Mutfak Dekorasyonu Davul fırın tavsiye edebilir misiniz ?

tourmaline

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
5.526
194
Merhaba kızlar,
bizim mutfakta fırına yer olmadığı için ben davul fırın almayı düşünüyorum..tek fırınla herşeyi halletmek istiyorum..(kek,börek,tavuk,balık,yemek...)
Sizce kullanışlı olur mu ?
Hangi markaları tavsiye edersiniz davul fırında ?
Davul fırınların sıcaklıkları ayarlanabiliyor mu?
Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleme:
canım bende mutfagımda yer yok diye davul fırın aldım ama cok pişmanım bi kere altını çok pişiriyo yanma derecesinde üstü çiğ kalıyo ve daha 1 sene olmadan tuşları bozuldu aldığıma alacağıma pişman oldum ayrıca kek falanda yapamıyorsun bunda yapsanda güzel olmuyor kalıpta olmaDIğı için

canım bende mutfagımda yer yok diye davul fırın aldım ama cok pişmanım bi kere altını çok pişiriyo yanma derecesinde üstü çiğ kalıyo ve daha 1 sene olmadan tuşları bozuldu aldığıma alacağıma pişman oldum ayrıca kek falanda yapamıyorsun bunda yapsanda güzel olmuyor kalıpta olmaDIğı için
canım seninki hangi marka ? bir de pişirirken tepsi içinde dönenleri varmış acaba onlar daha mı iyi olur ki? yani mutlaka davul fırın almam gerek gerçekten mutfakta koyabileceğim milim yer yok fırına..

akel di sanırım attım gitti çünkü tepsi içinde dönenleri var mutlaka kaliteli olanı al canım pişma n olma sonra

davul fırın harika bişey bence eskiden davul fırınımız vardı her yaptığım keke kabarır tepsiden taşardı sonra son moda bi fırın aldık hiç bi işe yaramıyo davul fırının yerini hiç bişey tutmuyo bence

evet ama mesela alırken neye dikkat etmem gerek çünkü ben yemek yapma konusunda acemiyim zaten fırından da hiç anlamam..termostatlı sıcaklığı ayarlanabilenler varmış, dönen tepsililer varmış, normal fırınlar gibi sadece altı veya üstünü ısıtabileceğimiz düğmeli olanları varmış..bazılarında kek iyi pişmiyormuş..ben sırf börek için değil, yemek, balık, tavuk, kek falan yapmak için de alıcam..başka fırınım yok çünkü..tek fırınla herşeyi halletmek istiyorum..

memnun olanlar hangilerini kullanıyor yazabilir misiniz kızlar?

davul fırınlar börek,poğaça..vs tarsında yiyecekler pişiyor ama kek hıc guzel pişmiyor ben ce sen davul fırın yerıne luxell markasının turbo mını fırınları var yada kumtel 90 tl dır en fasla ve gerçekten hem kalıtelı hemde cok guzel pısırıyor

kesinlikle alma canım çok yer kaplıyo ve kek güzel pişmiyo iki katlı küçük mini fırınlar var onlar daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

en mantıklısı bu tarz şeyleri ankastre olarak almakmış ama geç kaldım artık öle bir şansım yok :KK43: sanırım şamdan marka davul fırın alıcam ben, hani tepsileri dönenlerden..

sakın davul fırın alma pişman olursun.onun yerine lüksel börekçi diye küçük boy fırın var onu al.fiyatı da ucuz.

kızlar bir de konveksiyonel fırın gördüm o nasıl sizce? mikrodalga değil dimi bu anlayamadım ?

SINBO-KONVEKSIYONEL-FIRIN__20782806_0.jpg

canım bunlar türklere pek hitap etmiyor.tabi damak tadın nasıl bilmiyorum.yurtdışında insanlar etleri falan fazla pişirmiyorlar içi pembe oluyor.o tür fırınlardan bu.ara sıra reklamlarda çıkıyor.facefood tarzı bu.öyle pastalar börekler etli yemeklere uygun değil.

canım bunlar türklere pek hitap etmiyor.tabi damak tadın nasıl bilmiyorum.yurtdışında insanlar etleri falan fazla pişirmiyorlar içi pembe oluyor.o tür fırınlardan bu.ara sıra reklamlarda çıkıyor.facefood tarzı bu.öyle pastalar börekler etli yemeklere uygun değil.
halbuki reklamlarda nasıl meth etmişler, tavuklar, börekler neler neler yapıyorlar..reklama kanmamak gerek demek ki içleri çiğ kalıyorsa neye yarar ..

X