Bebek Beslenmesi yogurda kayısı hoşafı katılıp verilirmi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
59
0
bebegime yogurt veriyorum kabız oluyor yogurda kayısı hoşafı katıp verilirmi cevaplarınızı bekliyorum anneler....

yoğurda katmayıp versenizde olur.yoğurdu yedirdikten sonra hoşafı içirebilirsiniz.

yoğurt kabızmı yapıyo bilmiyorum ama kayısı hoşafı katılır herhalde.genelde çoğu bebek yoğurdu sade sevmiyo ve anneler genelde meyvelerle karıştırıp veriyolar.bi zararı olmasa gerek.kabızlığını geçireceği kesin tabi.sadece kayısı da ezip ekleyebilirsin.kış olduğundan kuru kayısıyı haşlayıp ekle sanırım sever bebişin :emir_bebek:

hoşafta şeker var ya şeker yasak diye biliyorum ben kuru kayısıyı haşlayıp pekmezle tekrar kaynatıyorum..blendırdan geçiriyorum..1 çay kaşığı kahvaltısına katıyorum..bu da hoşaf aslında

hepinize teşekür ederim pekmez bebegime gaz yapıyor vermiyorum önerin için sagol...

ben sureklı verıyorum kayısıyı ıyı gelıyo kuru kayısıyı haslayıp ezıyorum yogurduna katıyorum bazen sut kayısı buskıvı karıstırıp yedırıyorum bazende muhallebı yaptıgımda ıcıne 1 kasık atıyorum kabızlıga ıyı gelıyo

1 yaşına kadar inek sütünü önermiyorlar inşallah iyi gelir kabızlıga anneler sagolun...

X