Kadın Emeği Değerleniyor..

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.135
1.287
Kadın Emeği Değerleniyor!!

Kadınları sosyo ekonomik açıdan desteklemek amacıyla, Kartal Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın ortak projesi Kadın El Emeği Pazarı 13 Şubat 2010 tarihinde hayata geçiyor. Pazarda satılacak ürünlerin tümü el emeği ev yapımı olacak. Takı, giyim, aksesuar, ev tekstili ve aksesuarları çocuk giysi ve oyuncakları, yiyecek, yöresel yiyecekler gibi çok geniş bir ürün yelpazesi olacaktır. Kadınların aile bütçelerine katkı yaparken, sosyalleşmeleri ve özgüvenlerini sağlamaları için de bir araç görevini yerine getirecektir. Pazarda ağırlık Kartallı kadınlarda olacak. Genç tasarımcılar ve çevre semtlerde oturan kadınlara da küçük bir kota ayrılacaktır.

Kadınlar haftanın iki günü bin bir emekle ürettiklerini İstanbullulara sunacaklar. Üreten kadınla tüketicileri bir araya gelmesini sağlayacak bu projeyle Kartallı kadınların yaşam kalitesinde artış olacaktır.

Pazarda yerini almak isteyen kadınlar 20 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında Kartal Belediyesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi ‘ne başvuracaklardır.

Adres:Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Hürriyet Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi
Telefon:0216 45212 66

Pazar da emeğini değerlendir!

-El İşi Ev İşi Pazarı açılıyor!
-Kadınlar Haydi Pazara!

-Kartal Belediyesinin kadınlara büyük hizmeti
-Kadın Emeği pazarı açılıyor!

-Kartallı Kadınlar! İşte Fırsat!
-Artık sadece eve değil, Kartal Kadınlar Pazarına da üretin!

-Evde ürettiğinizi satın, para kazanın!
-Elinizin emeği boşa gitmesin!

-Kek-börek, takı, giysi, süs eşyası, oyuncak
-Kendi emeğinizin ürünü olan her şeyi değerlendirin!

-Kadınlar! Emeğinizi Boşa Harcamayın!
-Kartal Kadınlar Pazarına Gelin!
-Kendinize bir yer Açın!

-Kadınlara Büyük olanak!
-Kartal Kadınlar Pazarında, kadın emeği çok değerli!
-Evde yaptığınız el işlerinizi getirin, kendi standınızda satın!

Evine, kendine maddi katkı sağlamak isteyen hanımlara güzel bir fırsat ıstanbul/Kartal Belediyesine teşekkürler...

teessüf ederim projeyi kadın emeğini değerlendirme vakfı yürütüyor :kedi:
kartal belediyesi de destek vermekte..

Niye teessüf ediyorsun anlamadım vakıf tek başına yapamayacağına göre kartal belediyesine teşekkür ettim ben de alsanaalsanasmile

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı aynı zamanda işini kuran / kurmak isteyen tüm kadın girişimcilere destek vermekte/ yol gösterilmektedir.
bu proje de Sabancı Vakfının desteği ile yürütülmekte olan bir sosyal sorumluluk projesidir.
..........sitesinden konusunda deneyimli mentorlerden işinizi geliştirebilmek/ bilemediklerini öğrenebilmek için birebir özel ücretsiz destek alabilirsiniz.
ücretsiz internet ve bilgisayar kurslarımıza 20 ilde katılabilirsiniz..

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye teessüf ediyorsun anlamadım vakıf tek başına yapamayacağına göre kartal belediyesine teşekkür ettim ben de alsanaalsanasmile

resmi düzelttim..
teessüf ediyorum çünkü sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları görünmüyor..
belediyelerin amacı zaten bu tür projelere destek vermektir..
STK'ların da katkısının görülmesi arzu ediyoruz... Bizler devlet memuru değiliz ama bu toplum için gönülden çalışıyoruz... projeler üretiyoruz..
ilgin için teşekkür ederim..

Arkadaslar bence kadın emegı super bır kurulus kadınlara sahıp cıkıyor ama tabıkı beledıyede calısmalara destek verıyor dayanısma cok ıyı ıkı tarafata tesekkur etmelıyız benım bır sorum olacak mekan sıcakmı malum kıs ve havalar cok soguk ben kartalda oturmuyorum ama cok hosuma gıttı proje super,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Evine, kendine maddi katkı sağlamak isteyen hanımlara güzel bir fırsat İstanbul/Kartal Belediyesine teşekkürler...

Sivil Toplum Kuruluşlarının da gönüllü olarak bu tür işlere baş koymaları da gözardı edilemez tabii ki Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na da teşekkürler a.s. kaydirigubbakcemile5

Arkadaslar bence kadın emegı super bır kurulus kadınlara sahıp cıkıyor ama tabıkı beledıyede calısmalara destek verıyor dayanısma cok ıyı ıkı tarafata tesekkur etmelıyız benım bır sorum olacak mekan sıcakmı malum kıs ve havalar cok soguk ben kartalda oturmuyorum ama cok hosuma gıttı proje super,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Başvurular daha başlamadı.. Broşürler bile dağıtılmadan ilk duyuruyu burada yapmak istedim.. ortam kapalı olacakmış. Bizler henüz gidip göremedik.. Belediye tahsis ediyor. Tabi projenin destekleyeni Kartal Belediyesi olduğu için daha çok Kartal'da ikamet eden kadınlara yer ayrılacak..

Sivil Toplum Kuruluşlarının da gönüllü olarak bu tür işlere baş koymaları da gözardı edilemez tabii ki Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na da teşekkürler a.s. kaydirigubbakcemile5

opuyorumnanaktan çok çook teşekkürler,

daha brosurler bıle dagıtılmadan burda duyuru yapmanız cok hos bır davranıs tebrıklera.s.kkbayanlarına bır ayrıcalık yanı

KK üyeleri arasında Kartal ve civarında oturanların olduğunu biliyorum çevrelerine duyururlarsa faydalananlar olabilir:nazar:

:enbuyukkk:

harika bir iş yapıyorlar süper keşke bende pazarı görebilsem ama mümkün değil karşıda olduğu için ve çok zor.
küçük bir çocoğum var onunla gitmem imkansız....
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na da teşekkürler hihoyyyt

KK üyeleri arasında Kartal ve civarında oturanların olduğunu biliyorum çevrelerine duyururlarsa faydalananlar olabilir:nazar:

:enbuyukkk:
ben maltepede ıkamet edıyorum ve bır cok arkadasımla paylastım konuyu maltepe yede yer verırlermı acaba yada maltepede acılsa ne guzel olurdu cunku maltepeye baglı bır cok yer var ve bayanların genelde maddı durumları cok duzgun olmayan fakat cokta el becerısı olan okadar cok arkadasımız var kı esenkent zumrut evler gulsuyu semtlerı zaten sıtelerın ısımlerınden bıle anlıyabılırsınız ınsanların genel durumlarını ısımleri -dar gelırlılersıtesı -ıett blokları- ıscı emekcılerı sıtelerı aklıma gelenlerden bazıları sevgılerımle

Son düzenleme:
arkadaşlar çok güzel bir olay,pazar kuruldu mu?
hangi günler kurulacak veya sabit bir pazar mı?
ziyaret etmek isterim.
bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız?

ben maltepede ıkamet edıyorum ve bır cok arkadasımla paylastım konuyu maltepe yede yer verırlermı acaba yada maltepede acılsa ne guzel olurdu cunku maltepeye baglı bır cok yer var ve bayanların genelde maddı durumları cok duzgun olmayan fakat cokta el becerısı olan okadar cok arkadasımız var kı esenkent zumrut evler gulsuyu semtlerı zaten sıtelerın ısımlerınden bıle anlıyabılırsınız ınsanların genel durumlarını ısımleri -dar gelırlılersıtesı -ıett blokları- ıscı emekcılerı sıtelerı aklıma gelenlerden bazıları sevgılerımle

teşekkürler.
çok güzel ifade etmişsiniz.

X