Sivilceli Ciltler beyaz noktalar kapalı komedonlar?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Astronomer

fragile cosmos
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
335
1
arkadaşlar benim yıllar yılı ağız çevremde beyaz noktalar var hani şu kapalı komedon diye tarbir ettiğimiz şeyler, içinden sıkınca krem gibi yağ çıkıyor ama sıktıktan birkaç gün sonra yine eskisi gibi doluyor. bunlar için çözümü olan var mı?

arkadaşlar benim yıllar yılı ağız çevremde beyaz noktalar var hani şu kapalı komedon diye tarbir ettiğimiz şeyler, içinden sıkınca krem gibi yağ çıkıyor ama sıktıktan birkaç gün sonra yine eskisi gibi doluyor. bunlar için çözümü olan var mı?

yaaa aynı dert bendede var kaç dafa dr. gittim ve ne tedaviler yaprıtdım yok gene çıkıyor çenemde hemde inan belki 100 tane beyaz yağ bezeleri en son 3 ay önce gittim cilt bakımı yaptırman gerek dedi onuda 2 kez gittim yaptırdım ve bana avene markalı ürünler verdi kullandım geçmedi hala sıkma işlemi yapıldığı içinde daha çok arttı yanaklarıma doğru yayılıyor ne denediysem olmuyor 6 senedir komedon tedavisi ile yapılabilecek herşeyi yapmışımdır ama yok sonuç dahada kötü şimdi gene gidicem dr.3 ay öncede gittiğimde bioderma markalı ürünler vermişti başka dr. oda fayda etmedi testler yapıldı herşey normal gözüküyor sen biyolunu bulursan lütfen bana dönbilmiyorumkismile

ben denemedim ama burda bi arkadaş yazmış.elma sirkesini kulak çubuğuna batırıp sorunlu bölgede bekletmiş.inanamadım geçti falan yazıyodu.istersen bi dene

ben denemedim ama burda bi arkadaş yazmış.elma sirkesini kulak çubuğuna batırıp sorunlu bölgede bekletmiş.inanamadım geçti falan yazıyodu.istersen bi dene

hmm teşekkür ederim canım okadar krem antibiyotik vs.geçirmedi elma sirkesi geçrse gerçekten mucize olur.olmazsa bi deneyim.

merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun var ve yıllardır alışamadım ama bu elma sirkesi iyi gelebilir gerçekten denicam.

Bunlar kullandığınız kozmetik ya da ilaçların içerisindeki maddeler nedeniyle oluşuyor. Elma sirkesi işe yaradı mı acaba merak ettim?

saolun kızlar denicem bakalım işe yarıcak mı.. mafoldumben
inşallah yarar çünkü ben sıkma hatasına düşmüştüm bunları gittikçe daha büyük bi bölgeye ve daha küçük küçük yayılıolar aynen huzunbazask arkadaşımızın yüzünde olduğu gibi oluyor! yüzlerce böle minik minik beyaz.. sıkıyorum bi süre sonra yine doluyo :KK43:((( bıktım yaaa.. bazen oturup toptan temizlik yapıyorum bikaç gün sonra gene doluyo :KK43:((

yaaa aynı dert bendede var kaç dafa dr. gittim ve ne tedaviler yaprıtdım yok gene çıkıyor çenemde hemde inan belki 100 tane beyaz yağ bezeleri en son 3 ay önce gittim cilt bakımı yaptırman gerek dedi onuda 2 kez gittim yaptırdım ve bana avene markalı ürünler verdi kullandım geçmedi hala sıkma işlemi yapıldığı içinde daha çok arttı yanaklarıma doğru yayılıyor ne denediysem olmuyor 6 senedir komedon tedavisi ile yapılabilecek herşeyi yapmışımdır ama yok sonuç dahada kötü şimdi gene gidicem dr.3 ay öncede gittiğimde bioderma markalı ürünler vermişti başka dr. oda fayda etmedi testler yapıldı herşey normal gözüküyor sen biyolunu bulursan lütfen bana dönbilmiyorumkismile

canım ben elma sirkesini de denedim ama cildim çok hassas olduğundan kıpkırmızı oluyo ve acıyo cildim.. o yüzden bıraktım. şimdi birkaç haftadır koza'nın kükürtlü sabununu kullanıyorum biraz iyi geldi gibi.. istersen sen de dene..yerimseniben

iremm93 adlı arkadaşımız aslında sivilceleri için yosun sabunu + lavanta suyunu kullanmış farkında olmadan beyaz küçük yağ bezeciklerininde geçtiğini farketmiş ben de akşam yatmadan önce lavanta suyunu cildime ve göz altlarımdaki küçük beyaz yağ bezeciklerinede sürdüm bi kaç güne etkisini gösterdi yok olmaya başladılar ciltteki yağıda dengeliyo istersen bi dene bnm geçti ama lavanta suyunu kullanmaya devam ediyorum :KK34:
http://www.kadinlarkulubu.com/sivilceli-ciltler-cozumleri/547074-cildim-puruzsuz-oldu.html buda iremm93 adlı arkadaşımızn açtığı konu

Selam arkadaşlar komedonları azaltmanın yolu şu: önce cilt bakımına gidip o komedonları temizletip içlerini boşalttırın çünkü daha da büyüyerek sivilceye dönüşebilirler. Daha sonra ince tellerden oluşan yüz kesesi alın (sakın normal kese kullanmayın) bu keseyi aktarlarda bile bulabilirsiniz bazıları 3lü paketlerde satılıyor. Bu kese çok sert olduğu için ilk aldığımda sıcak suda bekletiyorum iyice yumuşuyor daha sonra banyoda muhafaza ettiğim için zaten o yumuşaklığı koruyor. Banyoda yüzünüz buhardan yumuşamışken bu keseyle ovalayın farkı göreceksiniz. ben bazen yüzüme buhar tuttuktan sonra da yapıyorum çok işe yarıyor:KK34:

lavanta suyu iyi geliyo bende yapıyorum kısa süredir biraz gecirdi gibi. ben bide lavantayı suda kaynatıp gece yatmadan önce içiyorum hem sivilceler iyi geliyomus hemde saçlara bende 10 gunur yapıyorum simdilik memnunum bakalım

kapalı komedonları temizletmek gerekiyor maalesef, ben elektrokoter yöntemiyle aldırdım 2 ayda bir giderek

Benim de kapalı komedon şikayetim var. çene bölgemde yüzü aşkın var bunlardan. Kesin bir çözümü var mı bunları yok etmenin:KK43:

kızlar bende yüzümdeki lekeler için ex pigment kullanıyorum ve çenemdeki o inatçı beyaz komedonlarada iyi geldii yalnız baştan söyliyeyim eğer cildiniz hassas sa yüzünüz kıpkırmızı oluyor güneş koruyucusuz kesinlikle kullanmayın expigmenti hatırlatayım:KK37::KK37:

lavanta suyu iyi geliyo bende yapıyorum kısa süredir biraz gecirdi gibi. ben bide lavantayı suda kaynatıp gece yatmadan önce içiyorum hem sivilceler iyi geliyomus hemde saçlara bende 10 gunur yapıyorum simdilik memnunum bakalım

Beyaz noktalardan bende de var. Ölü deri vb. nin düzenli yüzden atılmadığı için çeşitli şekilde tıkanan gözeneklerde biriken yağdan oluyor anladığım. Hiç içini boşaltmanızı tavsiye etmem kendi kendinize, bazı bölgelerde olan beyaz noktalar tüm yüzüme yayıldı bu yüzden.

En iyisi günde iki kere güzel bir cilt temizleyicisiyle temizlemek ve onarıcı bir tonikle silmek. Böylelikle gözenekler için gerekli bakımı yapmış oluyorum. Lavanta suyu gibi çay ağacı yağı içeren karışımlar iyi gelebilir.

kızlar üstünden baya bir zaman geçmiş ama,yazmadan edemeyeceğim, ergenlikten beri komedon problemim vardı roaccutane da kullandım ancak hala geçmemişti, çok da kafama takıyordum. makyaj yapmayı da hiç sevmem ki makyajla biraz kapatayım diyeyim. teyzem cilt doktoru o da dedi geçmeyecek onlar hayatın boyunca çıkacak, başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.minnacıktılar ve sıkınca içlerinden yağ çıkıyordu, ay bir de kokuyorlardı ki anlatamam. kendime olan özgüvenim falan alt seviyelerdeydi. Sonra girdim burada türlü türlü şey okudum. aslında çok iyi bir temizleme jeli kullandığımı düşünüyordum aynı şekilde çok iyi bir markanın sıkılaştırıcı toniğini kullanıyordum. ama etkisi sıfırdı. sonra burda öncelikle yosun sabunu ve lavantayı keşfettim. ama benim cildimin çok farklı bir şeye ihtiyacı vardı. Daha sonra bunların yanına ek olarak elma sirkesi ve soda toniğini kullandım. Sodanın içine iki çay kaşığı pirinç karıştırdım, bir gün beklettim ve sabah akşam cildimi temizledikten sonra, üstüne madecasol sürdüm.her ay 5 gün artarda yapıyorum bu kürü. He bir de benim annem hemşire o bütün siyah noktalarımı ve komedonlarımı sıktıktan sonra başladım bu küre, sizler de cilt bakımına tek seferlik gidebilrsiniz.Sonuç mu? MÜKEMMEL! kürü yapmadığım günlerde de sadece elma sirkesi ve madecasol kullanmıyorum. şimdi cildim yağlanır mı gibisinden sorular gelir ya da kürü bıraktığımda yeniliyor mu? HAYIR, cildimin yağ dengesini korumak için soda kürümün içine 2 çay kaşığı elma sirkesi de koyuyorum. kürün olduğu gün biraz farklı kokuyorum açıkçası yüzümden sanki elma sirkesi kokusu çıkıyor gibi, ancak madecosol bu kokuyu aslında kapatıyor. Madecosolun kokusunun da çok kötü olmadığını düşünürsek.

sonuça gelelim, 1 cam şişe soda, 1 yasun sabunu, 10 gr lavanta, elma sirkesi, herhangi bir cilt temizleyici jel,2 çay kaşığı pirinç yani totalde en fazla 20 TL'ye güzelliğim bana geri geldi, gözeneklerim kapandı, cildim parıldıyor ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Darısı başınıza :))))))
ürünleri kullandığım sıra ;

jel
yosun sabunu
elma sirkesi
lavanta
soda toniği
madecasol

Benim de cenemde var beyaz noktalar. Sikilmicak kadar kucuk ve coklar. Alt dislerimi gosterince cikiyolar gostermeyince bisey yok:d temizleyici de kullaniyorum ama gitmiyolar:/ kizlar cilt bakimi nerelerde yapiliyo ya utanarak soruyorum ama. Ankarada neresi var acaba guzel bi cilt bakimi yapan

X