Pişik için acil yardım:(

realisttt

sibel&naz
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
2.853
4
44
22 günlük bir kızım var ve 10 günü geçti pişik!! sürekli bezini değiştiriyorum, her alt değiştirmede altını yıkıyorum zaten iki günde bi kendini de yıkıyorum. ara ara havalandırıyorum. geçmiyor geçmiyor!! zeytinyağ kullandım, bepanthen kullandım. zaten pişik olmadan önce pişik önleyici krem kullanıyodum. pişik olduktan sonra da oksitin, beklazon, trosyd, desitin kullandım.. geçmiyor geçmiyor... miniş gaz çıkartırken bile can acısından ağlıyor. ne yapmam ne kullanmam gerekiyor bilemiyorum artık. tecrübelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var:KK43:mafoldumben

canim özel pisik kremleri var bebekler icin
ya doktorundan ya eczaneden al ve kullan
emin ol cok iyi gelicek
ve faydasinida göreceksin

altini islak mendille diilde ilik suyla temizle kagit havlucu ilik suya batir
ve güzelce kurula islak kalmasin
sonrada kremi sür

geçmiş olsun canım ama özel ğişik kremlerinden al demekki bebeğin çok hassas eczacina söylersen yardımcı olur

Merhaba canım öncelikle bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt. benimde 19 aylık bir oğlum var ve cildi kesinlikle çok hasas ben altını sildiğim mendilin bile markasını değiştiremiyorum bu yüzden. ben onun pişikleri için trosyd,bepanten ve hematan mvi kutu olan bu üçünü bir yerde karıştırıp sürüyorum doktor tavsiye etmişti bize çok iyi geliyor istersen bir dene canım ama eğer çokta kötüyse hiç vakit kaybetmeden bi doktara göster bazen pişikler mantarada dönüşebiliyor

iki ayrı doktora gittik söylediğim kremleri onlar verdi ama on gündür kullanıyorum hiç faydasını göremedim. artık yara gibi oldu kabarık kabarık. altını ben hep yıkıyorum. yıkayamadığım zamanlarda da pamuğu ılık suda ıslatıp siliyorum. ıslak mendil bile kullanmıyorum. ama hiç geçmiyor. ne yapacağımı şaşırdım..

travokort ve exelderm diye kremlerin ikisini avucunda karıştırıp sabah akşam günde 2 sefer sürmeyi dene bizim pişik sorunumuzu bu iki krem çözmüştü hala arada kullanırım. geçmiş olsun.

canım sana kesin tavsyem bebeğin altını ıslak menille kesinlikle silme benimde 1 aylık oğlum var ilk doduğunda hastanede mendille sildik çok kötü pişik oldu yavrum hemen pmuk aldık eve gelincede 2 gün bepanten kullandım hemen geçti hemen ıslak mendili bırak pamukla sil pamuğu ılık suyla ıslat güzelce sil hemen iyileşiğini göreceksin

Canım kullandığın bebek bezinin markasını değiştirdin mi hiç ? Bazen en kaliteli markalar bile her bebeğin cildine uymuyor. Eğer bunu denemediysen denemeni tavsiye ederim.

benim size bir önerim var ama olmaz demeyin deneyin ben faydasını gördüm oglumun devamlı pişik oluyordu banada söylediklerinde olmaz demişdim ama inanın çok faydasını gördüm bildiginiz margarin pişik kremi yerine onu kullanın deneyin görün:emir_bebek:

merhaba
öncelikle asitli içecekler (buna taze sıkılmış portakal suyu da dahil) içmeyin
birde hem ucuz hemde çok etkili bi krem tavsiye edicem bepanten mutlaka kullan 1-2 güne geçecektir emin ol
birde arkadaşlar pişiği olan çocuğun poposuna zeytinyağı kullanmayın daha da açar yarayı (asitli ya)
geçmiş olsun

temetex.krem al eczanenden.
sadece akşamları sür...3 günde geçiyo.inan..
trosyd,her alt açmada sür.pişiği gecene dek
benim oğlumunki böy le geçti..temetex çok etkili bir krem

FıTO .kesinlikle işe yaaramıyo boşa para verme.

temetex.krem al eczanenden.
sadece akşamları sür...3 günde geçiyo.inan..
trosyd,her alt açmada sür.pişiği gecene dek
benim oğlumunki böy le geçti..temetex çok etkili bir krem

FİTO .kesinlikle işe yaaramıyo boşa para verme.

trosyd gerçekten çok kısa sürede geçiriyo tavsiye ederim kaydirigubbakcemile5

benimde 7 aylık oğlum var pişik grdüğüm anda yılların eskitemediği yeşil tüplü olan ARKOsunu sürüyorum kanamalı pişiği bile 1 seferde geçiriyo valla süper. bende birçok o yazılan kremlerin hepsini kullandım ama çareyi arkoda buldum

benim kızım hiç pişik sorunu yaşamadım ben hamileyken kuzenimin eşi kosavadan pavloderm diye bir krem getirmişti oda kullanmış memnun kalmış netten bi araştır istersen canım çok güzel kullanan arkadaşlar varsa yorum yazarlarsa sevinirim ayrıca hamilelikte oluşan karın çatlakları için kullanılıyor tavsiye ederim

benimde 7 aylık oğlum var pişik grdüğüm anda yılların eskitemediği yeşil tüplü olan ARKOsunu sürüyorum kanamalı pişiği bile 1 seferde geçiriyo valla süper. bende birçok o yazılan kremlerin hepsini kullandım ama çareyi arkoda buldum

arko mutfak kazalarındaki yanıklarada iyi geliyor arkadaşlar hem yanıgın su toplamasını hemde sızlamasını önlüyor pişik içinde uygun olabilir

X