Tatlı Tarifi **Lokum Tatlısı** Resimli

teremm

Guru
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2009
1.765
14
hem pratik hemde görsel bi tatlı kızlar sütlü tatlıları sewenler için wazgeçilmez olacak eminimm

malzemelerimizi hazırlıyoruz.. kızlar bu ölçüler fırın tepsisi içindir daha küçük tepsiler için malzemeyi azaltabilirsiniz

5 su bardağı süt
2 su bardağ şeker
1 su bardağı un
1 çorba kaşığı margarin
1 vanilin
isteğe bağlı damla sakızı
3-4 paket hindistan cevizi
2 paket krem şanti
üzerine serpmek için fındık veya ceviz
ben fındık kullandım ama ceviz iri olduğundan daha güzel yakışıyor

öncelikle sütü ve şekerimizi tencereye alalım daha sonra azar azar unu ekleyelim ki topaklanmasın yawaş yawaş kıwama gelince margarini ekleyelim ve vanilini isterseniz damla sakızınızı da böylelikle kaynayana kadar pişirin kıwamı ne çok ıvık ne çok katı olacak şekilde ayarlayın..kıwamı elde edince ateşten alın..

bu sırada hani fırın tepsileri war onun zeminini hindistan cewizleriyle döşeyin..ilk sıcaklığı çıkan muhallebiyi tepsinize yayın..bi yandan da krem şantinizi hazırlayın ve soğumuş olan muhallebinin üzerine krem şantiyi sürün en sonda fındık veya cevizlerinizi yayın..

biraz daha soğuduktan sonrada uzun şeritler halinde kesin ve bir tur attırarak sarın.ufak rulolar elde edin

ee artık sunuma hazırdır bayanlar..hem çok güzel hemde çok bereketli bi tat kalabalık toplantılar için birebir..

dsc01274b.jpg
dsc01272j.jpg

resimler alıntı aynen böle oluyor kızlar tekrar çekip yollarım sizede

Son düzenleme:
yollamam mı kuşum bak bu akşam yaptım herkes çok beğendi hemen sana da kargolyalım bebemmopuyorumnanaktan

ama haksızlık bu yaa gece gece off canım çekti yaaaa çok güzel görünüyo
hele içinde damla sakızı ve hindistan cevizide var

ölese ilk işiniz sabah bunu yapmak olsun eşlerinize bebiklerinizee :emir_bebek:opuyorumnanaktan

abowwwwww... akannehir terem im bunlar sen mi yaptın gııı.. süper görünüyolar..cokacimcoook ellerine sağlık.

kuşum fotoları başka yerden alıntıladım ama aynısını yaptım bakim sabah çekebilirsem çeker koyarım burayada..

bak sende dene süper bişi:icecream:

ooo maşallah teremim pek marifetlisin.. bu sütlü kaloriside azdır yapıp yemek lazım.. bende hemen bi çıktısını alıp arşivliyim :):):) saol hemşom

bnde yapıorum bu tatlıyı çok güzel oluyo. herkes de bayılıo. ama bn damla sakızı koymadan yapıorum.

weyyyy şahaneeee görünüyor atlı sevmeyen benim bile ağzım sulandı

oooo harika görünüyor hemen kaydettim. yarın inşallah yapmaaya çalışacağım. ellerine sağlık.

dsc06064q.jpg
[/URL][/IMG]
denemenizi tavsiye ederim sadece rulo yapamadım tadı çok hoş

Son düzenleme:
benim yaptığımın rengi biraz daha koyu oldu içine tereyağı koydum ondan galiba

X