiyelerim yandı :KK43: yaptığımız kurabiyeler yanıyor ayrıca keklerinde üzerleri hemen kızarıveriyor ve yanmaya başlıyor halbuki içi çiğ. Almadıysan almaya kalkma bence pişman olursun.
canım seninkinde sıcaklık ayarı yapılabiliyor mu peki ?
emaye mi iyidir alüminyum mu ?

konu açılalı bir sene olmuş şamdan davul fırını alıcam sanırım denilmiş acaba alan oldumu kullanan varmı bu tepsisi içinde dönen davul fırını...:97:

Eee kızlar yok mu davul fırın kullanan???? Geçen gün internette şarkıcı emrah'ın eşiyle esse (essenso) marka davul fırın aldığı haberini gördüm.iyi mi acaba o marka???

Yaaa ben de özellikle kek için bir fırın arıyordum.minifırınlardan daha ucuz olduğu için davul fırın mı alsam diyordum.peki seninkinin markası ve fiyatı neydi canım?
canım benimki sanırım akel , fiyatını hatırlamıyorum çünkü 1-2 yıl oldu alalı, yni kek yapılıyordur belki ben becerememişimdir bir püf noktası vardır belki..çünkü bizim iş yerine mutfak için 2 farklı bayan gelmişti, teki davul fırında çok güzel kek yapıyordu, diğeri aynı davul fırında yapamıyordu..sanırım ben de püf noktasını bilmiyorum..

davul fırında kek yapabiliyorsan seni bulduğuma sevindim o zaman bana püf noktası nedir anlatabilirsen ve çok iyi yaptığın bir tarifini verebilirsen çok çok sevinirim..kesinlikle yapamıyorum ortası pişmiyor, bir tarafı yanıyor vs..böreklerim çok kuru oluyor..borcamda mı yapıyorsun tepsin nasıl ? kaç dk üstü açık kaç dk altı açık tutuyorsun vs..

X